Balsamy i kremy do golenia

Bezbolesny sposób na niechciane włoski

Balsamy i kremy do golenia to bezpieczny i bezbolesny sposób na pozbycie się owłosienie z różnych części ciała. Pozwalają one zarówno na depilacje nóg, pach czy okolic bikini, jak i twarzy. Zaletą kremów do depilacji jest przede wszystkim bezbolesność stosowania, niska cena oraz skuteczność. Balsamy i kremy do depilacji można stosować samodzielnie w domowym zaciszu. Ich aplikacja jest bardzo łatwa i przyjemna. Sprawdzają się przy każdym rodzaju skóry, ale głównie polecane są dla pań o cerze suchej i problematycznej. Wynika to z tego, że balsamy i kremy do golenia nie podrażniają jej (tak jak maszynka) i nie wysuszają.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Balsamy i kremy do golenia: jak działają?

Balsamy i kremy do golenia działają na zasadzie rozpuszczania kreatywny włosa. Jest to możliwe, ponieważ preparaty tego typu zawierają w składzie np. kwas tioglikolowy. Wnika on w skórę i rozpuszcza mostki keratynowe, które znajdują się w łodydze. Składnik ten nie dociera jednak do cebulki włosa, dlatego efekt depilacji nie jest długotrwały. Zazwyczaj gładka skóra utrzymuje się przez 3-4 dni.

Dla kogo kremy i balsamy do golenia?

Kremy i balsamy do golenia najlepiej działają na jasne i słabe włoski. To, dlatego kosmetyki te polecane są przede wszystkim blondynkom. Anie z ciemniejszymi włosami mogą mieć problem z depilacją tą metodą. Nie oznacza to jednak, że nie mogą jej wypróbować.

Jak stosować balsamy i kremy do depilacji?

Pozbywanie się włosków za pomocą kremów i balsamów jest niezwykle proste. Przede wszystkim należy stosować się do instrukcji obsługi umieszczonej przez producenta na opakowaniu. W większości kosmetyków jest ona identyczna i obejmuje:

  • Nałożenie grubej warstwy kremu na ten fragment ciała, który ma być poddany depilacji i pozostawienie preparatu na kilka minut (od 5 do 10);
  • Po wskazanym czasie zebranie kremu z ciała za pomocą specjalnej szpatułki, która często dołączana jest do opakowania kosmetyku;
  • Spłukanie skóry letnią wodą i posmarowanie jej balsamem nawilżającym.

Bardzo ważne jest, aby w czasie depilacji kremem lub balsamem nie przedłużać czasu jego kontakty ze skórą. Może to wywołać podrażnienie, swędzenie i pojawianie się nieestetycznych krostek, a także długotrwały dyskomfort.

Specjaliści zalecają także, aby kremów i balsamów do depilacji nie stosować byt często. Regularne nakładanie ich na skórę sprawi, że tkanki uodpornią się na zawarte w nich substancje.

Rodzaje kremów i balsamów do golenia

Balsamy i kremy do golenia pomoc mogą w pozbyciu się niechcianych włosków z całego ciała. To, dlatego na sklepowych półkach można znaleźć kilka ich rodzajów – różnią się one przede wszystkim zastosowaniem. Kremy i balsamy do golenia można również podzielić ze względu na rodzaj skóry, na której mogą być stosowane.

Przy pierwszym podziale wyróżniamy: najpopularniejsze kremy do golenia nóg, pach i rąk, balsamy do depilacji miejsc intymnych oraz kremy do depilacji twarzy. Produkty przeznaczone do twarzy oraz miejsc intymnych są znacznie delikatniejsze niż balsamy i kremy do golenia nóg.

Po kremy do golenia sięgać mogą kobiety z różnym typem skóry. Ten sposób depilacji bezpieczny jest nawet przy skórze wrażliwej. Aby nie wywołał on podrażnienia, wystarczy dobrać odpowiedni kosmetyk, który jest przeznaczony do delikatnej skóry. Koncerny kosmetyczne oferują także szeroki wybór kremów i balsamów do depilacji do skóry normalnej i suchej. W zależności, do jakiego typu skóry są przeznaczone kosmetyki, taki jest ich skład.

Bezpieczny balsam do golenia

Balsamy i kremy do golenia to bezpieczne kosmetyki, ale zawsze przed pierwszym użyciem dobrze jest sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na któryś ze składników. W tym celu należy wykonać prosty test na niewielkim fragmencie skóry. Aby wykonać test, należy nałożyć niewielką ilość kremy na skórę np. w okolicy nadgarstka i odczekać 48 godzin. Z kremu lub balsamu nie powinno się korzystać, jeśli po teście wystąpi na skórze podrożenie, reakcja alergiczna, oparzenie, ból, zaczerwienienie.

Ile kosztuje krem/balsam do golenia?

Balsamy i kremy do golenia są tanimi kosmetykami. Najtańsze kupić można już od 9 złotych. Droższe będą kremy renomowanych marek oraz te przeznaczone do twarzy. W ich przypadku ceny zaczynają się od 20 złotych i idą w górę. Trzeba jednak pamiętać, że tubka kremu czy balsamu zazwyczaj starcza na więcej niż jedną depilację.

Kremy i balsamy po goleniu

W tej kategorii produktów oferujemy również szeroki wybór kremów i balsamów po goleniu. W naszym asortymencie znajdują się produkty zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Panom proponujemy wody po goleniu na zacięcia i podrażnienia, natomiast paniom szeroki wybór balsamów nawilżających, łagodzących i zapobiegających wrastaniu włosków. Stosowanie takich kosmetyków bezpośrednio po depilacji pozwoli na dłużej utrzymać gładką skórę.  Po balsamy po goleniu sięgnąć można zawsze bez względu na to, czy włoski usuwa się kremem, maszynką czy depilatorem. Ich kojące działania w każdej sytuacji przyniesie ulgę i pozwala na regenerację naruszonego naskórka.