Cążki, nożyczki, obcinacze, pęsety

W jakie narzędzia do paznokci warto zainwestować?

Akcesoria do paznokci to nie tylko te dekoracyjne, ale i pozwalające właściwie pielęgnować płytkę paznokcie. W tym celu w swoim arsenale każda kobieta powinna posiadać takie przyrządy jak cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety. Z ich pomocą w domowych warunkach i samodzielnie można wykonać profesjonalny manicure i pedicure.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety – dla pięknych i zadbanych paznokci

Cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety to akcesoria, które są potrzebne do wykonywania manicure i pedicure, czyli zabiegów pielęgnacyjnych paznokci u dłoni i stóp. Zgromadzenie takich przyrządów jak cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety nie jest trudne. Można zakupić je w naszej internetowej drogerii w atrakcyjnych cenach. Oferujemy akcesoria do paznokci takich marek jak Peggy Sage, Sally Hansen, Mineas, Axentia, Top Choice, Donegal i inni.

Niezbędnik każdej kobiety – jakie akcesoria muszą znaleźć się w kobiecej kosmetyczce?

Cążki do paznokci to podstawowy przyrząd od dbania o paznokcie. Pozwalają one skrócić płytkę paznokciową. Warto wybierać cążki takie, które są wyposażone w łukowato ścięte nożyki. Tym sposobem już jednym ruchem można uzyskać pożądany kształt paznokci. Oprócz tradycyjnych cążek do paznokci warto zaopatrzyć się też w te pozwalające obcinać skórki znajdujące się wokół paznokci. Skórki często powstają z powodu przesuszenia skóry lub niedoboru witamin. Mogą też powstawać na skutek kontaktu dłoni z detergentami, wodą, na skutek niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zadarte skórki wyglądają nieestetycznie. Pomocą w natychmiastowym pozbyciu się skórek są ciążki, a także akcesoria takie jak drewniane patyczki, kopytka, radełka, dłutko do skórek.

Kolejny przydatny przyrząd to obcinacze do paznokci. Pozwalają one skrócić zbyt długą płytkę paznokciową, tak aby nie przeszkadzała w wykonywaniu codziennych czynności i dobrze się prezentowała. Obcinacze do paznokci to alternatywa dla klasycznych nożyczek. Warto wspomnieć, że współczesne obcinacze do paznokci mają wbudowane wiele dodatkowych funkcji. Prawie każdy można doczepić do torebki czy suwaka kosmetyki i nosić go w formie breloczka. Producenci oferują też obcinacze wyposażone w latarkę czy przyrządy wielofunkcyjne pozwalające na kompleksową pielęgnację paznokci. W naszej ofercie występują większe obcinacze do paznokci do pedicure oraz mniejsze do manicure.

Cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety to nie wszystko, co można odnaleźć w naszej drogerii. Oferujemy również szeroki wybór radełek, wycinaczy oraz kleszczy do paznokci. Proponujemy też zestawy przyrządów do manicure i pedicure. Są one dobrym pomysłem na prezent. W zestawach oprócz wyżej wymienionych akcesoriów znajdują się też pilniki, polerki, a często i kremy do skórek i oliwki do paznokci.

Cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety – jak kupować?

Cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety powinno wybierać się starannie. Powinny one wyróżniać się wygodą użytkowania oraz wysoką jakością. Produkty słabej jakości zrobią krzywdę paznokciom, zamiast im pomóc.

Wybierając cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety należy pamiętać, aby sprawdzić jakość ostrze. Tępe przyrządy będą szarpać paznokcie, zamiast je obcinać. Może to powodować rozdwajanie się płatki. Skuteczne przyrządy do paznokci powinny poradzić sobie nawet z najgrubszą płytką, a także pozwolić na szybkie i bezbolesne wykonanie zabiegu. Nożyczki i cążki do paznokci powinny być minimalne obłe, by obcinać paznokcie prosto, a przez to zapobiegać ich wrastaniu.  

Wygodne cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety

Akcesoria do paznokci powinny być wygodne i poręczne w użytku. Nie można sobie pozwolić na brak komfortu przy wykonywaniu manicure czy pedicure. W tym celu należy wybierać produkty na tyle duże, aby wygodnie trzymało się je w dłoniach. Zapewni to bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych.

Wygodne w użytku będą przyrządy wykonane z materiałów wysokiej jakości stabilne i dobrze wyprofilowane. Ważną cechą cążek, nożyczek, obcinaczy i pęset do paznokci będzie ich nierdzewności i antyalergiczność – oznacza to, że nie powinny one zawierać niklu.

Jak dbać o cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety?

Zakup odpowiednich narzędzi to dopiero pierwszy krok. Należy pamiętać, aby o nie prawidłowo dbać i użytkować. Cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety nie powinny być wykorzystywane do innych zabiegów niż do tych, do których są przeznaczone. Nie można więc używać nożyczek do paznokci do obcinania cienkich drucików czy nitek. Przez to tracą one swoją ostrość. Akcesoria do manicure i pedicure należy też systematycznie ostrzyć oraz oliwić, szczególnie po dezynfekcji i sterylizacji. Wykorzystywane w domu cążki, nożyczki, obcinacze i pęsety warto raz na jakiś czas czyścić, dezynfekować i sterylizować – pozwoli to zachować higienę podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Koniecznie tez należy je przechować w suchym miejscu, w osobnych opakowaniach. Wzajemne dotykanie się narzędzie jest niewskazane. Dobrze jest zakupić specjalne torebki do przechowania narzędzi do paznokci lub chociaż silikonowych kapturków.