Sztuczne rzęsy

Sposób na zniewalające spojrzenie

Zniewalać spojrzeniem – o tym marzy większość kobiet. Niestety nie wszystkie panie matka natura obdarzył długimi rzęsami. Na szczęście ten mankament urody da się szybko naprawić. Na pomoc przychodzą dostępne w naszym sklepie sztuczne rzęsy. Panie sięgają po nie przede wszystkim przed wielkimi wydarzeniem takimi jak wesele, bal sylwestrowy, studniówkę. Sztuczne rzęsy mogą stanowić także uzupełnienie codziennego makijażu. Pozwalają szybko wydłużyć naturalne rzęsy, dodać spojrzeniu głębi i wyjątkowości i to już za kilka gorszy. Sztuczne rzęsy są alternatywą (tańszą) dla przedłużania rzęs u kosmetyczki. 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy dostępne w naszej drogerii występują w kilku postaciach. To, jakie się wybierze, zależy od tego, jaki efekt chce się otrzymać. W zależności od rodzaju produktu sztuczne rzęsy pomogą wydłużyć rzęsy, pogrubić je, udekorować np. diamencikami, piórkami, kolorami.

Jakie sztuczne rzęsy kupić?

Pierwszą decyzją, jaką trzeba podjąć przy zakupie sztucznych rzęs, jest to, czy wybiera się modele naturalne, czy syntetyczne. Wizażystki polecają, aby na początek stosować rzęsy syntetyczne. Są one tańsze, a także prostsze w aplikacji. Jeśli jest się już doświadczonym w doklejaniu sztucznych rzęs, to można pomyśleć o tych z naturalnego włosa.

Kolejną rzeczą jest wybranie akcesoriów odpowiadających pod względem długości i gęstości. Im sztuczne rzęsy są dłuższe i gęstsze, tym bardziej widowiskowo i zjawiskowo wyglądają. Przekłada się to jednak na ich naturalność. Sztuczne rzęsy powinno się więc dobierać do efektu, jaki chce się osiągnąć.

Na koniec pod uwagę należy wziąć pasek, jaki mają rzęsy. Pasek może być cieńszy lub grubszym. Cienkie paski są bardziej elastyczne. Na dolne powieki warto stosować sztuczne rzęsy z paskami przezroczystymi. Można je te wykorzystywać na górnej powiece, jeżeli do makijażu użyje się innego niż czarny eyelinera.

Na pasku czy w kępkach?

Sztuczne rzęsy można kupić na pasku lub w kępkach. Te ostatnie wyglądają o wiele bardziej naturalnie, a dodatkowo można je dowolnie modelować i kształtować. Sztuczne rzęsy w kępkach pozwolą na uzyskanie tzw. kociego oka. Modele na paskach z góry określają, jak oko będzie wyglądać po ich naklejeniu. Są jednak wygodniejsze w aplikacji, przez co lepsze dla osób niemających doświadczenia w lepieniu sztucznych rzęs. Można je przykleić praktycznie w 3 ruchach i nie szybko osiągnąć piękny efekt.

Sztuczne rzęsy, czyli całą linię rzęs do przyklejenia od jednego kącika do drogiego warto wybrać, jeśli ma się rzadkie rzęsy i chce się zwiększyć ich objętość. Sztuczne kępki rzęs to natomiast dobry sposób na delikatne podkreślenie spojrzenia, nadania mu tajemniczości. 

Klej do sztucznych rzęs

Aby przykleić sztuczne rzęsy do powieki, należy posiadać odpowiedni klej. Czasem jest od dołączony do zestawu, innym razem należy go kupić samodzielnie. W naszej drogerii można kupić kilka rodzajów klejów do sztucznych rzęs m.in. kleje przezroczyste. Klej, który będzie się stosować, nie powinien podrażniać i osłabiać naturalnych rzęs. Dobry klej powinien także dobrze utrzymać rzęsy, a jednocześnie łatwo się odklejać od powieki.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Zanim przykleimy rzęsy, należy przygotować oko. Przyciemniamy czarnym bądź brązowym eyelinerem, linię nad górną powieką. Kolor eyelinera powinien być dobrany do koloru rzęs, które będziemy przyklejać (zazwyczaj są to jednak czarne).

W kolejnym etapie należy dokładnie wytuszować naturalne rzęsy, tak aby nie sklejały się i nie pozostały na nich grudki od tuszu. Kolor tuszu, którego użyjemy, musi być dokładnie taki sam jak kolor sztucznych rzęs, które chcemy nałożyć.

Bardzo uważnie wyjmujemy sztuczne rzęsy z pudełka, uważając, aby ich nie rozerwać. Będzie nam łatwiej, jeżeli użyjemy do tego pęsety.

Przykładamy rzęsy do oka i wizualnie sprawdzamy, czy nie powinniśmy ich skrócić. Jeżeli tak, należy obciąć je, ale po stronie zewnętrznej.

Przycinając je od strony wewnętrznej, straciłyby naturalny wygląd, ponieważ właśnie tam są najkrótsze. Należy pamiętać, aby sztuczne rzęsy z każdej strony były trochę krótsze niż długość  oka – mniej więcej o 2 milimetry. Dzięki temu nie powinny przeszkadzać, ruszać się, czy odklejać.

Jeżeli dostosowaliśmy rzęsy do długości oka, nakładamy na nie klej i czekamy około 40 sekund, aż stężeje.

Kolejny etap polega na nałożeniu rzęs w taki sposób, aby pasek był jak najbliżej linii rzęs naturalnych. Następnie lekko dociskamy.

Najbezpieczniej i najprościej jest przykleić rzęsy na środku powieki, a później ułożyć je i przykleić z obu stron

Jeżeli nie udało nam się równo przykleić rzęs, wszystkie niedociągnięcia można poprawić eyelinerem.

Pod koniec można ponownie wytuszować rzęsy, aby naturalne połączyły się ze sztucznymi w całość. Nie jest to jednak obowiązkowe.

Jak bezpiecznie ściągnąć sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy nie są gadżetem, który można nosić przez cały czas. Kiedy przyjdzie czas, na ich ściągniecie, wystarczy przyłożyć do oka wacik nasączony płynem micelarnym czy płynem do demakijażu. Wacik trzyma się przy oku przez chwilę, a rzeczy zaczną same delikatnie odchodzić – nie trzeba ich wyrywać czy ciągnąć.

Sztuczne rzęsy – czy można je używać ponownie?

Sztuczne rzęsy o ile są dobrym stanie, można wykorzystywać więcej niż raz. Przed ponownym użytkiem należy j jednak delikatnie wyczyścić płynem mineralnym, oderwać pozostały klej i wysuszyć.