Szczoteczki do zębów

Czym myć zęby?

Szczoteczki do zębów jest podstawą w pielęgnacji jamy ustnej. W ofercie naszej drogerii dostępne jest kilkanaście rodzajów szczoteczek do zębów. W tej kategorii zgromadziliśmy modele manualne, czyli te tradycyjne. Oferujemy szczoteczki do zębów pojedyncze oraz sprzedawane w zestawach. W naszym asortymencie znajdują się modele sygnowane logiem Jordan. Colgate, Aquafresh, plat, Humble Brush, The natural Family Co, Mohani, Sensodyne, Elmex, Oral-B, Active, Listerine, Philips, Biomed I inni. Marki te proponują szczoteczki do zębów dla dzieci oraz dla dorosłych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Szczoteczki do zębów manualne

Szczoteczki do zębów manualne to te najprostsze, uniwersalne i najtańsze. Składają się one z kilku elementów: główki z włosiem, szyjki oraz rączki. Końcówki w szczoteczkach manualnych nie są wymienialne, a całą szczoteczkę należy wymieniać maksymalnie co 3 miesiące. Wynika to z tego, że po tym czasie włókna się zużywają. Stomatolodzy podkreślają, że dobrze dobrane szczoteczki do zębów manualne zapewniają skuteczną ochronę i pielęgnację jamy ustnej. Stosować mogą je zarówno dorośli, jak i dzieci.

Twardość włosia w szczoteczkach do zębów

Podstawowym elementem, który odróżnia od siebie poszczególne modele manualnych szczoteczek do zębów, jest twardość włosia, czyli elementu myjącego zęby. Wśród dostępnych modeli wyróżnia się szczoteczki do zębów miękkie, średnie, twarde oraz z włosiem mieszanym.

Szczoteczki do zębów miękkie

Szczoteczki z miękkim włosiem przeznaczone są dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Miękkie włosie nie podrażnia dziąseł, delikatnie czyści powierzchnię zębów i nie wywołuje bólu. Są one tak samo skuteczne, jak z twardszym włosiem. Powinny je stosować osoby z paradontozą, nadwrażliwością, odsłoniętymi szyjkami zębowymi, zalecana do stosowania u małych dzieci.

Szczoteczki do zębów średnie

Szczoteczki do zębów z włosiem o średniej twardości są kompromisem pomiędzy ochroną dziąseł a dbałością o czystość zębów. Są one typ uniwersalnym. Bardzo dobrze czyszczą zęby, a jednocześnie nie podrażniają dziąseł. Po szczoteczki do zębów z włosiem o średniej twardości powinny sięgać osoby ze zdrowymi zębami, bez nadwrażliwości na temperaturę/ dotyk, bez chorób przyzębia, może być stosowana przez dorosłych i dzieci.

Szczoteczki do zębów twarde

Szczoteczki do zębów z twardym włosiem zostały stworzone dla osób, które mają problem z osadem oraz kamieniem nazębnym. Pozwalają one usunąć trudne zabrudzenia. Trzeba jednak na nie uważać, ponieważ mogą podrażniać dziąsła oraz przyczyniać się do ubytków w szkliwie, szczególnie przy nieumiejętnym stosowaniu. Twarde szczoteczki do zębów nie należy stosować na co dzień, a jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Sprawdzają się przy pielęgnacji zębów palaczy papierosów. Nie powinny po nią sięgać dzieci.

W kategorii zwykłych szczoteczek do zębów znajdują się też ta z włosiem mieszanym oraz specjalistyczne np. szczoteczki ortodontyczne oraz pooperacyjne.

Jak wybierać manualne szczoteczki do zębów?

Tradycyjne szczoteczki do zębów są proste w budowie, nie oznacza to jednak, że łatwo jest wybrać odpowiedni model. Oprócz twardości włosia liczy się też wielkość główki, szyjka oraz rączka. Wielkości końcówki szczoteczki powinna być dopasowana do wieku osoby, która jej używa. Dziecięce szczoteczki do zębów są mniejsze niż modele przeznaczone dla dorosłych. Dzięki temu maluchy mogą je bezpieczne używać. Aby wygodnie myć zęby, dobrze jest też stawiać na modele z elastyczną szyjką, która odgina się pod siłą nacisku. Taka właściwość sprawi, że przy energicznym szczotkowaniu nie zakończy się poranieniem dziąseł. Popularnym rozwiązaniem są również szczoteczki profilowane, które pozwalają na wygodne mycie zębów trzonowych. Wysoki komfort użytkowania zapewniają szczoteczki z antypoślizgową rączką, która wygodnie się trzyma i operuje.

Szczoteczki do zębów pęczkowe i wielopęczkowe

Wybierając szczoteczkę do zębów, dobrze jest sprawdzić, czy sięga się po model pęczkowy, czy wielopęczkowy. Szczoteczki pęczkowe wyposażone są w 2-3 rzędy pęczków włosia na szerokości główki i 5-6 pęczków na długości. Ustawione są one równo, gęsiego – jeden za drugim, np. w kształt litery X. Szczoteczki wielopęczkowe mają od 3 do 5 rzędów pęczków na szerokość i nawet 12 na długość. Mogą być ustawione w różny sposób – równo, jeden za drugim lub naprzemiennie, podobnie jak krzesła w kinie.

W przypadku manualnych szczoteczek do zębów specjalistycznych dostępne są natomiast modele jednopęczkowe, między zębowe, ortodontyczne, do implantów, pooperacyjne. Ciekawymi modelami są także szczoteczki do zębów podróżne, które składa się na pół. Po złożeniu główka z włóknami zostaje ukryta w pudełku, które równocześnie stanowi rączkę.

Szczoteczki do zębów nie tylko manualne

W naszej drogerii kupić można nie tylko szczoteczki do zębów manualne, ale i elektryczne, soniczne, na baterię. Te modele dostępne są w osobne kategorii. One również występują w dwóch wersjach: dla dorosłych i dla dzieci. Szczoteczki elektryczne i soniczne są jednak znacznie droższe niż te tradycyjne. Proste manualne szczoteczki do zębów można kupić już od 5 złotych.