Szczotki i grzebienie

Akcesoria do pielęgnacji włosów

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym dla włosów jest czesanie. Zabieg ten powinno się wykonywać codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Pomocą w nim są szczotki i grzebienie. Aby jednak były one pomocne, należy je dobrać odpowiednio do włosów. W naszym sklepie można zakupić szczotki i grzebienie do różnego typu włosów oraz o różnym przeznaczeniu. Umożliwiają one prawidłowe dbanie o włosy. Oferujemy produkty zaufanych marek, które oferują wysokiej jakości szczotki i grzebienie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Po co czesać włosy?

Każda kobieta powinna posiadać co najmniej dwie szczotki do włosów. Pozwoli to kompleksowo zadbać o kosmyki. Pierwsza szczotka to ta przeznaczona do codziennego czesania włosów, druga do zabiegów stylizacyjnych. Należy pamiętać, że czesanie włosów jest bardzo ważne. Pozwala rozprowadzić ochronne, naturalne sebum na włosach, poprawia mikrocyrkulację w skórze głowy oraz oczyszcza włosy i skórę głowy.  Oprócz tego czesanie pozwala utrzymać włosy we właściwej kondycji i umożliwia im szybki wzrost.

Włosy powinno się czesać minimum 2 razy dziennie, za każdym razem minimum przez 1-2 minuty. Należy to robić z głową opuszczona w dół i nigdy, gdy włosy są mokre. Kosmyki powinny być też szczotkowane w odpowiednim kierunku – od szyi do czoła. Jeśli występują trudność z rozczesywaniem włosów, można je pokonać, stosując odpowiednie kosmetyki np. olejki i odżywki do splątanych włosów. Do codziennej pielęgnacji powinno się używać odpowiednich szczotek i grzebieni, a także akcesoriów.  Należy pamiętać, że szczotki i grzebienie źle dobrane mogą uszkodzić włosy mechanicznie. 

Szczotki i grzebienie: jakie wybierać?

Szczotki i grzebienie do włosów mają bardzo różne zastosowanie. Powinno się je więc dobierać do rodzaju kosmyków, jakie się posiada, a także oczekiwań, jakie się przed nimi stawia. Jednak najważniejsze jest sięganie po szczotki i grzebienie z naturalnych materiałów np. drewna.

Wybierając szczotki i grzebienie warto kierować się takimi parametrami jak

  • przeznaczenie – inna szczotka będzie potrzebna do czesania, inna do układania, a jeszcze inna do modelowania; fryzjerzy podpowiadają, aby zakupić co najmniej dwie szczotki do włosów – zapewnią one minimum bezpieczeństwa przy zabiegach pielęgnacyjnych i stylizacyjnych;
  • Tworzywo – popularne są szczotki z naturalnego włosia np. dziwka lub drewniany grzebień; należy uważać na szczotki plastikowe, wyjątkiem są tu te wysokiej jakości; szkodliwe dla włosów mogą być też metalowe akcesoria, ponieważ mogą uszkadzać kosmyki;
  • Włosie – rodzaj igiełek w szczotkach i grzebieniach jest bardzo ważny; ostro zakończone lub takie, w których odpadają zabezpieczające kuleczki, mogą uszkadzać i podrażniać skórę głowy; najlepiej jest wybierać szczotki i grzebienie z włosiem delikatnym, naturalnym lub silikonowym;
  • Rodzaj włosia – typ włosia powinien być dopasowany do typu posiadanych kosmyków; inaczej należy traktować gęste i długie włosy, inaczej cienkie i delikatne.

Idealne szczotki i grzebienie nie powinny ciągnąć włosów, a dobrze je rozczesywać. W naszym sklepie do najpopularniejszych modeli zalicza się szczotkę Tangle Teezer. Posiada ona silikonowe włosie i świetnie sprawdza się przy każdego typu włosach. Jeśli włosy chce się rozczesywać na mokro, to warto zakupić drewniany grzebień o szeroko rozstawionych o grubych zębach.

Szczotki i grzebienie do włosów kręconych

Trudne do rozczesania włosy kręcone wymagają szczególnej pielęgnacji oraz specjalnych akcesoriów. Przy tego typu kosmykach najlepiej sięgać po szczotki i grzebienie z drewna lub bambusa o szeroko rozstawionych i grubych zębach. Odpowiednie odległych między wypustkami sprawia, że loki będą przez nie przechodzić bez problemu, bez ich złamania, wyrywania czy plątania. Drewniane szczotki i grzebienie będą zapobiegać także elektryzowaniu się loków oraz przyczynią się do ich szybszego suszenia. Dobry wyborem przy włosach kręconych jest też szczotka z naturalnego włosia.

Szczotki i grzebienie do włosów cienkich i delikatnych

Przy włosach cienkich i delikatnych najlepiej sięgać po gęste szczotki i grzebienie z naturalnym włosiem z dzika. Dzięki temu w trakcie codziennego czesania dostarczy się włosom kreatyny, która jest naturalnym budulcem ludzkich i zwierzęcych kosmyków. Dzięki temu włosy będą wzmocnione, a mikrokrążenie skórne pobudzone.

Szczotki i grzebienie do włosów długich

Długie włosy równają się czasochłonnej, a czasem trudnej pielęgnacji. Większość osób z długimi włosami boryka się z brakiem objętości i ciężkością kosmyków. Czesanie włosów długich najlepiej połączyć z modelowaniem. W tym celu dobrze jest kupić szczotkę dużą i okrągłą, ceramiczną. Umożliwia ona uniesienie włosów u nasady i dodanie im objętości, a także rozczesze się płatające się pasma.

Szczotki i grzebienie do włosów grubych i puszących się

Kiedy ma się problem z puszeniem się włosów, dobrym rozwiązaniem jest płaska i podłużna szczotka do włosów z nylonowym lub syntetyczno – nylonowym włosiem. Pozwoli ona na łatwiejsze rozczesanie grubych i puszących się kosmyków. Do tego typu czupryny polecane są też droższe jonizujące szczotki do włosów