100 głupich pytań dla bystrzaków – Nasza Księgarnia – Książki dla dzieci

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
7.5
Nasza ocenaCzytaj opinie

34,99 

Kto pyta, nie błądzi

Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało interesującą pozycje dla dzieci z wyobraźnią i smykałką do nieco filozofowania. „100 głupich pytań dla bystrzaków” to zestaw tekstów, które w zabawy i atrakcyjny sposób poruszają ciekawe kwestie życiowe. Proponują setkę pozornie pozbawionych sensu pytań jak na przykład – dlaczego czekolada jest lepsza od warzyw? Albo – gdzie znikają skarpety? Czy w puszce dla karmy dla kotów mieszkają myszy? Jak powstają paski na paście do zębów? Absurdalne, a jednocześnie skłaniające do myślenia postawienie sprawy, powoduje, że dziecko wraz z rodzicem próbują wymyślić uzasadnienie. Całości dopełniają humorystyczne ilustracje wykonane w specyficznej stylistyce.

Nie ma głupich pytań

„100 głupich pytań dla bystrzaków” na swoich 208 stronach pokazuje, że nie ma głupich pytań, a nawet nie ma głupich odpowiedzi. Zwłaszcza jeśli podejdzie się do sprawy z humorem i wyobraźnią. Dziecko usiłując rozwikłać pozornie bezsensowną logikę tych pytań, uruchamia myślenie i poszerza horyzonty. Ćwiczy umysł i intelekt. No i staje się bystrzakiem. Elegancka forma wydania i zabawna kolorystyka ilustracji powodują, że książka stanowi świetny pomysł na prezent i jest okazją do spędzenia czasu z pociechą. 

7.5Nasza ocena
Recenzja Rodziców
Kto pyta, nie błądzi Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało interesującą pozycje dla dzieci z wyobraźnią i smykałką do nieco filozofowania. „100 głupich pytań dla bystrzaków” to zestaw tekstów, które w zabawy i atrakcyjny sposób poruszają ciekawe kwestie życiowe. Proponują setkę pozornie pozbawionych sensu pytań jak na przykład – dlaczego czekolada jest lepsza od warzyw? Albo – […]
Recenzja Rodziców
7.5