Suszarko-lokówki

Susz i prostuj!

Suszarko-lokówki to urządzenia, które znacznie skrócą czas potrzebny do perfekcyjnego ułożenia fryzury. Ich przewaga nad tradycyjnymi suszarkami i lokówkami do włosów jest taka, że pozwalają na jednoczesne suszenie i kręcenie kosmyków. Suszarko-lokówki są również bezpieczne dla włosów, ponieważ używając ich, ryzyko spalenia kosmykach jest minimalne. Suszarko-lokówki działają na bardzo niskich temperaturach, dlatego docenią je przede wszystkim osoby z włosami cienkimi i delikatnymi, ale po urządzenie może sięgnąć każdy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Po czym rozpoznać suszarko-lokówkę?

Suszarko-lokówki rozpoznać można po głowicy, która jest najczęściej ceramiczna i pokryta ząbkami/wypustkami. Przez otwór w głowicy płynie ciepła powietrze, co sprawia, że włosy jednocześnie schną i są modelowane, podkręcane. Dzięki takim właściwością suszarko-lokówki pozwalają na stworzenie pięknej fryzury w zaledwie kilka minut. W naszej internetowej drogerii kupić można różne rodzaje suszarko-lokówek. Oferujemy niskobudżetowe urządzenia, a także te z wyższej półki. W asortymencie znajdują się zarówno tradycyjne suszarko-lokówki, jak i modele obrotowe. Suszarko-lokówki obrotowe mają kręcącą się głowicę, która ułatwia modelowanie kosmyków. Tradycyjne urządzenie wymagają, aby samodzielnie włosy nakręcić na szczotkę. 

Jak wybrać najlepszą suszarko-lokówkę?

Wybierając lokosuszarkę, warto zwrócić uwagę na te same kwestie, które są ważne przy zakupie każdego innego sprzętu do stylizacji włosów. Ważne jest więc sprawdzenie:

  • mocy urządzenia- im większa, tym szybciej wysuszysz włosy
  • regulacji temperatury nadmuchu – dzięki temu dostosujesz temperaturę pracy lokówko-suszarki do rodzaju swoich włosów (grube włosy – większa temperatura, cienkie i słabe włosy – niższa temperatura)
  • dodatkowych końcówek – im więcej, tym większe możliwości ma urządzenie
  • średnicy końcówki – dobierz odpowiednią dla swojego rodzaju włosów
  • obecności przycisku zimnego powietrza – przydaje się przy utrwalaniu fryzury, użyj go w ostatnim etapie stylizacji
  • funkcji jonizacja – podobnie jak w suszarkach do włosów, chroni ona przed elektryzowaniem się pasm.

Kiedy przyda się suszarko-lokówka?

Posiadanie suszarko-lokówki to bardzo wygodne rozwiązanie. Jest ona urządzeniem przydatnym, jeśli często modeluje się włosy samodzielnie, w domu. Pozwolą na stałe zrezygnować z tradycyjnej szczotki i suszarki do włosów, a także odłożyć do szafki lokówkę. Lokówko-suszarka to również dobre rozwiązanie dla osób, które często kręcą włosy. Wygodna i bezpieczna dla włosów suszarko-lokówka pozwoli na stworzenie estetycznych fal i delikatnych loków na całej długości włosów. Pamiętaj jednak, że nie zastąpi ona tradycyjnej lokówki, która ma o wiele więcej możliwości.

Końcówki do suszarko-lokówek

Za pomocą lokówko-suszarek uzyskać można przede wszystkim fale lub duże loki. Jeśli marzy się o romantycznych loczkach czy chce się wystylizować włosy w inny sposób, to warto kupić urządzenie z wymiennymi końcówkami. W zestawach z suszarko-lokówkami często znajdują się szczotki okrągłe, które można wykorzystać do modelowania grubych loków i fal. Szczotki do suszarko-lokówki mogą różnić się grubością oraz ilością ząbków. Częstym elementem zestawu jest szczotka z włosiem, która idealnie sprawdza się przy włosach cienkich, delikatnych i zniszczonych. To tego typu kosmyków warto też stosować urządzenia z nasadką zwiększającą objętość. Nakładka tego typu działa podobnie jak dyfuzor i podnosi włosy u nasady, zwiększając tym samym ich objętość.