Maszynki do golenia

Najprostszy sposób depilacji

Najpopularniejszym sposobem usuwania zbędnego owłosienia z ciała jest golenie maszynką. Po to rozważanie sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nic więc dziwnego, że koncerny kosmetyczne oferują te urządzenia nie tylko w wersji męskiej, ale i damskiej. Damskie maszynki do golenia znacząco różnią się do tych przeznaczonych dla panów. Co więcej, w ofercie firm kosmetycznych spotkać można wiele rodzajów maszynkę do golenia. Znacząco utrudnia to zakupy, ale dobór odpowiedniej zaskutkuje przyjemniejszy i mniej bolesnym goleniem nóg, pach czy okolic bikini.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje maszynek do golenia dla kobiet

W naszym sklepie znajdziesz maszynki do golenia zarówno te tradycyjne, jak i do zadań specjalnych. Standardowe damskie maszynki do golenia to te, którymi można pozbyć się włosów z nóg czy spod pach. Oprócz tego możesz wybrać też specjalne maszynki do golenia okolic bikini. Są one węższe, a także dodatkowo wyposażone w trymer. Ciekawym wyborem są także urządzenia 3w1. Są to maszynki do golenia, które posiadają głowicę z żelem do depilacji i kremem nawilżającym. Inwestując w taki sprzęt, nie trzeba osobno kupować kosmetyków do golenia typu pianki, żele czy balsamy.

Jak prawidłowo korzystać z maszynek do golenia?

Golenie nóg, pach czy okolic bikini maszynką nie jest niczym trudnym. Wystarczy wybrany fragment posmarować kosmetykiem np. żelem i przejechać po nim ostrzami maszynki – skóra stanie się gładka natomiast. Niestety należy pamiętać, że maszynki do golenia nie dają uczucia gładkości na długo. U wielu kobiet zabieg trzeba powtarzać nawet codziennie, maksymalnie raz na 2-3 dni. Po goleniu maszynką mogą pojawić się też podrażnienia czy przesuszona skóra. W takich sytuacjach odsyłamy do naszego działu kosmetyki do ciała, gdzie można zakupić balsamy nawilżające oraz kremy po depilacji.

Jak dbać o maszynki do golenia?

O maszynki do golenia powinno się dbać. Pierwsza zasada mówi, aby urządzenie zmienić raz na 5-10 użyć, w zależności od grubości golonych włosków. Zmienić należy ją również wtedy, gdy poczuje się, że w czasie golenia ostrza nie suną gładko po skórze. Kolejna zasada mówi o tym, że maszynki do golenia nie powinny być przechowywane w miejscach wilgotnych np. pod prysznicem, a dodatkowo po każdym użyciu należy je dokładnie umyć i strząsnąć w nich wodę. W innym przypadku na urządzeniach może rozwijać się flora bakteryjna powodująca zakażenia, a ostrza maszynkę będą ulegać rdzewieniu.

Maszynki do golenia do skóry wrażliwej

Z pomocy maszynek do golenia przy usuwaniu zbędnego owłosienia skorzystać mogą panie o różnym typie skóry. Najwięcej problemów sprawia jednak zakup maszynki do golenia do skóry wrażliwej. Ta nieodpowiednia może powodować zacięcia, zadraśnięcie i podrażnienia. Zamiast gładkiej skóry ma się więc duży problem.  W naszej drogerii oferujemy specjalne maszynki do golenia skóry wrażliwej. Zostały one przebadane dermatologicznie i pomagają one chronić skórę. Takie modele wyposażone są w aż 5 ostrzy i idealnie dopasowane do kobiecego ciała, a także wzbogacone są o paski nawilżające z wyciągiem z aloesu lub innej kojącej rośliny. Zapewniają gładki i głogi poślizg.

Maszynki do zadań specjalnych

Ogolenie pach, skóry pod kolanami czy miejsc intymnych to nie lada wyzwanie. Często z tym zadaniem nie mogą poradzić sobie zwykłe maszynki. W takich wypadkach warto sięgnąć po modele przeznaczone do golenia zaokrąglonych miejsc. W przypadku okolic bikini idealnie sprawdzają się natomiast maszynki do golenia z trymerem. Pozwalają one na pełną kontrolę oraz większą precyzję przy depilacji okolic intymnych. Dołączony trymer przystrzyc włosy, a następnie zamontowane maszynce ostrza golą skórę.

Nawilżające maszynki do golenia

Jeśli nie ma się czasu lub możliwości zastosowania żelu, lub pianki do golenia, to warto sięgnąć po specjalne maszynki ze wbudowanymi paskami żelowymi. Jest to absolutna nowość na rynku. Paski żelowe w czasie golenia pokrywają skórę balsamem, dzięki czemu golenie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Co więcej, po zabiegu nie trzeba dodatkowo stosować kremy nawilżającego.

Maszynki do golenia na podróż

Z gładkiej skóry nie chcemy rezygnować w czasie wakacji, wizyty u rodziny/znajomych, podróży służbowej. Na szczęście nie jest to konieczne. Maszynki do golenia można przewiesić ze sobą nawet w bagażu podręcznym, lecąc samolotem. Aby nie zajmowały one za dużo miejsca w walizce, dobrze jest wybrać modele kompaktowe z krótką rączką. Kosmetyki i akcesoria podróżne do pielęgnacji oferuje wiele firm. Często dodatkowo posiadają one w zestawie praktyczne etui, w które można schować urządzenie.

Maszynki do golenia z wymiennymi wkładami

 W naszej internetowej drogerii znaleźć można zarówno maszynki jednorazowe, jak i te z wymiennymi wkładami. Zakup tych ostatnich to dużą oszczędność. Wystarczy kupić jedną rączkę i wiele wkładów wymiennych do wyboru. Ważne, że posiadają rączkę maszynki, musisz stosować wkłady tej samej marki. Na szczęście maszynki do golenia wymiennymi wkładami to oferta coraz większej ilości marek. Plusem takiego rozwiązania jest to, że za każdym razem możesz stosować inny rodzaj wkładów np. raz nawilżające, innym razem te do zadań specjalnych.