Balsamy, kremy do opalania

Balsamy, kremy do opalania na każdą porę roku

Aby chronić ludzką skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, koncerny kosmetyczne proponują balsamy, kremy do opalania. Mają one zabezpieczać naskórek przed oparzeniami, przebarwieniami, a nawet nowotworami, które może wywołać zbyt długie wystawiania skóry na działanie słońca. W naszym sklepie dostępne są balsamy, kremy do opalania o różnym zakresie działania. Oferujemy kosmetyki ochronne, które posłużą nie tylko w czasie wypoczynku nad morzem, ale także w górach czy miejskiej dżungli. Nasz asortyment to balsamy, kremy do opalania zapewniające ochronę skórze i latem, i zimą.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

SPF – najważniejszy parametr kosmetyków do opalania?

Jednym z najważniejszych parametrów balsamów, kremów do opalania jest współczynnik SPF, czyli Sun Protection Factor. Określa on wartość liczbą filtra przeciwsłonecznego, który stanowi ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Wartość faktora mówi o tym, ile razy dłużej skóra ciała i twarzy może być wystawiona na działanie słońca bez oparzeń skóry. Bez balsamów i kremów do opalania skóra uległaby poparzeniu po ok. 20 minutach, kosmetyki mają przedłużyć ten czas. Zależność jest prosta: im wyższy faktor SPF, tym dłużej bezpiecznie można przebywać na słońcu.

Balsamy, kremy do opalania: jak wybrać najlepszy kosmetyk?

Mnogość balsamów i kremów do opalania nie ułatwia decyzji zakupowej. Kosmetyki ochronne znaleźć można w ofercie wielu marek. W naszej drogerii oferujemy balsamy, kremy do opalania drogerii Bielenda, Ziaja, Malibu, Kolastyna, Shiseido, DA, Garnier, Farmona, Derma, Soraya, Clinique, Bioderma, Vichy, Lirene, Helena Rubinstein i wiele innych. Należy jednak pamiętać, że podstawą doboru kremu do opalania jest dopasowanie filtra przeciwsłonecznego do fototypu skóry.

Krem do opalania a fototyp skóry

Jednym z kryteriów doboru kremu do opalania jest fototyp skóry. Zasada ta stosowana mówi, że im jaśniejsza karnacja, im wyższy powinien być SPF. Po balsamy, kremy do opalania z filtrem 50 SPF powinny więc sięgnąć osoby z jasną skórą, która doznała poparzeń i z trudem lub delikatnie się opalania. Na SPF30 pozwolić mogą osoby z jasną skórą, która doznała poparzeń tylko czasem. Balsamy, kremy do opalania z najmniejszym faktorem dedykowane są posiadaczom cery ciemnej i oliwkowej.

Krem do opalania nad morze, do miasta, w góry

Po krem do opalania sięgać powinno się przez cały rok. Ochrona przeciwsłoneczna potrzebna jest zarówno latem, jak i zimą. Co ważne, nie można z niej zrezygnować w żadnej sytuacji. Ciało chronić trzeba nie tylko w czasie słodkiego lenistwa na plaży, ale także spędzając wakacje w górach czy w mieście.

Kremy do opalania w góry to te z filtrem 50+. Wynika to z tego, że na dużych wysokościach słońce operuje bardzo mocno i nie trudno o poparzenia. Wybierając się na wędrówkę, posmarować trzeba nie tylko ciało, ale i twarz, sięgając po specjalny krem do opalania do twarzy. Po wysoki faktor należy sięgać też, jeśli wyjeżdża się na urlop w tropiki. Jest on konieczny szczególnie na początku urlopu, kiedy skóra dopiero przyzwyczaja się do słońca, później intensywność ochrony można zmniejszyć. Nad polskie morze spokojnie można natomiast wybrać się z kremem do opalania 30 SPF. W mieście lub domowym ogrodzie wystarczy balsam do olania z faktorem 20.

Jak stosować kosmetyki do opalania?

W zależności od wartości liczbowej przeciwsłoneczny faktor może przedłużyć czas bezpiecznego opalania o 15, 30 czy 50 razy. Trzeba jednak pamiętać, że aby tak się stało balsamy, kremy do opalania muszą być odpowiednio zaaplikowane. Zaleca się nakładanie minimum 2 mg na 1 cm3 skóry. Dodatkowo kremować trzeba się co 2-3 godziny i zawsze po wyjściu z wody.

Kompleksowa ochrona przeciwsłoneczna

Nie wszystkie balsamy, kremy do opalania zapewniają kompleksową ochronę przed promieniami słonecznymi. Wiele preparatów chroni jedynie przed promieniowaniem UVB, czyli tym nadającym skórze koloryt. Trzeba jednak wiedzieć, że o wiele niebezpieczne jest promieniowanie UVA, które jest główna przyczyna nowotworów skóry. Przed nim również należy się chronić. Kompleksowe bezpieczeństwo zapewniają balsamy, kremy do opalania, które zawierają tlenek cynku i tytanu w swoim składzie. Takie specyfiki poznać można po tym, że na opakowaniach mają oznaczenie PPD lub IPD.

Jak działa kremy do opalania?

Kremy i balsamy z faktorem UV zapewniają ochronę przeciwsłoneczną, ponieważ zawierają specjalne filtry: fizyczne, chemiczne lub obydwa na raz. W zależności od tego, jakie filtry znajdują się w składzie, taki jest zakres ochrony i działania kosmetyku. Rolą filtrów chemicznych jest pochłanianie promieni słonecznych i zamienianie ich w nieszkodliwe ciepło na ciała. Filtr fizyczny inaczej nazywa mineralnym, natomiast pozostawią na skórze niewidoczny film, który odbija i rozprasza promienie UV. Szukając zdrowego i bezpiecznego balsamu do opalania najlepiej sięgnąć po kremy z filetem mineralny, który nie wchodzi w reakcję ze skórą, a więc nie zachodzi ryzyko podrażnień czy reakcji alergicznych.

Należy pamiętać, że balsamy, kremy do opalania nie sprawią, iż skóra zupełnie się nie opali. Nawet krem SPF 50 nie zagwarantuje, że opalenizna nie wystąpi. Balsamy, kremy do opalania chronią natomiast przed szkodliwym działaniem promieni UV, wyeliminują ryzyko poparzeń i oparzeń, a także zapobiegną szybkiemu opalaniu.