Gąbki do makijażu

Czym nakładać kolorowe kosmetyki?

Gąbki do makijażu to największy hit ostatnich lat. W swojej kosmetyczce mają go nie tylko wizażystki przygotowujące modeli do największych sesji modowych, ale i blogerki urodowe czy kobiety, którym zależy na dobrze wykonanym makijażu. Gąbki do makijażu pozwalają na perfekcyjne rozprowadzenie płynnych, półpłynnych, półstałych i stałych kosmetyków takich jak fluidy, korektory czy kosmetyki w kamieniu.  Naszej drogerii można kupić gąbki do makijażu różnego typu od tych najbardziej znanych marek, po tanie zamienniki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Najpopularniejsze gąbki do makijażu

Nasza drogerii oferuje gąbki do makijażu różnych marek, jednak niewątpliwie królową jest gąbeczka BeautyBlender. To na niej wzorowane są inne gąbki. Tę oryginalną poznać można charakterystycznym stożkowatym czy też jajeczkowaniem kształcie. Jest ona wykonana z piankowego materiału, który ma strukturę otwartych komórek. Unikalny kształt oraz struktura sprawiają, że gąbka do makijażu BeautyBlender perfekcyjnie rozprowadza kosmetyki na całej twarzy. Można ją użyć do nakładania pudru w płynie, kremu BB, podkłady. Jej węższa, stożkowata część to natomiast idealny aplikator korektora pod oczy czy podkładu w trudniej dostępnych miejscach na twarzy. Nakładanie kolorowych kosmetyków gąbeczką pozwala uniknąć plam, smug czy nieestetycznego odcięcia twarzy od szyji. Makijaż wykonany z pomocą gąbki jest elegantszy i estetyczny niż ten nałożony palcami. Zaletą używania gąbek do makijażu jest również to, że zużywa się minimalną ilość kosmetyku, nie marnując go niepotrzebnie.

Jakie gąbki do makijażu warto kupić?

BeautyBlender to nie jedyna gąbka do nakładania kolorowego makijażu. W naszym asortymencie znajdują się równie popularna Boho Blender. Występuje ona w dwóch rozmiarach oraz pod dwoma postaciami – jajeczkiem oraz kroplą ze ściętym bokiem. Te dwa warianty gąbek do makijażu pozwolą je wykorzystać do nakładania kolorowych kosmetyków na różne partie twarzy przy różnych technik aplikacji.

Wysokiej jakości są również gąbki do makijażu Real Techniques. Wyróżniają się one przystępną ceną. Gąbkę Real Techniques można zakupić w formie większej lub w zestawie – dwie mini gąbeczki. Pozwalają one wykonać perfekcyjny makijaż, nałożyć podkład i korektor. Podobne właściwości mają gąbki do makijażu Donegal. Produkt bardzo dobrze wchłania wodę i idealnie aplikuje podkład na twarzy. Wyróżniają się miękką strukturą, a także niską ceną. Można wykorzystywać ja do wykonywania codziennego makijażu. Gąbka do makijażu w kształcie łezki można kupić w zestawie dwóch lub jednej sztuki. W naszym asortymencie znajdują się również gąbki do makijażu brytyjskiej marki W7. Firma oferuje produkty w kształcie łezki oraz stożka.

Jak używać gąbek do makijażu?

Bez względu na to, czy zdecyduje się na zakup oryginalnej gąbki do makijażu, czy tańszego zamiennika, trzeba pamiętać, że należy używać jej w odpowiedni sposób. Na początku gąbkę należy obficie zmoczyć wodą, co znacznie zwiększy jej rozmiar. Następnie odsącza się nadmiar wody i powtarzać tę czynność używając papierowego, jednorazowego ręcznika. Gotowa do użycia gąbka do makijażu to ta lekko widoczna. Kosmetyk najpierw nanosi się na rękę, a potem nabiera na gąbeczkę i delikatnie rozprowadza na twarzy. Gąbką należy stemplować kosmetyk na skórze, a nie wcierać go, nie wykonywać kolistych ruchów, nie pocierać. Pozwoli to osiągnąć efekt satynowego wykończenia i idealnie nałożonego kosmetyku, który nie spłynie po 3-4 godzinach.

Jak dbać o gąbki do makijażu?

Aby gąbki do makijażu służyły na dłużej, należy o nie odpowiednio dbać. Oczyszczanie akcesoriów do makijażu jest bardzo ważne. Chroni skórę przed zanieczyszczeniem, stanami zapalnymi, zapewniają higienę. Jeśli posiada się gąbeczkę do makijażu typu beauty blander to najlepiej czyścić ja specjalnym płynem do czyszczenia Blendercleanser.

Skuteczne są też inne metody pielęgnacji np. mycie gąbek do makijażu delikatnym szamponem do włosów, który nie zawiera SLS, parabenów, konserwantów. W przypadku, gdy używa się mocno kryjących podkładów, szampon może nie dać sobie rady i konieczne będzie zastosowanie zwykłego mydła, które dobrze się pieni lub płynu do demakijażu.

Gąbki do makijażu zawsze myje się w letniej lub zimnej wodzie. Należy je delikatnie masować i uciskać kciukiem, wyciskając zabrudzenia. Na koniec spłukuje się gadżet zimną wodą i zostawić do pełnego wysuszenia w pozycji stojącej. Można do tego wykorzystać specjalną podkładkę lub postawić gąbkę na spodku.

Cena gąbek do makijażu

Oryginalne gąbki do makijażu BeautyBlender to niemały wydatek. Za produkt trzeba zapłacić ok. 70 złotych, ale jest on wart swojej ceny. Jednak w naszej drogerii można kupić tańsze odpowiedniki BeautyBlender. Ich cena zaczyna się już od 3 złotych. Pozwalają to każdemu zaopatrzyć się w gąbeczkę do makijażu i wykonywać makijaż godny największej sławy wizażystki.

Wybór gąbek do makijażu jest bardzo duży. Można sięgnąć po oryginalny produkt z wysokiej półki, jak i tani zamiennika. Jednak najważniejszym aspektem jest jednak miękkość gąbki do makijażu. Jeśli jest ona twarda i ciężka nie będzie dobrym aplikatorem kolorowych kosmetyków.