Końcówki do szczoteczek

Główki do szczoteczek automatycznych

Szczoteczki elektryczne to coraz popularniejsze akcesoria do pielęgnacji zębów. Są one wygodne w użyciu, praktyczne, funkcjonalne, a przy tym o wiele dokładniejsze niż te tradycyjne. Jednak, aby szczoteczki na baterie mogły prawidłowo pielęgnować zęby, potrzebne są końcówki. Końcówki do szczoteczek elektrycznych to wymienne elementy urządzenia. Co więcej, na rynku dostępnych jest kilka, a nawet kilkanaście rodzajów końcówek do szczoteczek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Końcówki do szczoteczek: po co są potrzebne?

Końcówki do szczoteczek to najważniejszy element szczoteczek elektronicznych. To przede wszystkim one są odpowiedzialne za dokładne umycie zębów. To, czy to będzie możliwe, zależy nie tylko od typu końcówki, ale i od tego, czy zostanie ona odpowiednio dobrana do rodzaju uzębienia, jakie się posiada. Końcówki do szczoteczek do zębów powinny odpowiadać na problemy, jakie posiada się z uzębieniem i pozwalać przeprowadzać właściwą pielęgnację.

Na uwadze należy mieć to, że w zestawie ze szczoteczką elektryczna otrzyma się co najmniej dwie-trzy końcówki. Zazwyczaj są to uniwersalne propozycje. Nie zawsze jednak będą one pomocne przy prawidłowej pielęgnacji. W niektórych przypadkach potrzebne są specjalne końcówki do szczoteczek. Wtedy konieczne jest dokonanie dodatkowego zakupu. W naszej drogerii internetowej dostępne są główki do szczoteczek elektronicznych pozwalające pielęgnować zęby z różnymi wadami.

Końcówka dopasowana do szczoteczki

Aby z końcówki móc korzystać, musi być ona dopasowana do posiadanej szczoteczki. Najbezpieczniej jest zakupić główkę tej samej marki, co szczoteczka. Nasz sklep daje możliwość zakupienia końcówek do szczoteczek: Oral-B, Panasonic EW-DL40, TEESA SONIC BLACK, Philips for Kids, Meriden Sonic+Smart, Meriden Sonic+Profesional, Panasonic EW1012, Oral-B Stages Power i wiele, wiele innych. Aby odnaleźć końcówki do wybranej szczoteczki do zębów, wystarczy rozwinąć listę dostępnych modeli.

Jak wybrać dobre końcówki do szczoteczki do mycia zębów?

Chcąc kupić dobrą końcówkę do szczoteczki do zębów, warto zapoznać się nie tylko z rodzajami główek, ale także zwrócić uwagę na dostępne programy mycia. Zazwyczaj każda szczoteczka posiada trzy podstawowe: klasyczny, delikatny i masujący. Ważne jest, aby dostosować pogram do końcówki, wtedy pielęgnacja zębów będzie najbardziej efektywna. I tak np. do końcówek do szczoteczek oznaczonych symbolem sensitive najlepszy będzie program delikatny, natomiast klasyczna końcówka dobrze działać będzie na programie podstawowym, bądź dodatkowo masującymi dziąsła.

Podstawowe końcówki do szczoteczek do mycia zębów

W naszej drogerii oferujemy całą gamę końcówek do szczoteczek elektronicznych. Każda z nich posiada inną funkcję i dopasowana jest do innego modelu urządzenia myjącego zęby. Wiele marek tworzy swoje autorskie końcówki, które przybierają fantazyjne nazwy. Producenci końcówek do szczoteczek ich skuteczność potwierdzają, przeprowadzając badania i testy. Zanim jednak sięgnie się po wymyślną głowę, warto poznać kilka najważniejszych i podstawowych rodzajów końcówek do szczoteczek.

Tą najpopularniejszą jest końcówka podstawowa. Często znajduje się ona w zestawie ze szczoteczką. Jej zadaniem jest wyczyszczenie płytki nazębnej i pozostawienie szkliwa czystego i gładkiego.

Kolejną często spotykaną końcówką jest tzw. whitening, czyli końcówka wybielająca. Jej działanie opiera się na polerowaniu szkliwa i nadawaniu mu dodatkowego połysku. Dzięki temu różnicę w odcieniu uzębienia widać już od pierwszych dni stosowania końcówki.

Wśród klasycznych końcówek do szczoteczek do zębów znajduje się także główka ortodontyczna. Jest ona przeznaczona dla osób, które noszą aparat ortodontyczny. Końcówka ortodontyczna do szczoteczki do zębów wyróżnia się tym, że posiada pustą przestrzeń na środku główki. Dzięki temu daje możliwość dokładnego wyczyszczenia zakamarków. Budowa końcówki sprawia, że końcówka wytrzymuje znacznie dłużej niż te standardowe.

Dla osób z nadwrażliwością dziąseł i odsłoniętymi szyjkami zębowymi najlepszym wyborem będą końcówki do szczoteczek sensitive. Posiadają one specjalne, delikatne włosie, a w połączeniu z delikatnym programem mycia zębów pozwalają na bezbolesną pielęgnację nawet przy największych problemach.

W podstawowych końcówkach do szczoteczek znajduje się też miejsce na modele dla najmłodszych. Posiadają one miękkie włosie, które będzie delikatnie myło małe zęby oraz dziąsła. Główki szczoteczek elektrycznych dla dzieci są mniejsze od tych dedykowanych dorosłym użytkownikom, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się w małej buzi.

Ponad standardowe końcówki do szczoteczek elektronicznych

Oprócz podstawowych główek do szczoteczek w ofercie firm produkujących sprzęt do pielęgnacji zębów znajdują się również końcówki specjalistyczne. Oferują one m.in. końcówki do mycia zębów dla osób nadużywających kawy oraz papierosów, mających problem z kamieniem nazębnym, dla osób z koronami, mostkami i implantami. Dostępne są też końcówki, które można stosować przy podrażnieniach i chorobach dziąseł, przebraniach zębów, a także końcówki do czyszczenia języka.

Czym różnią się końcówki do szczoteczek?

Poszczególne rodzaje główek do szczoteczek elektronicznych różnią się od ciebie przede wszystkim budowa oraz możliwościami mycia i dodatkowymi funkcjami, jakie oferują. Trudno jednoznacznie wskazać, która końcówka jest najlepsza, ponieważ zawsze należy ją dopasowywać indywidualnie.