Woski do depilacji

Wosk: skuteczna metoda depilacji w domu

Woski do golenia to kosmetyki, które pozwalają na skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia i to na dłuższy czas. Depilować nimi można wszystkie powierzchnie ciała, łącznie z twarzą. Woski do golenia można kupić w naszej drogerii. Oferujemy produkty tanie, a szybkie i efektownie. Pozwolą one cieszyć się gładką skórę nawet do 3 tygodni.  Woski do golenia dostępne w naszej drogerii przeznaczone są do samodzielnego użycia w domu. Występują pod postacią plastrów, a także w specjalnych aplikatorach. Dostępne są w formie na zimno oraz na ciepło.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Woski do golenia: co warto o nich wiedzieć?

Pierwsze metody golenia ciała woskiem pojawiły się w starożytności. Wosk jako metodę depilacji praktykowały już starożytne Egipcjanki i to powszechnie. Gładkie ciało podobnie jak dziś i wtedy było kanonem piękna.

Woski do golenia: rodzaje

Nasza drogeria oferuje szeroki wybór wosków do depilacji. Występują one pod wieloma postaciami. Najpopularniejsze są plastry z woskiem. Są one szybkim i łatwym sposobem na depilację, szczególnie dla osób początkujących. Ich zastosowanie polega na potarciu w dłoniach plastra (rozgorzenie wosku), a następnie przyłożeniu go do wybranego fragmentu ciała i szybkim zerwaniu, jednym ruchem. Jeden plaster można wykorzystywać kilka razy. Woski do golenia w plastrach są tanie i wydajne. Można nimi wydepilować nogi, pachy czy okolice intymne. Dostępne są też w wersji do golenia wąsika na twarzy.

Alternatywą dla plastrów jest płynny wosk. Depilację wykonuje się gorącym, podgrzanym woskiem. Podgrzewać można go w mikrofalówce lub w rondelku. Rozgrzaną ciecz nakłada się na ciało z pomocą szpatułki zgodnie z kierunkiem porostu włosów, a następnie odrywa zaschnięty płat. Woski do golenia na ciało są znacznie precyzyjniejsze i dokładniejsze nie plastry, ale sama depilacja wymaga doświadczenia, a także jest polecana.

Jaki wosk do depilacji wybrać?

Rodzaj wosków do golenia powinno się dopasować przede wszystkim do typu skóry. Jeśli posiada się tę wrażliwą, skłonna do podrażnień i delikatną lepiej sięgnąć po bezpaskową depilacje woskiem. Twardy wosk będzie wyrywał włoski delikatniej, ponieważ nie przykleja się do skóry, a wtapia we włoski. W praktyce oznacza to mniej podrażnień. Bez względu na typ skóry twardym woskiem powinno się depilować okolice bikini oraz twarz. Jest on też idealny, jeśli dopiero zaczyna się swoją przygodę z woskami do golenia lub ma się bardzo bujne owłosienie. W innych przypadkach dobrym i wystarczającym rozwiązaniem będzie wosk miękki.

Warto pamiętać, że woski do golenia w domu można kupić w różnych wersjach i do różnych typów skóry. W naszej drogerii dostępne są te pozwalające na depilację skóry normalnej, suchej, wrażliwej, a nawet naczynkowej.

Woski do golenia twarzy

Po woski do golenia bardzo chętnie sięgają kobiety, które mają problem z wąsikiem. Wosk pozwala się im go skutecznie pozbyć i to bez wydawania kroci na drogą depilację laserową. Do depilacji twarzy przeznaczone są specjalne woski do golenia. Dostępne są one zazwyczaj w plastrach, a stosuje się je tak jak te tradycyjne do depilacji nóg czy okolic bikini. Należy się liczyć z tym, że po oderwaniu plastra skóra nad górną wargą może być zaczerwieniona, podrażniona, pękająca, przesuszona. Dlatego też po zabieg zaleca się zaaplikowanie na nią ekstraktu z aloesu o własnościach kojących. Alternatywnie można też przyłożyć kostkę lodu lub posmarować zaognione miejsce miodem.

Depilacja woskiem w domu

Samodzielne stosowanie wosków do golenia nie jest trudne, wymaga jednak poznania odpowiednich technik oraz odrobiny praktyki. Dla ułatwienia sobie przeprowadzania zabiegów warto zainwestować w zestaw do woskowania, czyli podgrzewacz do wosku w rolce. Dzięki temu aplikacja wosków do golenia jest łatwiejsza, szybsza nie wymaga takiej wprawy, jak przy nakładaniu wosku szpatułką. Cena zastawu do woskowania w domu to ok. 60 złotych, czyli tyle, ile kosztuje golenie nóg w salonie kosmetycznym. Warto jednak mieć na uwadze, że podgrzewacz do wosków do golenia będzie wykorzystywany więcej niż raz.

Woski do golenia: depilacja w trzech krokach

Jeśli chce się skutecznie usunąć owłosienie z ciała za pomocą wosków do golenia, musisz poznać metodę ich stosowania. Pierwszym krokiem depilacji jest oczyszczenie o odtłuszczenie skóry. Najlepiej dzień wcześniej zrobić sobie peeling i na ciało nie nakładać balsamów czy kremów. Następnie nakłada się rozgrzany wosk i po kilku sekundach mocnym ruchem odrywa od skóry. Po depilacji na skórę należy nałożyć balsam łagodzący podrażnienia, a w przypadku silnego bólu sięgnąć po preparaty z lidokainą. Woski do golenia można stosować co 3-4 tygodnie. Włoski po kontakcie z nimi zaczną być słabsze i mniej widoczne.

Woski do golenia nie dla wszystkich

Należy pamiętać, że woski do golenia nie są metodą depilacji dla wszystkich. Należy z niej zrezygnować, jeśli ma się rozszerzone naczynia włosowate, żylaki, zapalenie żył, alergię na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne, ropnie skóry. Depilacji woskiem nie powinno się też wykonywać po bezpośredniej ekspozycji ciała na słońce, a po jej wykonaniu zabezpieczać skórę stosują kremy do opalania 50 SPF.