Termoloki, wałki i papiloty

Domowe sposoby na loki i fale

Termoloki, wałki i papiloty to sprzęty, które pozwolą stworzyć na głowie różnego rodzaju fale i loki. Te akcesoria i urządzenia są bardzo proste w użyciu – można z nich korzystać samodzielnie w domu. W naszym sklepie można znaleźć szeroki wybór termoloków, wałków i papilotów. Oferujemy produkty renomowanych producentów, z różnych cenach, dopasowanych do różnego typu włosów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są termoloki?

Chcąc szybko zakręcić włosy bez użycia tradycyjnych urządzeń do stylizacji włosów, warto sięgnąć po akcesoria takie jak termoloki. Termoloki to inaczej wałki termiczne, w przeciwieństwie do wałków i papilotów nie trzeba ich nakładać na kilka godzin, wytoczy kilka minut i gustowne fale są gotowe. Termoloki, wałki i papiloty to proste w użyciu akcesoria, które nie przysparzają problemów nawet laikom w modelacji fryzur. Termoloki pozwalają więc na oszczędność czasu i wygodę. Można stosować je samodzielnie w domu i oszczędzić dzięki temu na zabiegach fryzjerskich. Swoim wyglądem przypominają one tradycyjne wałki, ale różnią się tym, że podgrzew się je przed nałożeniem do określonej temperatury w specjalnie przeznaczonym do tego celu urządzeniu.

Jakie termoloki wybierać?

Najważniejszym parametrem termoloków, wałków i papilotów jest materiał ich wykonania. W przypadku loków termicznych najlepsze będą te wykonane z tytanu lub ceramiki. Te materiały równomiernie rozprowadzają ciepło, a przy tym nie naruszają struktury włosa. Innym istotnym parametrem tego akcesorium do włosów jest wielkość termoloków. W wielu zestawach można znaleźć wałki o różnych wielkościach, a także dołączane są do nich klipsy – te gadżety mogą ułatwić samodzielne kręcenie włosów. W naszej internetowej drogerii dostępne są też termoloki, wałki i papiloty z jonizacją. Są one idealnym rozwiązaniem dla pań, które borykają się z puszeniem się czupryny.

Jak stosować termoloki?

Termoloki, wałki i papiloty można z powodzeniem stosować samodzielnie, w domu. Nakładać można je na co dzień lub z ich pomocą tworzyć fryzury na wielkie wyjścia. Przy stosowaniu termoloków należy pamiętać, aby:

  • Używać je tylko na czystych, suchych włosach. Można dodatkowo wykorzystywać kosmetyki do stylizacji. Szczególnie osoby o włosach bardzo delikatnych powinny rozważyć stosowanie preparatów ochronnych w postaci sprayu, pianki lub olejku, którymi pokrywa się pasma tuż przed stylizacją.
  • Włosy podzielić na trzy części (górną i dwie po bokach głowy) i każdą z nich nawinąć na termoloki.
  • Krótsze pasma włosów można zakręcić na mniejszych termolokach, dłuższe na większych.
  • Nie powinno się zakręcać mokrych i wilgotnych włosów na termolokach. Takie działanie może spowodować wysuszenie i łamanie się włosów.
  • zakładać je na kilka minut. Nie zaleca się pozostawiania ich na włosach na dłużej niż 15 minut.

Wałki i papiloty – tradycyjny sposób na loki

Choć na rynku pojawiło się wiele urządzeń i akcesoriów do kręcenia włosów, to niektóre panie nadal są wierne tradycji i twarzą loki za pomocą wałków i papilotów. Pozwalają one na podkręcenie każdego typu kosmyków. Wałki do włosów występują w różnych postaciach. Od typu wałków i papilotów zależy, w jaki sposób zakręcają one włosy.

Najpopularniejsze modele to wałki z rzepami. Powleczone są one specjalnym tworzywem sztucznym, który przyczepia się do włosów. Dzięki temu kosmyki trzymają się na wałku i nie trzeba ich niczym przytrzymywać. Alternatywą są drewniane wałki do włosów z gumką, które stosuje się do zabiegu trwałej ondulacji. Pozwalają one uzyskać drobne loczki niczym baranek. Na wałki tego typu zawija się cienkie pasma włosów i zabezpiecza specjalnymi zapinkami. Ten rodzaj wałków można stosować nawet przy ciężkich włosach. Inne rodzaje wałków do włosów to sprężynki, wykonane z plastiku i posiadają specjalny haczyk do zaczepiania (zapewniają one drobny skręt), wałki do włosów metalowe.

Papiloty do włosów

Loki i fale uzyskać można również uzyskać, zakładając na głowę papiloty. Poznać je można po tym, że są one wykonane z miękkiej gąbki i drucik umieszczone wewnątrz. Papiloty z gąbki są bardzo miękkie, lekkie i łatwo się wyginają, dzięki czemu można nadać im pożądany kształt. Na papiloty nawija się pasma włosów dopasowanych do ich grubości. W papilotach można spać, a także wykonywać wszystkie inne codzienne czynności. Dla uzyskania optymalnego efektu najlepiej nakładać papiloty na wilgotne włosy i użyć środka do stylizacji. Powinny być one dobrze zwinięte i zabezpieczone przed rozwijaniem się w trakcie – innym wypadku skręt będzie niedokładny. Papiloty mogą być wykonane z gąbki lub z neoprenu. Te ostatnie sprawdzają się przy trwałej ondulacji.  

Termoloki, wałki i papiloty – jaki efekt można uzyskać?

Termoloki, wałki i papiloty pozwalają na uzyskanie lekko pofalowanej, puszystej lub zakręconej fryzury. Kaskada loków i fal obejmie całe włosy, które będą wyglądały naturalnie i zmysłowo. Efekt stosowania termoloków, wałków i papilotów zależy od tego, jak długo będzie się je trzymać na włosach. Luźny skręt można uzyskać, szybko ściągając wyżej wymienione akcesoria oraz stosując największe termoloki, wałki i papiloty.