Krzesło do kuchni – jak wybrać wygodny i stylowy model?

Stół, wyspa, barek kuchenny – to elementy wyposażenia kuchni, które obowiązkowo musimy uzupełnić o odpowiednio dobrane krzesła. Najlepiej wygodne, ale i dopasowane do stylu pomieszczenia. Jak znaleźć idealne krzesło do kuchni?

Krzesło do kuchni – czy jest potrzebne?

Nie w każdej kuchni jest miejsce na duży stół z krzesłami, jednak kiedy tylko istnieje taka możliwość warto w kuchni zaplanować miejsce, przy którym będziemy mogli wygodnie usiąść. Czy będzie to stół czy niewielki stolik, wyspa, a może bar – wszystko zależeć będzie od przestrzeni, jaką uda nam się wygospodarować, jednak takie miejsce w kuchni, poza tym że jest praktyczne, zachęca do wspólnego spędzania czasu.

Krzesło do kuchni

Zdjęcie pochodzi z wizualizacji kuchennej zakładu stolarskiego MACIEJ DĘBSKI w Galewicach https://www.maxkuchnie.pl/studia-mebli/zaklad-stolarski-maciej-debski/

Jakie krzesło do kuchni?

Rodzaj krzesła, jego wysokość i wielkość muszą być oczywiście dostosowane do mebla, przy którym krzesło zostanie ustawione. Inne wymiary będą mieć krzesła do wyspy, inne do stołu, a jeszcze inne do baru. Krzesła barowe, czyli hokery, muszą być odpowiednio wyższe. Niskie stołki kuchenne bez oparcia z kolei pasować będą do niewielkich stolików w mniejszych kuchniach. Wsunięte pod stół nie będą zajmować cennego miejsca, kiedy nie będziemy z nich korzystać. Wybierając krzesło do kuchni, miejmy też na względzie jego użytkownika. Przykładowo, krzesło dla dziecka powinno być wyższe i – co oczywiste – dotowane do jego wieku i wzrostu.

Jakie krzesło do kuchni

Zdjęcie pochodzi z wizualizacji kuchennej studia meblowego WOMAG w Żarach https://www.maxkuchnie.pl/studia-mebli/womag-zary/

Krzesło do kuchni dopasowane do mieszkania

Krzesło, jak każdy inny element wyposażenia kuchni, powinien wpisywać się w ogólny wystrój wnętrza. Bogato zdobione krzesła drewniane pięknie prezentować będą się w klasycznej aranżacji, krzesła z pikowanym siedziskiem podkreślą charakter kuchni w stylu glamour. Stołki o minimalistycznej formie będą pasować do nowoczesnych pomieszczeń, a te metalowe zaakcentują surowość industrialnych wnętrz. Innym, modnym rozwiązaniem, które z całą pewnością ożywi każdą kuchenną aranżację, jest tworzenie zestawów z różniących się do siebie krzeseł. Przy zachowaniu spójności pod względem ich stylu, możemy pokusić się o ustawienie przy stole krzeseł w różnych kolorach czy też wykonanych z różnych materiałów.

Krzesło do kuchni dopasowane do mieszkania

Zdjęcie pochodzi z wizualizacji kuchennej studia meblowego WITOŃSKI MEBLE w Stalowej Woli https://www.maxkuchnie.pl/studia-mebli/witonski-meble/

Wybieramy krzesło do kuchni

Co jeszcze wziąć pod uwagę, wybierając krzesło do kuchni, które będzie wygodne, praktyczne i dopasowane do stylu pomieszczenia?

  • Dostępne miejsce – w małej kuchni lepiej sprawdzą się wygodne stołki, niż tapicerowane krzesła z oparciem. Z kolei w dużych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na bardziej okazałe modele, a może i pokusić się o niewielkie fotele.
  • Wysokość siedziska – niezależnie od tego, czy wybieramy krzesło do kuchni czy do jadalni, musimy mieć na względzie wysokość mebla, przy którym zostanie ono ustawione. By krzesło było dla nas komfortowe, jego siedzisko powinno znajdować się ok. 30 cm poniżej blatu stołu, baru czy wyspy.
  • Rodzaj nóg – ułożenie nóg w krześle może być istotne ze względów praktycznych. Zanim zdecydujemy się na zakup modelu ze stylizowanymi nogami, sprawdźmy, czy o rozłożyste nogi nie będziemy zahaczać, przechodząc obok stołu.
  • Materiał – to, z czego wykonane będzie nasze krzesło, wpływać będzie nie tylko na jego wygląd, ale też wagę. Jeżeli zależy nam na tym, by było ono lekkie, wybierzmy krzesło z plastiku. Warto pamiętać też, że niektóre materiały są łatwiejsze, a inne trudniejsze do utrzymania w czystości. Z plastiku czy metalu bez problemu pozbędziemy się zabrudzeń, o które w kuchni przecież nietrudno, podczas gdy wyczyszczenie krzesła tapicerowanego może być nieco bardziej skomplikowane.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź