Pianki do golenia

Pianki i żele do golenia dla kobiet

Pianki do golenia, a obok nich zaraz żele do golenia to najpopularniejsze kosmetyki do golenia. Produkowane są one w wersji damskiej i męskiej. Panowie pianki wykorzystują w czasie golenia zarostu na twarzy, panie kosmetyk nakładają na nogi, pachy czy okolice bikini. Ich zadaniem jest złagodzić ból depilacji i uczynić ją łatwiejsza oraz przyjemniejszą. W tym dziale zakupić można damskie pianki do golenia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego warto używać pianki do golenia?

Pianka do golenia sprawia, że depilacja niechcianego owłosienia przebiega znacznie szybciej, łatwiej, a także o wiele przyjaźniej dla skóry. Używając tego kosmetyku w czasie golenia, znacząco zmniejsza się ryzyko pojawiania się podrażnień skórnych i wystąpienia stanów zapalnych. Dzięki piance skóra po goleniu będzie wyglądać więc estetycznie oraz w 100% będzie gładka i przyjemna w dotyku.

Jak działa pianka do golenia?

Podstawowym zadaniem pianki do golenia jest zmiękczanie naskórka i przygotowanie go na spotkanie z ostrzami maszynki do golenia. Dzięki piance ryzyko otarć, skaleczeń i podrażnień skóry jest minimalne.

Pianki do golenia dla kobiet sprzedawane są w specjalnych pojemnikach z atomizerami, pod wysokim ciśnieniem. W składzie kosmetyku znajdują się substancje, które odpowiadają za wywołanie ciśnienia np. propan butan czy izobutan. Oprócz tego w składzie pianek do golenia znajdują się także takie składniki jak kwas palmitynowy, czy kwas stearynowy oraz te pielęgnujące skórę np. gliceryna, aloes, pantenol. W niektórych piankach zawarty jest także alkohol, który ma działać antyseptycznie. Na ten składnik powinny jednak uważać panie ze skórą suchą, ponieważ w wielu przypadkach wywołuje on wysuszanie i pieczenie skóry.

Do czego służą pianki do golenia dla kobiet?

Pianka do golenia w wydaniu kobiecym to jedne z podstawowych kosmetyków do depilacji. Ułatwia ona pozbywanie się niechcianego owłosienia z nóg, pach okolic bikini oraz odbytu. Nie powinna być ona jednak stosowana do depilacji twarzy, w tym celu najlepiej jest sięgać po wosk lub udać się z problemem do specjalistycznego gabinetu kosmetycznego.

Pianki do golenia mają zapobiegać goleniu na tzw. sucho, co powoduje podrażnienia. Ich zadaniem jest przygotować skórę do depilacji, a w czasie samego zabiegu zapewnić maszynce odpowiedni poślizg. Pianka zmiękcza również włoski, dzięki czemu są one bardziej podatne na usunięcie. Warto też wspomnieć o piankach 2w1, które nie tylko są kosmetykami do golenia, ale mogą służyć jako delikatny środek myjący. Zapewniają one czystą i jedwabiście gładką skórę.

Pianki do golenia do skóry wrażliwej

Wybór pianki do golenia jest bardzo duży. Można wybierać pomiędzy pozycjami wielu marek. Poszczególne kosmetyki nie różnią się jednak tylko logiem czy opakowaniem, ale także przeznaczeniem. Podstawowym podziałem pianek do golenia jest ich dopasowanie do typu skóry. Najwięcej problemów sprawia depilacja skóry wrażliwej i to, dlatego wielu producentów oferuje specjalne kosmetyki do delikatnego ciało. Najlepiej jest wybierać pianki i żele do golenia pielęgnacyjne, które nie zawiera substancje mogących podrażniać ciała.

Pianki do golenia do skóry suchej

Do skóry suchej najlepiej jest stosować pianki do golenia zawierające glicerynę. Jest to składnik, który pomoże utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia skóry i pozostawia ją po depilacji gładką i pieką. Koniecznie trzeba pamiętać, aby skóry suchej nie golić bezpośredni, bez zastosowania jakichkolwiek kosmetyków typu pianki/żele. Może to doprowadzić do podrażnień i dużego bólu.

Nawilżające pianki do golenia

Depilacja i golenie to zabiegi, które znacząco obciążają skórę. Nawet jeśli na co dzień nie ma się z nią problemu, to w czasie usuwania zbędnego owłosienia dobrze jest zapewnić jej dodatkową ochronę. W tym celu polecamy sięgać po uniwersalne nawilżające pianki do golenia. Posiadają one specjalną formułę oli, która zadbać o to, aby skóra po zabieg nie była przesuszona i szorstka.

Zapachowe pianki do golenia

Mówiąc o rodzajach pianek do golenia, warto też wspomnieć o produktach zapachowych. Są one przeznaczone do różnego typu skóry, a często dodatkowo posiadają właściwości łagodzące, nawilżające czy kojące. Producenci, chcąc zachęcić do kupowania swoich produktów, proponują panią pięknie pachnące pianki. Na półkach naszej drogerii spotkać można te o zapachu lawendy, owoców cytrusowych, kwiatów, aloesu itd. Przy zakupach warto pamiętać o mocy zapachów, niektóre uspokajają, inne orzeźwiają, a jeszcze inne przynoszą relaks.

Pianka czy żel do golenia

W naszym sklepie panie kupić mogą zarówno piankę do golenia, jak i żel do golenia. Obydwa kosmetyki delikatnie sprawdzają się podczas usuwania niechcianego owłosienia. Należy jednak pamiętać, że różnią się one od siebie. Dobrze wiedzieć, jakie są między nimi różnice i dobrać kosmetyk, który będzie dopasowany do indywidualnych preferencji. Pianka do golenia charakteryzuje się lekką formułą i natychmiastowym otrzymaniem delikatnej piany na fragmencie ciała, na który jest nałożona. Bardzo łatwo się spłukuje. Żele do golenia dla kobiet zapewniają natomiast gęstszą pianę i lepszą ochronę skóry, a także lepszy poślizg maszynki do golenia. Często żele do golenia wzbogacane są o składniki odżywcze. Wiele kobiet postrzega je również jako wydajniejsze i starczają na dłużej.