Urządzenia do stylizacji włosów

Jak stylizować włosy w domu?

Pięknie loki, a może włosy proste jak drut? Fryzura na mokrą włoszkę, karbowane kosmyki, czy inny wymyślny look? Możliwości stylizacji włosów jest bardzo duża. Dobrą wiadomością jest ta, że fryzury, nawet te najbardziej skomplikowane można układać samodzielnie w domu – wystarczy sięgnąć po urządzenia do stylizacji włosów. W naszej drogerii zakupić można podstawowe sprzęty do układania fryzur takie jak lokówki, prostownice i karbownice, suszarki do włosów czy suszarko-lokówki. Oferujemy też szeroką gamę produktów dla pań, które wolą naturalne metody kręcenia włosów. W naszym asortymencie znajdą one termoloki, wałki i papiloty.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Stylizacja fryzur w domu

Jeszcze do niedawna, aby uzyskać idealną fryzurę konieczna była wizyta u fryzjera. Dziś wymarzoną fryzurę można ułożyć samodzielnie, w domu – wystarczy sięgnąć po urządzenia do stylizacji włosów. Lokówki, prostownice, falownice i suszarki pozwalają stworzyć fryzurę na każdą okazję zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Używanie urządzeń do stylizacji włosów nie jest trudne. Z ich obsługą poradzi sobie nawet laik i stworzy piękne i trwałe loki w kilka minut.

Urządzenia do stylizacji włosów

Urządzenia do stylizacji włosów zna każdy. Posiada je wiele kobiet, a z niektórych jak np. suszarek korzystają też panowie. Każde z urządzeń ma inne działanie i pozwolą ułożyć inny rodzaje fryzury. Lokówki stworzą przepiękne fale i loki na głowie, prostownice wyprostują niesforne kosmyki, natomiast falownice to urządzenia do stylizacji włosów, którą nadają efektowną fakturę. W ofercie naszej drogerii znajdują się też termoloki czy szczotki prostującej włosy. Całą ofertę urządzeń do stylizacji włosów można podzielić na:

  • Sprzęty jednofunkcyjne – czyli takie, które mają tylko jedno zastosowanie, np. kręcą włosy, prostują, falują je;
  • Sprzęty wielofunkcyjne – są to sprzęty z wymiennymi końcówkami, z ich pomocą można uzyskać różne efekty, pracując na jednym urządzeniu; najpopularniejszym sprzętem wielofunkcyjnym jest suszarko-lokówka.

Jakie urządzenia do stylizacji włosów są popularne?

Kobiety marzące o zawsze idealnej fryzurze powinny wyposażyć łazienkę w podstawowe sprzęty do stylizacji włosów. Pozwolą one na modelowanie i układanie włosów zarówno w codzienne fryzury do pracy, jak i tworzyć stylizacje te na wielkie wyjścia np. randkę, wesele, bal sylwestrowy czy studniówkę. W swoim asortymencie warto mieć:

  • Suszarkę do włosów – to podstawowe urządzenie do stylizacji włosów; wykorzystywana jest zarówno przez profesjonalnych fryzjerów, jak i w domach większości osób; suszarki do włosów występują  wielu rodzajach, często wyposażane są w cały zestawy szczotek do modelowania; pozwalają one na podniesienie włosów u nasady, wyprostowanie ich lub zakręcenie; odpowiednie ruchy szczotką i strumień ciepłego powietrza pozwala szybko i sprawnie wymodelować nawet najbardziej oporne kosmyki; piękny efekt uzyskuje się bez wałków, lokówek i tapirowania; po suszarkę do włosów powinno się używać się zawsze po umyciu głowy;
  • Lokówka do włosów – wałki i papiloty powoli już odchodzą w zapomnienie, i aby uzyskać piękny skręt włosów, sięga się po lokówki; pozwala ona stworzyć loki w kilka minut i to nie ważne, czy kobiecie marzą się loki grube, czy drobne; lokówki to bardzo różne urządzenia o różnych właściwościach; nasza drogeria umożliwia zakup tradycyjnych lokówki, jak i tych grubych, stożkowatych, spiralnych, trójkątnych, płaskich, a także automatycznych; każda z nich ma trochę inną technikę działania i pozwala na uzyskanie innego typu skrętu;
  • Suszarko – lokówka – te urządzenia do stylizacji włosów pozwala na ich kręcenie, kiedy są mokro, co jest niemożliwe przy tradycyjnej lokówce; suszarko – lokówka to sprzęt wielofunkcyjnych, dzięki któremu można oszczędzić czas poświęcany na stylizację kosmyków; większość urządzeń wyposażona jest w różnego typu końcówki, co pozwala uzyskać różne efekty stylizacji;
  • Prostownica – jest niezbędna, jeśli chce się mieć proste, gładkie i lśniące włosów; prostownice zbudowane są z dwóch nagrzewających się płytek, między którymi przeciąga się włosy – prostują się one pod wpływem temperatury; działanie tych urządzeń do stylizacji włosów jest bardzo proste; niektóre modele mają wymienne płytki i pozwalają nie tylko na prostowanie, ale i karbowanie, a nawet kręcenie loków;
  • Karbownice – karbowane osmyki to hit lat 80. I 90. XX wieku; powoli wracają one do łask, a wraz z tym rośnie popularność karbownic do włosów; swoim wyglądem przypominają one prostownice, ale posiadają wyprofilowane płytki; po ściśnięciu nimi włosów pojawiają się bardzo drobne, regularne i nieco kanciaste loki, a włosy zyskują na objętości.

Jakie urządzenia do stylizacji włosów wybierać?

Urządzenia do stylizacji włosów najlepiej jest dobrać do rodzaju czupryny, oczekiwanych względem stylizacji efektów oraz własnego budżetu. Inne sprzęty sprawdzą się przy włosach kręcony, inne przy cienkich czy grubych. Warto także zwracać uwagę na markę, jakość i materiały wykonania oraz proponowane przez producentów funkcjonalności.