Dezodoranty do butów i stóp

Stopy pięknie pachnące

Nieprzyjemny zapach butów i stóp można zniwelować na wiele sposobów. Jednym z nich jest sięgnięcie po specjalne dezodoranty. Są one skutecznym i tanim środkiem zabijającym nieprzyjemne wonie. Podają odświeżyć obuwie oraz ograniczyć wydzielanie się potu. Dezodoranty do butów i stóp działają też antybakteryjnie. Warto po nie sięgać nie tylko, jeśli borykają się z problemem nadpotliwością. Dezodoranty do butów i stóp można stosować profilaktycznie, aby nie dopuścić do rozwijania się bakterii i grzybów wewnątrz obuwia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak używać dezodorantów do butów i stóp?

Aplikacja dezodorantu do butów nie jest trudna. Cały proces wygląda niemal identycznie jak przy stosowaniu tradycyjnego dezodorantu. Preparat należy nakładać na czyste i suche obuwie. Dezodorantem spryskuje się wnętrze butów, a następnie czeka aż do wyschnięcia środka. Od razu po spryskaniu butów nie powinno się zakładać na nogi. Najlepiej buty sprayem spryskiwać wieczorem i na noc pozostawić do wyschnięcia.

Dezodoranty do butów i stóp: rodzaje

W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór dezodorantów do butów i stóp. Oferujemy m.in.

  • Dezodoranty do butów i stów antygrzybiczne –  w skaldzie tych preparatów znajdują się składniki grzybobójcze, których eliminują zarodniki grzybów i zapobiegają ich rozwojowi; dezodoranty tego typu zabezpieczają stopy przed infekcjami; dobrze jest po nie sięgać, kiedy ma się problem z nawracającą grzybicą, a także, kiedy ma się zwyczaj pożyczania butów od innych/innym;
  • Dezodoranty do butów i stóp antybakteryjne – eliminują one z butów i stóp bakterie, które odpowiadają za nieprzyjemną woń; dezodoranty do butów i stóp antybakteryjne będą neutralizowały zapachy i zapewniały 100% świeżość;
  • Dezodoranty do butów i stóp z jonami srebra – posiadają właściwości dezynfekujące, antybakteryjne i antyalergiczne; są dobrym wyborem dla osób o skórze wrażliwej i ze skłonnościami do alergii.

Antyperspiranty do stóp

Oprócz typowych dezodorantów do butów w naszym sklepie znaleźć można produkty, które aplikuje się bezpośrednio na stopy. Dostępne są one pod nazwą antyperspirantów do stóp. Działają one przez 24 godziny – jak podają producenci i neutralizują nieprzyjemną woń, zabezpieczają przed powstawaniem przykrych zapachów oraz przed poceniem się stóp poprzez delikatne ich osuszanie. Antyperspirant do stóp może przybierać postać tradycyjnego dezodorantu lub preparatu w kremie. Antyperspirant do stóp w kremie likwiduje nieprzyjemny zapach, a dodatkowo zapobiega pękaniu skóry i zmiękczą naskórek.

Dezodoranty do butów i stóp: marki

Dezodoranty do butów i stóp proponują takie barki jak Scholl, Farmona, BARWA, Undofen, Ziaja, Adidas, Beauty, Bielenda, Bione, Delia, Tarrago, Gehwol. W naszym sklepie preparaty tych marek można zakupić w atrakcyjnej cenie. Często rabaty, wyprzedaże i promocje pozwalają dokonać zakupów za przysłowiowe grosze. Zamówienia dostarczane są w przeciągu kilku dni pod wskazany adres.

Dezodoranty do butów i stóp: składniki

Chcąc kupić dobry dezodorant do butów lub antyperspirant do stóp kierować się należy nie tylko marką preparatów, ale także ich składem. Dezodorant do butów i stóp powinny zabierać bakteriobójcze składniki np. olejek z drzewa herbacianego czy olejek lawendowy.

Talk do stóp

W kategorii dezodoranty do butów i stóp znaleźć można też specjalny talk. Zasypka do stóp idealnie spisuje się w przypadku, gdy stopy narażone są do odciski, odparzenia, podrażnienia i urazy. Talk do stóp pozwala utrzymać świeżości suchość przez cały dzień oraz sprawia, że skóra jest mniej narażona na urazy.  Po talk sięga powinny przede wszystkim osoby cierpiące na nadmierną potliwość stóp. Wynika to z tego, że talk absorbuje wodę, a zawarte w specyfiku substancje aktywne powstrzymują rozwój bakterii.

Jak zapobiegać nadmiernej potliwości stóp?

Same dezodoranty do butów i stóp mogą nie zlikwidować problemu nadmiernej potliwości. O ile nie wynika ona z choroby, warto wdrożyć podstawowe zasady dbania o zdrowie stóp. Zaleca się noszenie skarpet wykonanych jedynie z naturalnych materiałów np. bawełny oraz butów, które umożliwiają stopom oddychanie. Sprawi to, że zmniejsza się ryzyko rozwoju grzybów i bakterii, które powodują nieprzyjemne wonie. Aby stopy były czyste i pachnące nie można też zapominać o codziennej higienie osobiste, czyli ich myciu i właściwym osuszaniu.

Chcąc zapobiec nadmiernej potliwości stóp, nie można też zapomnieć o właściwej pielęgnacji. Konieczne jest regularne stosowanie kremów i peelingów, które mają za zadanie nawilżyć, odżywić i zregenerować stopy. Kosmetyki te można zakupić w naszej internetowej drogerii. W dziale kremy i peelingi do stóp czekają preparaty pielęgnujące. Oferujemy zarówno kremy, jak i balsamy, serum, sole, maski, peelingi czy skarpety złuszczające.

Pielęgnacja w naszym sklepie

Oprócz kosmetyków do dłoni i stóp w naszym sklepie zakupić można preparaty pielęgnujące do ciała, twarzy, włosów, zębów. Oferujemy też kosmetyki do opalania i golenia oraz depilacji. Specyfiki można zakupić solo lub w zestawach, które świetnie spisują się jako upominek na różne okazje.