Laptop do programowania – jakie funkcje powinien mieć?

Programiści odpowiadają za tworzenie programów i aplikacji mobilnych czy przeznaczonych do wykorzystania w komputerze. To oni zajmują się tworzeniem kodów stron internetowych, czyli tego, czego nie widać, a co decyduje o poprawności działania witryny. Ich podstawowym narzędziem pracy jest rzecz jasna komputer. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni laptop do programowania.

Jaki laptop do programowania wybrać dla początkującego programisty?

Najczęściej początkujący programiści do nauki programowania nie będą musieli kupować wysokiej jakości sprzętu komputerowego z wyższej półki cenowej. Laptop dla programisty początkującego tak naprawdę powinien mieć standardową funkcjonalność. Bardzo często pierwsze kroki w programowaniu programiści stawiają w środowisku Javy – Java Development Kit, a ono ma minimalne wymagania sprzętowe. Jeśli więc Twoim celem jest zakup dobrego laptopa dla programisty początkującego, wystarczy uniwersalny notebook z 8 GB pamięci RAM i ekranem o przekątnej 14 cali. Nie musi mieć najnowszego procesora – Intel Core i3 czy i5 będzie optymalny, podobnie jak AMD Ryzen 3.

Jaki laptop dla programisty – specjalisty?

Zupełnie inaczej należy podejść w przypadku wyboru laptopa dla programisty, który zawodowo zajmuje się programowaniem. Podzespoły komputera powinny być znakomitej jakości, a cała jednostka powinna cechować się ponadprzeciętną wydajnością. Najlepiej, by wybierany laptop dla programisty miał procesor co najmniej dwurdzeniowy, a najlepiej czterordzeniowy, by dokonywać nawet najbardziej zaawansowanych prac programistycznych. Dobrym pomysłem jest wybór procesora do dobrego laptopa dla programisty klasy Intel Core i7 czy AMD Ryzen 7. Powinien on mieć również dużą pojemność pamięci RAM – nawet 32 GB. Natomiast karta graficzna nie musi być rozbudowana i zwykle wystarcza zintegrowana.

Jakie cechy powinien mieć dobry laptop do programowania?

Laptop do programowania powinien pracować wydajnie i być trwałym oraz niezawodnym narzędziem pracy. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału laptop dla programisty został wykonany. Może być to aluminium, co pozwoli na zmniejszenie wagi sprzętu i sprawi, że łatwiej będzie go przenosić z miejsca na miejsce.

Jaki monitor powinien mieć laptop dla programisty?

Nie bez znaczenia przy wyborze laptopa dla programisty jest wielkość i jakość matrycy ekranu. Wszystko dlatego, że parametry monitora decydują o komforcie pracy przy notebooku. Zdecydowana większość programistów preferuje pracę na dużym ekranie. Możesz też zawsze kupić dodatkowy monitor i podłączyć go do swojego laptopa, co pozwoli na działanie na dwóch ekranach jednocześnie.

Być może zainteresuje Cię też kwestia tego, jakie parametry powinien mieć monitor do biura. Czy ma on spełniać te same założenia co monitor dla programisty?

Przy wyborze laptopa dla programisty warto zdecydować się na taki sprzęt, który ma przekątną ekranu 16 lub 17,3 cala, a przy tym zapewnia jakość Full HD, WUXGA lub UHD.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź