Pielęgnacja zębów

Zdrowe zęby, piękny uśmiech

Warunkiem pięknego uśmiechu są zdrowe zęby. Pielęgnacja zębów wielu osobom sprawia jednak nie lada problem – zapominają o niej lub nie wiedzą, jak ją prawidłowo wykonywać. Często też nie posiadają odpowiednich akcesoriów, które pomagają w dbaniu o zęby. Stomatolodzy przypominają jednak, że pielęgnacja zębów to podstawa. Jej pomijanie może prowadzić do groźnych chorób jamy ustnej. Aby ich uniknąć, warto odwiedzić naszą drogerię internetową i zaopatrzyć się w akcesoria, które pomogą zadbać o zęby na 100%. Na liście dostępnych w naszym sklepie produktów znajdują się: końcówki do szczoteczek, szczoteczki do zębów tradycyjne i elektroniczne, nici do zębów, pasty oraz płyny do płukania jamy ustnej.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Szczoteczka w dłoń!

Podstawowym zabiegiem pielęgnacji zębów jest ich szczotkowanie. Do tego zabiegu potrzebne jest szczoteczka zwykła lub elektroniczną oraz pasta do zębów. Zęby powinno się myć minimum 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku przez ok. 3 minuty. Dentyści uważają, że szczotkowanie zębów przynosi efekt tylko wtedy, gdy robi się to odpowiednio długo i dokładnie.

Należy pamiętać, że szczoteczki do zębów (te manualne) powinny być wymieniane co 3 miesiące. W przypadku szczoteczek elektrycznych konieczna jest wymiana końcówki. Wynika to z tego, że po tym czasie szczoteczka traci swoje pierwotne właściwości, dochodzi do odkształcania się włosia, co utrudnia czyszczenie zębów.

Co na języku…

Pielęgnacja jamy ustnej obejmuje nie tylko mycie zębów, ale także czyszczenie języka. Na nim codziennie gromadzą się liczne bakterii, które przedostają się z drobinkami jedzenia. Wytworzony przez bakterie osad należy usunąć. Wskazane jest, aby język czyścić specjalną szczoteczką. Niektóre modele wyposażone są w specjalną dodatkową powierzchnię czyszczącą, która przeznaczona jest do pielęgnacji języka. W naszej drogerii dostępne są również specjalne szczoteczki do czyszczenia języka.

Nitkowanie

Pielęgnacja zębów polega nie tylko na szczotkowaniu – nie powinno się poprzestawać tylko na tym działaniu. Nawet najdokładniejsze nie oczyści w 100% zębów, a przede wszystkim przestrzeni między zębowych, które znajduje się blisko siebie. Aby to zrobić, należy sięgnąć po nici dentystyczne. W naszym sklepie zakupić można nici dentystyczne fluoryzowane, których można używać przed lub po szczotkowaniu zębów.

Płukanie

Kolejny etap pielęgnacji zębów to sięgnięcie po płyny do jamy ustnej. Płukanie nimi buzi wspomaga ochronę zębów. Płyny do płukania jamy ustnej usuwają z niej resztki pokarmów, niszczą bakterie oraz przywracają odpowiedni odczyn pH w ustach. W naszej drogerii dostępne są płyny do jamy ustnej uniwersalne oraz te o specjalistycznym działaniu np. łagodzące zapalenie dziąseł, usuwający nieprzyjemny zapach z ust czy ograniczające odkładanie się kamienia nazębnego.

Regularność i systematyka w pielęgnacji zębów

Pielęgnacja zębów powinna być regularna i systematyczna. Po szczoteczkę, pastę, nitkę dentystyczną i płyn do płukania jamy ustnej trzeba sięgać codziennie i to nie raz, a kilka razy. Zintensyfikowane działania sprawią, że zęby będą zdrowe i piękne. Nie można jednak zapominać, że indywidualna pielęgnacja zębów i dbanie o higienę jamy ustnej to nie wszystko. Przynajmniej raz do roku warto udać się na profilaktyczną wizytę do stomatologa i sprawdzić, czy nie ma się ubytków, a także oczyścić zęby z odkładającego się kamienia nazębnego. Szybkie zauważanie ubytków próchnicowych pozwoli na również szybkie ich usunięcie i przeciwdziałanie chorobom przyzębia.

Pielęgnacja zębów: o czym jeszcze musisz pamiętać?

Pielęgnacji zębów dentyści poświęcają wiele czasu. Uczą i edukują, jak robić to prawidłowo, a także przekazują informację, co może im zaszkodzić. Podkreślają, że pielęgnacja zębów przynosząca efekty to ta prawidłowo wykonywana.

Niewłaściwa technika szczotkowania, źle dobrana pasta czy szczoteczka nie tylko niweczą włożone w pielęgnacje wysiłki, ale i poważnie mogą zaszkodzić zębom i dziąsłom. Szkodliwe dla nich są również niektóre nawyki np. obgryzanie ołów, rozgryzanie twardych cukierków, orzechów, używanie zębów jako otwieracza do nożyczek czy substytutu nożyczek krawieckich. Takie nawyki mogą spowodować mikropęknięcia lub odłupywanie się szkliwa, a nawet całych zębów.

Pielęgnacja zębów obejmuje również przejście na odpowiednią dietę. Nadmiar słodyczy i węglowodanów psuje zęby i zwiększa ryzyko próchnicy. To, dlatego po zjedzeniu posiłku złożonego z węglowodanów czy cukrów należy przynajmniej przepłukać zęby, a najlepiej umyć je dokładnie. Wiele uwagi należy też poświęcić temu, co się pije. Kawa i herbata w nadmiernych ilościach powoduje powstawanie na zębach osadu, który będzie dało się usunąć, tylko z pomocą specjalistycznych zabiegów stomatologicznych.

Pielęgnacja zębów w naszej drogerii

W naszej drogerii kupisz kosmetyki i akcesoria, które pomogą w samodzielnej pielęgnacji zębów i dbaniu o higienę jamy ustnej. Proponujemy produkty polecane przez stomatologów, które cieszą się zaufaniem i pozytywną opinią klientów. Dostępne są one w atrakcyjnych cenach.