Cechy dobrej kliniki stomatologicznej

Od odpowiedniego wybrania kliniki stomatologicznej zależeć będzie stan zdrowia nie tylko naszych zębów, ale również i pozostałych składowych organizmu. Klinika powinna być miejscem, do którego wraca się bez niechęci, w którym mimo czekających na nas bardzo stresujących zabiegów, potrafimy się zrelaksować i oddać w ręce personelu medycznego. Poszukując właściwego gabinetu stomatologicznego, warto pamiętać o kilku jego istotnych cechach, które powinna w zasadzie posiadać każda dobra klinika stomatologiczna.

Na pewno pełen profesjonalizm

Profesjonalne podejście do pacjentów to pierwsza istotna cecha, którą powinna się odznaczać dobra klinika stomatologiczna. Poznań jest miastem, w którym z pewnością znajdziemy dobry gabinet stomatologiczny. Profesjonalnie powinien podchodzić do nas nie tylko sam lekarz, ale również i współpracujący z nim personel. Chodzi tutaj nie tylko o posiadanie właściwego zakresu fachowej wiedzy i znajomość wszystkich procedur medycznych, ale i dobre podejście do pacjenta. Umiejętność zbudowania reakcji opierających się na wzajemnym zaufaniu i szacunku będzie wyznacznikiem jakości usług wybranej przez nas kliniki.

Zachowana higiena nie tylko w gabinecie, ale również w poczekalni

To warunek konieczny. Jeśli w klinice stomatologicznej będzie brudno, powinniśmy jak najszybciej stamtąd wyjść. Gabinet zabiegowy musi być przy tym sterylnie czysty, nie powinniśmy dostrzegać śladów po wizytach poprzednich pacjentów. Profesjonalnie działające kliniki stomatologiczne za każdym razem dokonują sterylizacji narzędzi a tam, gdzie to jest możliwe stosują jednorazowe końcówki, części, jak również obowiązkowo rękawiczki.

Najnowsze technologie w gabinecie stomatologicznym

Poza starymi i sprawdzonymi metodami, dobry gabinet stomatologiczny musi być otwarty na nowinki w zakresie technologii. Obojętnie, czy dotyczyć one będą diagnostyki obrazowej, czy też zupełnie nowych metod zapobiegających próchnicy – liczy się tutaj najlepsza i do tego aktualna wiedza medyczna. Jeśli w klinice stomatologicznej stosowane są najnowsze technologie, możemy mieć pewność, iż personel stale się dokształca i idzie z duchem czasu, zaś my mamy zapewnioną możliwie najlepszą dostępną opiekę.

Pozytywne podejście do pacjenta, profesjonalizm i rzetelność

Dobrą klinikę stomatologiczną można rozpoznać również po sposobie wykonywania wszystkich realizowanych w niej procedur. Nawet z pozoru bardzo rutynowe czynności winny być wykonywane w skupieniu i z dbałością o szczegóły. Wywiad, który przeprowadzany jest z pacjentem przed podaniem znieczulenia, wykonywanie odcisków zębów, prowadzenie karty choroby – to wszystko winni być wykonywane bez żadnego pośpiechu, przy indywidualnym podejściu do pacjenta. Dokumentacja medyczna winna być do wglądu każdorazowo na życzenie pacjentów.

Odpowiednia atmosfera w gabinecie

Dentysta powinien wprowadzić właściwą atmosferę w swoim gabinecie, a przy tym zachować niewątpliwe profesjonalne podejście do swojej pracy. Spięty pacjent na pewno będzie się stresował całą wizytą. Przyjaźnie nastawiony stomatolog umożliwi mu szybkie rozluźnienie się. Już od chwili przekroczenia progu gabinetu, dentysta powinien zachować się w sposób partnerski do pacjentów, co zmniejszy dystans. Przeprowadzenie wstępnej rozmowy z każda osoba potrzebującą pomocy dentysty jest bardzo ważne, bowiem umożliwia zapoznanie się specjaliście z dolegliwościami dokuczającymi konkretnemu człowiekowi. Tak powinien za każdym razem zachować się doskonały lekarz stomatolog.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź