Kosmetyki do włosów

Bad hair – no problem!

Na to, jak wyglądają włosy, wpływ ma wiele czynników. Odpowiada za to nie tylko dieta i ogólny stan zdrowia, ale i zabiegi pielęgnacyjne, jakich się podejmuje. Aby móc cieszyć się pięknymi, błyszczącymi kosmykami warto sięgać po sprawdzone kosmetyki do włosów. Nasza drogeria proponuje Ci szampony do włosów, olejki i sera do włosów, odżywki i maski do włosów w atrakcyjnych cenach. Na wirtualnych półkach naszego sklepu znajdują się też kosmetyki i akcesoria do farbowania i modelowania włosów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Prawidłowa pielęgnacja włosów

Lśniące, gęste, mocne i zadbane włosy to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety o kondycję czupryny należy dbać i to regularnie, w innym przypadku kosmyki staną się oklapnięte, trudne do ułożenia, pozbawione blasku, będą się rozdwajać. Na szczęście wszystkim tym problemom można zapobiec, stosując kosmetyki do włosów. Zasady ich aplikacji, a także pielęgnacji włosów są uniwersalne. Stosować powinny je i panie, i panowie bez względu na typ włosów czy rodzaj skóry głowy.

Szampon do włosów

Podstawowymi kosmetykami do włosów są szampony. Nimi myje się czuprynę. To, jak często powinno się myć włosy, jest kwestią indywidualną. Są panie, które po szampony do włosów muszą sięgać codziennie i takie, które mogą to robić raz na kilka dni. Bez względu to, którym przypadkiem się jest, należy pamiętać, że włosy powinno się myć zawsze wtedy, gdy są nieświeże, a skóra głowy przetłuszczona. Do mycia włosów należy dopasować szampon dobrana do skóry głowy, a nie typu kosmyków. Należy pamiętać, że szampon jest przede wszystkim preparatem do oczyszczania skóry, zmywania resztek środków do stylizacji i zapobiegania problemów takim jak łupież, a nie typowym kosmetykiem do włosów. To, dlatego szamponem należy starać się myć tylko skórę głowy i nie nakładać go na całe włosy. Do ich umycia wystarczy sama piana.

Odżywki i maski do włosów

Kosmetyki do włosów, po które zawsze warto sięgać, są maski i odżywki. Te kosmetyki do włosów powinny być dopasowane do stanu i rodzaju czupryny, a nie do typu skóry głowy (w przeciwieństwie do szamponów!). Podstawową rolą odżywek i masek do włosów jest poprawa stanu nawilżenia kosmyków, regeneracja, a przede wszystkim domknięcie łuski włosa, która została rozchylona podczas mycia. Po kosmetyki do włosów typu odżywki i maski należy sięgać podczas każdego mycia. Prawidłowo nakłada się je w kierunku od końcówek do nasady, delikatnie wcierając. Przy długich włosach specyfiki wystarczy nałożyć na 2.3 długości włosów. W naszym sklepie zakupić można odżywki do włosów przeznaczone do spłukiwania oraz te, których nie trzeba zmywać.

Maski do włosów – czy warto stosować?

Wiele osób maski i odżywki do włosów traktuje jako jeden i ten sam kosmetyk. Tymczasem tak nie jest. Działanie maski do włosów jest o wiele bardziej intensywne – wnika ona w głąb włosa, a czasem nawet do mieszków włosowych. Dzięki temu może ona dostarcza włosom składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Te kosmetyki do włosów warto stosować, kiedy pojawi się jakiś problem. Nie należy ich nakładać codziennie, ale maksymalnie dwa razy w tygodniu i zawsze ze wskazówkami producenta.

Olejki i serum do włosów

Ciekawe kosmetyki do włosów to również olejki i sera. Stosuje się je okazjonalnie, aby utrzymać zadowalającą kondycję włosów, a także ją poprawić. Olejowanie włosów pozwala je nałożyć, a także poprawić ich wygląd. W naszej drogerii można zakupić najpopularniejsze olejki do włosów m.in. rycynowy, arganowy, z migdałów.

Kosmetyki do włosów do farbowania i modelowania

Włosy powinny być nie tylko zdrowe, ale i piękne, dlatego w naszym sklepie oferujemy też parapety do modelowania i farbowania kosmyków. Pozwalają one zmienić wygląd czupryny w kilka minut i to w domowym zaciszu. Farby, szampony i szamponetki ułatwią zmianą koloru, natomiast lakiery i pianki do włosów pozwolą na szybkie i proste ułożenie nawet wymyślnej fryzury.

Jakie kosmetyki do włosów kupować?

Tak, jak w przypadku wszystkich specyfików upiększających tak również kosmetyki do włosów powinny być odpowiednio dobierane. Przede wszystkim trzeba je dopasować do typu skóry głowy oraz włosów, a także ich indywidualnych potrzeb. Nie można również zapomnieć o zerknięciu na skład przed zakupem. Rekomendowane są kosmetyki do włosów z naturalnymi składnikami bez konserwantów, sztucznych barwników, SLS-ów.

Pamiętaj o profilaktyce

Kosmetyki do włosów to nie wszystko. Jeśli chcesz, aby twoja czupryna była zawsze piękna i zdrowia, konieczne jest wdrożenie podstawowych zasad profilaktyki. Mówią one, aby latem i zimą nosić czapki, które będą chronić kosmyki przed szkodliwymi promieniami UV oraz morzem. Zalecają także, aby do modelowania z wykorzystaniem suszarki, lokówki czy prostownicy stawać kosmetyki o silnym działaniu nawilżającym, a także sięgać po lakiery czy żele utrwalające fryzurę, które w swoim składzie mają substancje pielęgnujące. Dla zdrowych włosów dobrze jest też regularnie odwiedzać fryzjera i podcinać końcówki, zanim zdadzą się rozdwoić. Wizyty u fryzjera potrzebne są zarówno przy długich, jak i krótkich włosach. Sugeruje się, aby chodzić na nie raz na miesiąc.