5 męskich stylizacji z obuwiem sportowym

Buty męskie sportowe są najwygodniejszym rodzajem obuwia i pozwalają na komfortowe poruszanie się zarówno podczas aktywności sportowych, jak i codziennego, nawet intensywnego chodzenia. Można je wkomponować w wiele rodzajów stylizacji.  Ich cechy charakterystyczne to przewiewna, dobrze wyprofilowana cholewka oraz podeszwa zapewniająca odpowiednie wybicie i amortyzację. Oprócz tego możliwe jest znalezienie butów dedykowanych do uprawiania każdej dyscypliny sportowej. Designerzy projektują je tak, aby jak najlepiej odpowiadały wymaganiom konkretnej aktywności.

 

Wśród fasonów butów sportowych znajduje się kilka osobnych rodzajów butów o ogólnym przeznaczeniu np. trampki i sneakersy. Różnią się one między sobą grubością, jakością materiału wykonania oraz kolorystyką.

 

Stylizacja sportowa

 

Pierwotnym przeznaczeniem butów sportowych jest możliwość uprawiania w nich sportu. Oczywiście dyscyplin jest bardzo wiele i do każdej z nich można znaleźć dedykowane obuwie, ale tak naprawdę chodzi przede wszystkim o to, aby było ono wygodne i miało elastyczną podeszwę ułatwiającą wybicie. Znaczenie ma również aerodynamiczna cholewka. W zależności od rodzaju uprawianego sportu stylizacja sportowa będzie wyglądała nieco inaczej, więc zastanów się po prostu, czego konkretnie potrzebujesz. Różne rodzaje obuwia sportowego znajdziesz na https://ombre.pl/pol_m_Odziez_Kategorie_Buty_Sportowe-5949.html

Wygodny dres

Dres to świetny strój dla każdego, kto lubi jak jest mu po prostu wygodnie. Krój dresu, ale także materiał, z którego jest on zrobiony sprawiają, że osoba, która go nosi ma zapewniony maksymalny komfort zarówno w zakresie poruszania się, jak i podczas odpoczynku. Jeśli zechcesz więc w dresie wyjść po mleko albo na spacer z psem, to buty sportowe także świetnie się sprawdzą.

Stylizacja typu smart casual

Stylizacja typu smart casual to połączenie korporacyjnej elegancji ze stylistyką sportową. Nazwa tego dress code’u pochodzi od tak zwanych casualowych piątków — w te dni pracownicy dużych firm mogą uzupełnić typowe formalne zestawy o sportowe dodatki, np. właśnie obuwie, ale mogą to być także inne części garderoby, na przykład okulary przeciwsłoneczne czy czapki z daszkiem.

Stylizacja z jeansami

Buty męskie sportowe dobrze wyglądają zestawione z codziennymi stylizacjami, których komponentem są jeansy. Te klasyczne spodnie dobrze wyglądają na przykład z flanelowymi, czy dzianinowymi koszulami w różnych kolorach. Taki strój jest adekwatny w prawie każdych okolicznościach i można go założyć niezależnie od okazji.

Stylizacja wakacyjna

Wakacyjny outfit i buty męskie sportowe to idealne połączenie. Przewiewne wakacyjne stroje sprawdzają się na przykład podczas długich wycieczek po lesie, ale w takich warunkach lepiej nie zakładać japonek, ani sandałów ze względu na obecność ściółki i fakt, że można się zranić w stopę kamieniem lub patykiem. Wybór zabudowanych butów sportowych z przewiewną cholewką będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź