Nici dentystyczne

Nić do zębów – czy jest potrzebna?

Nici dentystyczne stosowane regularnie pozwalają na zachowanie higieny jamy ustnej. Dzięki nim ma się możliwość całkowitego doczyszczenie przestrzenie między zębami, co jest utrudnione przy myciu zębów szczoteczką. W naszej drogerii zgromadziliśmy nici dentystyczne różnego rodzaju. Oferujemy te z fluorem, woskowe oraz pęczniejące.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje nici dentystycznych

W naszej drogerii internetowej oferujemy wiele wariantów nici dentystycznych. Najpopularniejszy jest model podstawowy, czyli nylonowa nitka. Sprawdza się ona u większości osób i idealnie nadaje do codziennej pielęgnacji zębów. Jest ona skuteczna, a jednocześnie tania.

Alternatywą są nici dentystyczne woskowane, które łatwiej wsunąć w przestrzeń między zębową. W ofercie posiadamy też nici dentystyczne z fluorem. Zapewniają one wysycenie zębów tym mikroelementem w miejscach, gdzie nie dotrze pasta – przestrzeniach między zębowych.

Osobom, które mają bardzo ciasno ustawione zęby, polecamy taśmy dentystyczne, które są dużo cieńsze i mieszą się w każdą szczelinę między zębami. Są one wygodne w użyciu i pozwalają na komfortowe i szybkie oczyszczanie przestrzeni. Ich przeciwieństwem, czyli produktem dla osób o szeroko rozstawionych zębach są nici dentystyczne pęczniejące. Wyróżniają się one tym, że są dużo grubsze od tych tradycyjnych, a przy kontakcie z wodą i śliną jeszcze bardziej zwiększają swoją średnicę. Pozwala to doczyścić nawet największe przestrzenie między zębami. W naszej ofercie posiadamy także produkty dla osób noszących aparaty ortodontyczne lub protezy. Dla nich najlepszym wyborem będą nici dentystyczne gąbczaste.

Oprócz wyżej wymienionych produktów w naszym sklepie dostępne są też wykłaczniki z nitką dentystyczną. Są to produkty polecane osobom mającym trudności z manualnym czyszczeniem przestrzeni między zębowych. Aby zastosować akcesorium, nie trzeba nawlekać nitki dentystycznej na palce, tylko za pomocą specjalnej wykałaczki z nicią można oczyścić szczeliny między zębami. Innym dostępnym ułatwieniem w pielęgnacji zębów są specjalne szczoteczki do przestrzeni między zębowej. Swoim wyglądem przypominają te tradycyjne, ale są one dużo mniejsze – mają tylko jeden pęczek tradycyjnego włosia.

Jak i kiedy używać nici dentystycznych?

Nici dentystyczne są produktem do codziennego użytku. Powinno się je stosować raz dziennie, najlepiej po posiłku. To, czy nitkować zęby przed, czy po ich wyszczotkowaniu jest kwestią indywidualną – i jedno i drugie rozwiązanie jest rekomendowane przez dentystów. Najważniejsze jest, aby nici dentystycznych używać prawidłowo. Instrukcja korzystania z nich znajduje się na każdym sprzedawanym opakowaniu. Mówi ona, że

  • Prawidłowe nitkowanie zębów należy zacząć od urwania 50 cm nitki i opłacenia jej wokół środkowych palców.
  • Następnie przytrzymujemy nitkę dentystyczną kciukami podczas czyszczenia zębów na górze w szczęce, a palcami wskazującymi czyścimy zęby na dole – w żuchwie. Należy wtłoczyć nitkę między zęby i ułożyć ją w kształt litery U.
  • Później przystępujemy do czyszczenia przestrzeni międzyzębowej, wykonując ruchy wymiatające do góry. Nie wolno przesuwać nitki w kontakcie z zębem w dół, ponieważ możemy wtedy wtłoczyć resztki pokarmowe do szczeliny dziąsłowej.

W opisany powyżej sposób należy oczyścić każdą przestrzeń między zębami, jednocześnie pamiętając o przesuwaniu nitki na czysty fragment przy każdym następnym zębie.

Kiedy sięgnąć po nić dentystyczną?

Stomatolodzy podkreślają, że nitkowanie zębów powinno być jednym z elementów codziennej higieny. Jest ono tak samo ważne, jak mycie zębów szczoteczką. Niestety nitka dentystyczna gości w niewielu łazienkach w Polsce. Polacy z nitkowania rezygnują z lenistwa, niewiedzy, jak je poprawnie wykonywać czy z powodu zbyt ciasnego ułożenia zębów. Nie warto jednak szukać wymówek i po nici dentystyczne sięgnąć jak najwcześniej. Są one produktem stomatologicznym przeznaczonym dla dzieci i dorosłych. Nitkować zęby mogą już maluchy powyżej 10 roku życia – wcześniej jest to niewskazane. Poza tym wyjątkiem wszystkie inne osoby powinny regularnie używać nici dentystycznych.

Dlaczego warto kupić nici dentystyczne?

Regularne używanie nici dentystycznych zapobiega powstawaniu wielu chorób jamy ustnej, które mogą wywołać gromadzące się w niej bakterie. Używanie nici dentystycznych zapewni zdrowy i piękny uśmiech, a także pozwoli szybko i bezpiecznie pozbyć się resztek pokarmy oraz zgormadzonego osadu negatywnie wpływającego na uzębienie. Należy pamiętać, że nawet najlepsza szczoteczka, długie mycie zębów czy stosowanie specjalistycznych past nie zastąpi nitki. Wynika to z tego, że doczyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest niezwykle trudne.

Nici dentystyczne w naszej drogerii

Jeśli poszukujesz nici dentystycznych o właściwościach wybielających, ochronnych, oczyszczających czy odświeżających koniecznie odwiedź naszą drogerię. Proponujemy produkty takich marek jak Oral-B, Elmex, Jordan, Active, Splat, Seysso, Sensodyne i inni w atrakcyjnych cenach. Oferujemy zakupy on-line bez wychodzenia z domu. Bezpieczne, łatwe i szybkie pozwolą zadbać o zęby na każdym etapie pielęgnacji. Oprócz nici dentystycznych w naszym sklepie kupisz szczoteczki do zębów manualne i elektryczne, pasty, końcówki do szczoteczek, płyny do płukania jamy ustnej.