Gąbki i myjki do kąpieli

Czym myć ciało pod prysznicem?

Gąbki i myjki do kąpieli powinny znaleźć się w każdej łazience. Są one nieodłącznym atrybutem prawdziwych czyściochów. Warto pamiętać, że gąbki i myjki do kąpieli nie tylko pozwalają oczyścić ciało z zabrudzeń, ale także je pielęgnują. To, jaki będzie efekt używania gąbek i myjek zależy od ich rodzaju. A tych nie brakuje! W naszym sklepie kupić można zarówno gąbki do kąpieli naturalne, jak i te z syntetycznych materiałów. Przeznaczone są one do różnych typów skóry. Podobnie jest z myjkami kąpielowymi. Je również szyje się z różnych tkanin, co ma wpływ na ich właściwości.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Naturalne gąbki i myjki do kąpieli

Gąbki są organizmami wodnymi, które żyją na dnie mórz i oceanów. Ich ciało zbudowane jest z mikroskopijnych kanalików, które pozwalają na pochłanianie wody i oczyszczanie jej ze szczątków organicznych. Odpowiednie technologie pozwalają przystosować gąbki z morskich i oceanicznych wód, do zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Przy obróbce naturalne gąbki do mycia nadal jednak zachowują swoje samoczyszczące, przeciwbakteryjne i antywirusowe właściwości. Naturalne gąbki do myci są niezwykle trwałe – można wykorzystywać je przez wiele lat. Z racji ich unikatowych właściwości, pielęgnacja nimi jest niezwykle przyjemna i skuteczna. Szorstka powierzchnia pozwala na delikatne, ale dokładnie usuniecie martwego naskórka, przeprowadzenie pobudzającego krążenie krwi masażu. Sprawia to, że skóra może swobodnie oddychać i lepiej wchłaniać substancje aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnujących typu kremy i balsamy.

Gąbki z na morza – kiedy warto je kupić?

Naturalne gąbki to doskonałe rozwiązania dla miłośniczek ekologii i ochrony środowiska. Proces ich wytwarzania jest bezpieczny i nie obejmuje stosowania szkodliwych dla planety substancji chemiczny. Naturalne gąbki są także w pełni biodegradowalne. Miękkie i przyjazne dla skóry, a jednocześnie pozwalający na naturalny peeling ciała są naturalnym akcesorium do mycia. W czasie kąpieli wydają ładny morski zapach. Należy pamiętać, że nigdy nie wysychają one do końca i są nieco wilgotne, przez co nie pękają i nie kruszą się. Z biegiem czasu mogą one jednak ulegać uszkodzeniom mechanicznym. To, ile lat przetrwa gąbka do kąpieli, zależy od tego, jakich kosmetyków się używa oraz jak się o nią dba. Zaleca się, aby od czasu do czasu przeprowadzić dokładną dezynfekcję z użyciem octu lub olejku z zielonej herbaty

Syntetyczne gąbki i myjki do kąpieli

Alternatywą dla drogich gąbek naturalnychsyntetyczne gąbki i myjki do kąpieli. Wykonane są one z materiałów tekstylnych. Chociaż nie wydobywa się ich z dna morza i nie można o nich powiedzieć, że są naturalne, to również stanowią atrakcyjne akcesorium do wanny. Gąbki syntetyczne można wykorzystywać do oczyszczania ciała oraz twarzy. Są one niezwykle wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Wyróżniają się miękką powietrzną, pokrytą specjalną antybakteryjną i antyalergiczną powłoką. Gąbki i myjki do kąpieli mogą przybierać różne kształty i kolory – dzięki temu są atrakcyjne wizualnie. Należy jednak pamiętać, że najlepiej dopasować ją do potrzeb skóry. Wybierać można pomiędzy szorstkimi gąbkami i myjkami do kąpieli a tymi łagodnymi. W naszej drogerii kupić można też specjalistyczne gąbki i myjki do kąpieli np. działające antycellulitowe.

Myjki do kąpieli

Alternatywą dla gąbek syntetycznych czy też naturalnych są myjki kąpielowe. Pozwalają one na pielęgnacje i mycie ciała zarówno w wannie, jak i pod prysznicem. Ich zadaniem jest rozprowadzenie preparatu myjącego np. żelu pod prysznic po ciele. Jako zalety stosowania gąbek i myjek do kąpieli wymienia się: wygodniejsze rozprowadzenie kosmetyku na skórze, łatwiejsze mycie oraz delikatne oczyszczenie skóry.

Najlepsza myjka do kąpieli to ta wykonana z tkanin bezpiecznych dla skóry. Najwięcej modeli wykonywanych jest z tkaniny nylonowej, która jest bezpieczna dla skóry, a także nie ulega zniszczeniu, nawet przy długim kontakcie z wodą.

Jak stosować gąbki i myjki do kąpieli?

Gąbki i myjki do kąpieli służą głównie do rozprowadzania po ciele kosmetyków myjących delikatnego oczyszczania skóry, peelingowania oraz wykonywania pobudzających masażów. Zwiększają one komfort pod prysznicem czy w wannie. Można je stosować raz z innymi akcesoriami do kąpieli np. szczotkami czy rękawicami antycellulitowymi.

Jak dbać o gąbki i myjki do kąpieli?

Na temat gąbek i myjek do kąpieli narosło wiele mitów. Specjaliści są jednak zgodni – właściwie używanie tych akcesoriów nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa dla skóry. Gąbek i myjek do kąpieli można używać bez przeszkód, wystarczy tylko o nie odpowiednio dbać. Przede wszystkim nie powinno się ich nikomu pożyczać. Jest to produkt osobisty, do użytku przez jedną osobą. Pożyczanie (nawet najbliższym) gąbek i myjek prowadzi do rozsiewania bakterii wywołujących choroby. Jeśli dzieli się łazienkę z innymi członkami rodziny, warto każdemu zakupić gąbkę lub myjkę w innym kolorze, aby można było je łatwo rozróżnić. Gąbki i myjki do kąpieli powinny być również przechowywane w suchym miejscu – nie pod prysznicem. Dzięki temu będą mogły porządnie wyschnąć, a to zapobiegnie rozwijaniu się w nich pleśni i grzybów. Po umyciu się gąbką/myjką warto ją też wstawić na ok. 30 sekund do mikrofalówki – zabije to żerujące na niej bakterii i zarazki.