Samoopalacze

Opalenizna z tubki, czyli samoopalacze

Samoopalacze to kosmetyki, które pozwolą uzyskać piękną opaleniznę bez wystawiania skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Dzięki nim bez względu na porę roku można cieszyć się trwałą i naturalną opalenizną, którą uzyskuje się dosłownie w kilka minut. Wynika to z tego, że brązowy kolor skóry uzyskiwany jest dzięki dihydroxyacetone – jednemu ze składników samoopalaczy, który działa na zmianę wierzchniej warstwy naskórka. W naszym sklepie oferujemy samoopalacze sprawdzonych marek, które można stosować do ciała i do twarzy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak wybrać kolor samoopalacza?

Podstawą przy zakupie samoopalaczy jest dobór odpowiedniego koloru kosmetyku. Samoopalacz zawsze powinien być dopasowany do karnacji. Większość marek kosmetycznych proponuje dwa rodzaje samoopalaczy: do cery jasne oraz do cery ciemnej. Warto zwrócić uwagę, po jaki produkt się sięga i nie wybierać na chybił trafił. Złe dobrania kosmetyku może spowodować, że efekty aplikacji będą małe estetyczne.

Jaki samoopalacz wybrać?

W przypadku opalenizny w tubce liczy się nie tylko jej kolor, ale także i przeznaczenie. Nasza drogeria oferuje samoopalacze do ciała oraz samoopalacze do twarzy. Kosmetyki przeznaczone do twarzy nie zawierają olejków natłuszczających, czyli nie zatykają porów – jest to niezwykle ważne w procesie dbania o cerę. Najlepiej kupić samoopalacze do twarzy i do ciała tej samej firmy. Dzięki temu ma się gwarancję, że uzyskać się te same odcienie opalenizny. Warto wspomnieć, że niektóre koncerny przygotowały specjalne oferty i proponują kosmetyki brązujące do różnego typu skóry. Wśród ich propozycji można znaleźć więc samoopalacze do skóry tłustej lub suchej, a także wrażliwej czy z problemami.

Samoopalacze w kremie

Samoopalacze można zakupić w różnej formie. Poszczególne kosmetyki różnią się zarówno sposobem aplikacji, jak i zastosowaniem, trwałością oraz konsystencją. Najoporniejsze w naszej drogerii są samoopalacze w kremie. Pośród innych kosmetyków brązujących wyróżniają się one gęstą konsystencją oraz tym, że dają niezwykle ciemną opaleniznę (już po jednym użyciu). Są one idealnym wyjście, jeśli w przeciągu kilku godzin chce się zmienić kolor skóry, a później szybko wrócić do tego naturalnego. Po ten typ opalenizny w tubce warto sięgać przed ważnym wyjściem, wydarzeniem, uroczystością, kiedy zależy nam na natychmiastowym efekcie.

Nakładanie samoopalacza w tubce wymaga wprawy, a często i pomocy osób trzecich. Pomoc jest niezbędna, kiedy kosmetyk chce się zaaplikować np. na plecach. Należy liczyć się z tym, że preparaty wydzielają intensywny i charakterystyczny zapach, który trudno zamaskować – pomocna nie jest nawet kąpiel.

 Mleczka samoopalające

Samoopalacze w mleczku to wersja light kosmetyków w kremie. Ich dużą zaletą jest to, że nie tylko przyciemniają skórę, ale i ją odżywiają oraz nawadniają. Kobiety mleczka samoopalające lubią też za to, że szybko się wchłaniają w skórę i nie barwią. Kosmetyki te można nakładać warstwowo i powoli pogłębić odcień skóry lub też aplikować raz na jakiś czas i utrzymywać delikatny poziom zabarwienia.

Z racji swojej delikatnej konsystencji równomierne rozłożenie preparatu jest bardzo proste, a plamy praktycznie się nie pojawiają. Mleczka samoopalające to kosmetyki dla kobiet, które nie mają wprawy z nakładaniem samoopalaczy i dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu zabiegami upiększającymi. Są one również polecane paniom, które chcą uzyskać delikatną opaleniznę.

Samoopalacze w sprayu

Kosmetyki brązujące w sprayu to nowość na rynku, która przyjęła się bardzo dobrze. Z ich pomocą można zapewnić równomierny i głęboki kolor opalenizny na powierzchni całego ciała. Dzięki wygodnym atomizerem samoopalacze można nakładać samodzielnie, spryskując skórę pod różnymi kątami. Samoopalacze w sprayu to szybki sposób na brązowe nogi czy opalony dekolt.

Chusteczki samoopalające

W naszej drogerii zakupić można nie tylko klasyczne samoopalacze, ale także chusteczki opalające. Zostały one stworzone z myślą o nadaniu koloryt twarzy, ale sprawdzają się w przypadku całego ciała. Chusteczka brązująca wygląda dokładnie tak samo, jak ta do demakijażu lub oczyszczania skóry. Aplikacja samoopalacza w chusteczce polega na szybkim przesuwaniu jej po skórze, na której zostaje cienka warstwa kosmetyku. Opalenizny z chusteczki praktycznie nie da się przedawkować.

Jak nakładać samoopalacze?

Nakładanie samoopalacza wielu kobietom sprawia duże problemy. Niektóre panie rezygnują z tego typu kosmetyków, bojąc się powstawania nieestetycznych plam czy uzyskania efektu nierównej opalenizny. Jednak odpowiednie przygotowanie skóry oraz trzymanie się instrukcji producenta pozwala wyeliminować błędy, jakie można popełnić.

Należy pamiętać, że samoopalacz powinno się nakładać na czystą skórę. Najlepiej dzień wcześniej zrobić dokładny peeling całego ciała oraz wydepilować się, a następnie nałożyć balsam nawilżający na noc. Bezpośrednio przed nakładaniem kosmetyku, należy zabezpieczyć włosy opaską i zdjąć biżuterię, a na ręce założyć jednorazowe rękawiczki. Samoopalacza z tubki nie powinna się wyciskać bezpośrednio na skórę – lepiej jest rozetrzeć do najpierw w dłoniach, a później wmasowywać w ciało zaczynając od stóp i idąc w górę.