Płyny do płukania jamy ustnej

Czym uzupełniać pielęgnację zębów i jamy ustnej?

Dbałość o stan uzębienia oraz jamy ustnej obejmuje nie tylko szczotkowania i nitkowania, ale także stosowania płynów do jamy ustnej. Produkt ten pomoże wyczyścić zęby w tych miejscach, do których nie dotrze tradycyjna szczoteczka. Płyny do higieny jamy ustnej stanowią ochronę przed kamieniem nazębnym, nieświeżym oddechem, infekcjami dziąseł i wieloma innymi chorobami jamy ustnej. W naszej internetowej drogerii oferujemy płyny o szerokim zastosowaniu, czołowych producentów. Są to produkty polecane przez stomatologów, które można bezpiecznie włączyć do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy warto stosować płyny do jamy ustnej?

Płyny do płukania jamy ustnej stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji zębów. Płynna konsystencja sprawia, że mogą one dotrzeć w każde miejsce jamy ustnej, nawet to trudno dostępne. Dzięki temu płyny do jamy ustnej zwiększają efektywność codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Zawarte w nich składniki pozwalają dbać o zęby pomiędzy szczotkowaniami, wyrównują pH w ustach, ograniczają rozwój bakterii i negatywnie działanie kwasów na szkliwo. Dodatkowo odświeżają oddech i na długo zapewniają uczucie świeżości.

Jak stosować płyny do płukania jamy ustnej?

Płyny do płukania jamy ustnej można wdrożyć do codziennej pielęgnacji zębów. Stosować można je zarówno bezpośrednio po szczotkowaniu zębów, jak i między szczotkowaniem. Aplikacja płynu jest bardzo prosta – wystarczy wziąć w usta łyk płyny i przepłukać nim usta, a następnie wypluć – płyny się nie połyka. Po płyny do jamy ustnej dobrze jest sięgać przede wszystkim, gdy nie ma możliwości umyć zębów po posiłku. Samo płukanie nie zastąpi szczotkowania, ale będzie szybkim zabiegiem higienizacji, który nie zaszkodzi.

Jaki płyn do płukania wybrać?

Producenci produktów stomatologicznych oferują wiele rodzajów płynów do płukania jamy ustnej. Jedne idealny nie istnieje. Płyn zawsze należy dobierać do indywidualnych potrzeb oraz problemów, jakie ma się z uzębienie. W naszym sklepie znaleźć można szereg produktów np. zapobiegających próchnicy czy odświeżających. Wybierając płyn, dobrze też sprawdzić, czy w jego składzie występuje alkohol. Ten składnik nie powinien znajdować się w płynach do jamy ustnej używanych przez dzieci, nastolatki oraz osoby leczące się z uzależnienia od alkoholu. W tych przypadku najlepszym wyborem będą płyny do jamy ustnej bezalkoholowe.

Płyny do płukania jamy ustnej zapobiegające próchnicy

Uniwersalne płyny do płukania jamy ustnej to te zapobiegające próchnicy. Ta może pojawiać się w wyniku nieprawidłowej diety, kształty zębów rodzaju flory bakteryjnej jamy ustnej czy niewystarczającej ilości fluoru w diecie. Aby zapobiegać próchnicy, warto sięgać po fluoryzowane płyny do płukania jamy ustnej. Fluor to minerał, który wzmacniają szkliwo zębów i zapewniają naturalną ochronę przed szkodliwymi kwasami i bakteriami.

Płyny do płukania jamy ustnej remineralizujące

Dla osób starszych oraz tych, u których wykryto mikrouszkodzenia szkliwa, idealnym wyborem będą płyny remineralizujące. Pomogą one w odbudowywaniu szkliwa i wzmacniają zęby. W ich składzie znajduje się głównie wapno, w postaci podobnej do tej ze szkliwa zębowego.

Płyny do płukania jamy ustnej do zębów nadwrażliwych

Osoby z nadwrażliwością zębów powinny sięgać po specjalne płyny. Dedykowane są im produkty zawierające składniki zamykające otwarte ujścia kanalików zębinowych i blokujące przesyłanie bodźców do zakończeń nerwowych (np. jony potasu), a także działać remineralizująco na szkliwo, uzupełniając powstałe w nim mikrouszkodzenia (związki fluoru i wapnia).

Płyny do płukania jamy ustnej na problemy z dziąsłami

Przy problemach z dziąsłami dobrym rozwiązaniem są płyny do płukania jamy ustnej ze składnikami antybakteryjnymi. Będą one wykazywać działanie antyseptyczne, lecznicze, kojące, przeciwbólowe oraz regenerujące. Popularnym i skutecznym środkiem antybakteryjnym stosowanym w płynach na wrażliwe dziąsła jest chlorheksydyna.

Płyny do płukania jamy ustnej wybielające zęby

Wybielające płyny do płukania jamy ustnej najlepiej stosować w połączeniu z pastami o tym samym działaniu. Najlepiej sięgać po produkty z tej samej serii. Z ich pomocą usunie się nalot i powierzchniowe plamy na zębach, a także podtrzyma jaśniejszy kolor szkliwa, który się osiągnie, stosując pasty do zębów lub w czasie profesjonalnego zabiegu stomatologicznego.

Płyny do płukania jamy ustnej odświeżające oddech

Nieświeży oddech likwiduje każdy płyn do jamy ustnej, ale chcąc uzyskać najlepsze z możliwych efektów, należy sięgnąć po te o działaniu typowo odświeżającym. Świeży oddech pomogą osiągnąć płyny do jamy ustnej zawierające składniki eliminujące bakterie i/lub składniki, które wpływają na formowanie VSC, czyli lotnych związków siarki. Najczęściej spotykanymi składnikami w płynach na halitozę są chlorheksydyna, chlorek cetylopirydyniowy, aromatyczne wyciągi roślinne i olejki (m.in. mentol, tymol, olejek eukaliptusowy, szałwia, pietruszka), jony cynku oraz inne składniki o właściwościach antyseptycznych.