Pędzle do makijażu

Akcesoria do wykonywania makijażu

Wykonanie pięknego make-up to połączenie umiejętności i zastosowania odpowiednich akcesoriów. Do najważniejszych makijażowych akcesoriów zalicza się pędzle do malowania. Są one niezbędne, jeśli chce się uzyskać efekt zblendowanych cieni czy perfekcyjne konturowanie. W naszej drogerii można kupić podstawowe pędzle do makijażu. Oferujemy zestawy pędzli do makijażu, jak i pojedyncze sztuki tych gadżetów. W naszym asortymencie można znaleźć pędzle do pudru, brwi, różu czy makijażu oka. Proponujemy pędzle do makijażu topowych marek takich jak Top Choice, Donegal, Makeup Revolution, Hulu, Ibra, Hakuro, Vipera i wiele innych. W naszej drogerii można zakupić też tańsze zamienniki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak wybrać dobre pędzle do makijażu?

Aby wykonać perfekcyjny make-up, potrzebne są dobrze dobrane pędzle. Powinny one posiadać trzonek z trwałego materiału. Najpopularniejsze modele to te z trzonkiem drewnianym, ergonomicznym, które dobrze leżą w dłoni i są ergonomiczne. Ważna jest również solidna skuwka, najlepiej aluminiowa, którą ściśle okala włosie pędzli. Idealne włosie w pędzlach do makijażu może być zarówno syntetyczne i antyalergiczne, jak i naturalne. W naszej drogerii można znaleźć zarówno produkty ekskluzywne pędzle do makijażu wykonane ręcznie, jak i te masowej produkcji będące tańszymi zamiennikami. Pędzle można kupić w zestawach lub solu. Poszczególne modele różnią się od siebie kształtem, rozmiarem i przeznaczeniem.

Pędzle do pudru

Podstawowym i klasycznym pędzlem do makijażu jest też do pudru. Jest on duży, mięsisty i posiada delikatnie zaokrągloną główkę. Pędzle do makijażu do aplikowania pudru nazywane są kabuki. Pozwalają one na nałożenie odpowiedniej ilości produktu na twarz. Aby puder wyglądała idealnie, wystarczy kilka omiatających ruchów. Dzięki temu zmatowi się cerę, utrwali makijaż oraz delikatnie ją opali. Pędzle typu kabuki mogą być stosowane do nakładania wszystkich produktów mineralnych.

Pędzle do różu

Mniejsze pędzle do makijażu ze ściętą pod skosem główką przeznaczone są do nakładania różu. Popularne modele to te z białym włosiem lub innym wybarwieniem, ale do aplikacji różu może wybrać inne pędzle. Najważniejsze jest, aby tworzywo, z jakiego zostały wykonane, było delikatne dla skóry. Wynika to z tego, że róż nakłada się z najwrażliwszych fragmentach twarzy – pod oczami. Pędzle do różu bardzo dobrze łapią pigment i równie dobrze oddają go skórze. Ścięta główka umożliwia wygodne nakładanie kosmetyku pod skosem. Ważne jest również miękkie włoski, które pozwala na lekkie roztarcie produktu, tak aby zamiast smug tworzyć dziewczęce rumieńce.

Pędzel do korektora

Poznać można go po krótkiej i płaskiej główce. Pędzelek do korektora jest twardy i mało elastyczny, a jego włosie przybiera kolor karmelowy. Dzięki takim właściwościom akcesorium przygotowane jest do nakładania gęstych kosmetyków, których zbite włosie nie wchłania. Korzystając z tego typu pędzli do makijażu można precyzyjnie i punktowo nałożyć kosmetyk na niedoskonałości, a także efektownie rozświetlić skórę pod oczami i ukryć ciemne podkówki.

Pędzle do makijażu oczu

Do makijażu oczu stosuje się małe, krótkie i płaskie pędzle podobne do tych, które stosuje się do korektora. Pędzle do makijażu oczu mogą być lekko zaokrąglone lub mieć kształt stożka. Nakładając nim cienie, można lepiej kontrolować ilość nakładanego kosmetyku i budować makijaż warstwami. Cienie nakładane pędzlami trzymają się na powiekach też o wiele dłużej.

W zestawie pędzli do makijażu oczu znaleźć można również pędzel do blendowania cieni do powiek. Poznać można je po tym, że są kuliste. Od tego pochodzi też jego nazwa – pędzel kulka. Gadżet ten pozwala na roztarcie ostrych granic między cieniami, a także stworzyć makijaż smoky eye i nałożyć kosmetyk w załamaniach powieki.

Pędzle do makijażu brwi

Do makijażu brwi najlepiej wybierać dwustronne pędzle do makijażu. Z jednej strony znajduje się szczoteczka taka jak u maskary, a z drugiej płaska, ostra i bardzo cienka końcówka. Szczoteczka pozwoli uczesać włoski i nadać im pożądany kształt oraz usunięcie nadmiaru kosmetyku, kiedy make-up brwi będzie za mocny. Cienka końcówka służy natomiast do namalowania na skórze pojedynczych włosków. Pędzlami do makijażu brwi wykona się make-up zarówno specjalnym cieniem do brwi, jak i pomadą.

Pędzle do makijażu ust

Pędzle do makijażu ust umożliwiają nałożenie szminki lub ulubionego błyszczyka. Aby aplikacja była wygodna, powinno się sięgać po pędzle ze spiczastą główką. Te sprawdzą się również do rozsmarowania konturówki.

Pędzle do rozświetlacza

Pędzle do makijażu pozwalające nakładać rozświetlacz to te, które są lekko skośne i mają wyprofilowane włoskie. Pomogą one nadać twarzy odrobinę blasku na policzki, czubek nosa, łuk kupidyna i okolice łuku brwiowego. Pędzle do rozświetlacza zazwyczaj wchodzą w skład ponad standardowych zestawów, dlatego jeśli są one potrzebne, to warto je dokupić osobno.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Aby pędzle do makijażu były akcesorium trwałym, to warto o nie odpowiednio dbać. Obowiązkowo należy je regularnie czyścić – minimum dwa razy w tygodniu. Pędzle do makijażu czyści się z użyciem ciepłej wody z dodatkiem hipoalergicznego mydła lub delikatnego szampony do włosów. Akcesorium do czyszczenia pędzli to m.in. silikonowa tarka lub brushegg. Pędzle należy przechowywać w silikonowych osłonkach, specjalnym pudełku lub w aksamitnym etui.