Kremy i balsamy po opalaniu

Jak i czym pielęgnować skórę po opalaniu?

Wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych naraża ją na wiele nieprzyjemnych konsekwencji, nawet jeśli odpowiednio się ją chroni balsamami, kremami do opalania. Długi pobyt na słońcu może przyczynić się nie tylko do poparzenia czy powstawania przebarwień, ale także i nadmiernego przesuszenia skóry. Aby uniknąć tego, konieczna jest właściwa pielęgnacja. Opiera się ona na kremach, balsamach po opalaniu. Ich głównym zadaniem jest nawilżanie, ale mogą one również działać łagodząco, chłodząco, utrwalająco na opaleniznę.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Skóra po opalaniu

Skóra po długotrwałym kontakcie ze słońcem staje się sucha i szorstka, dlatego przede wszystkim potrzebuje intensywnego nawilżenia.  Przyda się jej również odżywienie i ukojenie. Specjalistycznej pielęgnacji potrzebuje natomiast naskórek, który ulega poparzeniu lub oparzeniu słonecznemu.  Jeśli oparzenie jest mocne – skóra jest czerwona, pojawia się gorączka i pęcherze – to należy udać się do lekarza.  Lekceważyć nie należy również lekkich oparzeń. W przypadku, gdy do nich dojdzie, należy jak najszybciej zastosować kompresy łagodzące. Można je wykonać z użyciem kremów, balsamów po opalaniu z pantenolem lub zastosować domowe sposoby, czyli jogurt lub maślankę na poparzenia słoneczne. Pielęgnacja po opalaniu konieczna jest również wtedy, gdy do uszkodzeń naskórka nie doszło. Ma ona za zadanie zregenerować skórę, nawilżać ją, odżywiać oraz utrwalać opaleniznę.

Kremy, balsamy po opalaniu: jak stosować?

Kremy, balsamy do opalania będą skuteczne, jeśli je się właściwie aplikuje. Nie będą one działać, jeśli w smaruje się je w skórę od razu po zakończeniu opalania, czyli na plaży. Wtedy na skórze stworzy się mało skuteczną mieszankę kosmetyku, potu, soli morskiej, chloru, kremów do opalania. Działanie tych substancji będzie nie tylko nieskuteczne, ale i może wywołać reakcję alergiczną na ciele.

Kremy, balsamy po opalaniu należy stosować bezpośrednio po prysznicu i zmyciu z siebie resztek piasku, wody morskiej, potu i kosmetyków do opalania. Balsamy należy wsmarowywać w suchą skórę, po kilku minutach od wytarcia jej ręcznikiem. Kosmetyk można zaaplikować na całe ciało i poczekać chwile aż się chłonie – zanim się ubierze.

Najlepiej balsam po opalaniu najlepiej stosować po każdym prysznicu, a minimum 1-2 razy dziennie. Jeśli wybierze się balsam po opalaniu utrwalający, to należy stosować do kilka tygodniu po powrocie z wakacji. Sprawi to, że brązowy kolor skóry będzie utrzymywał się dłużej.

Kremy, balsamy po opalaniu nawilżające

Najpopularniejszymi balsamami i kremami po opalaniu są kosmetyki nawilżające. W ich składzie znajdują się substancje, które pozwolą odbudować i zregenerować skórę po opalaniu. Takie działanie mają m.in. kwas hialuronowy, koncentraty lipidów czy mocznik. Inne popularne składniki kremów i balsamów po opalaniu to: witamina A, C i E (pełnią rolę przeciwutleniaczy, czyli opóźnia starzenie się skóry), woda termalna (łagodzi podrażnienia, regeneruje, chroni, wzmacnia skórę).

Kremy, balsamy po opalaniu chłodzące

Po opalaniu dobrym wyborem są kosmetyki chłodzące. Pozwalają one schłodzić rozgrzaną skórę, przez co przynoszą ulgę i łagodzą ewentualne podrażnienia. Dobre kremy, balsamy po opalaniu o właściwościach chłodzących to te zawierają pantenol lub alantoinę. Substancje te świetnie studzą przegrzane fragmenty ciała, dają ukojenie, łagodzą zaczerwienienia i podrażnienia, przyspieszają proces odbudowy naskórka.

Zaletą kremów i balsamów po opalaniu z pantenolem jest to, że bardzo dobrze nawilżają skórę. Właściwości nawilżające posiadać będą też kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, mocznik, masło shea, lipidy, oleje z wiesiołka, kokosowy, arganowy, oliwę.

Kremy, balsamy po opalaniu utrwalające

Kobiety, które nie chce zbyt szybko rozstawać się z nabytą opalenizną, mogą sięgać po balsamy utrwalające. Są to przede wszystkim kremy zawierające beta-karoten. Dzięki niemu skóra przez dłuższy czas będzie ciemniejsza, a co ważne chroniona przed przedwczesnym starzeniem się i pojawianiem zmarszczek. Brązujące kremy, balsamy po opalaniu to także te zawierające w swoim składzie masło kakaowe czy wyciąg z orzecha włoskiego.

Chcą kupić dobry balsam utrwalający opaleniznę, należy zawrócić uwagę na czas, przez jaki producent kosmetyku obiecuje, że opalenizna pozostanie na skórze. Zalecane jest też wybieranie kosmetyków z lekką konsystencją, którą będzie można łatwo i bezboleśnie rozprowadzać po rozgrzanej skórze.

Kremy, balsamy po opalaniu w solarium

O skórę po opalaniu należy pielęgnować nie tylko, jeśli wystawia się ją na działanie naturalnych promieni słonecznych, ale także nabywa opalenizny w solarium. Po wizycie w solarium ciało trzeba opłukać prysznicem i delikatnie osuszyć ręcznikiem, a następnie wmasować balsam po opalaniu w solarium. Krem powinien mieć właściwości wysoce nawilżające i odżywiać skórę w wodę oraz lipidy. Najlepiej, gdy kremy, balsamy po opalaniu w solarium zawierają witaminę E i z grup B, proteiny jedwabiu, aloes, zieloną herbatę, olej z konopi oraz olejek miętowy.