Czego potrzebuje dziecko w wieku 0-3 miesiąca? Dziecko potrzebuje dużo bliskości i ciepła

Zaglądając tutaj najpewniej zastanawiasz się jak rozwija się maluszek od swoich narodzin do wieku 3 miesięcy. Może chcesz sprawdzić to na jakim etapie rozwoju jest Twoje dziecko. Jednak pamiętaj o tym, że nie ma co porównywać swojego malucha do innych dzieci. Każdy niemowlak rozwija się inaczej i ma swoje indywidualne tempo rozwoju. Jednak najważniejszym pytaniem jest, czego potrzebują takie maluszki.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zwierzątko edukacyjne 13cm
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zestaw grzechotek Baby Senses
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zestaw gryzaków i grzechotek 5szt. (8802-3)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zawieszka grzechotka Tęczowa Gąsienica uniw

Dużo przytulania, zabawy z rodzicem i słuchania głosu dorosłego

Takie małe dzieciaczki jednym słowem potrzebują dużo miłości. Maluchy chcą czuć się bezpiecznie. Płaczą, bo chcą jeść czy być przytulane. Niejednokrotnie usłyszymy płacz dziecka, ponieważ ma mokrą pieluszkę czy boli go brzuszek. Nie zdziw się jednak jeżeli Twój maluszek będzie płakał bo chce się po prostu do Ciebie przytulić. Maluch potrzebuje bliskości. Jeszcze niedawno miał Cię przecież przez cały czas tylko dla siebie. Czuł Twoje ciepło i słyszał non stop Twój głos, podczas gdy Ty rozmawiałaś lub czytałaś coś. Dzieci po prostu potrzebują bliskości i czułości. Śpiewaj swojemu dziecku i przytulaj je jak najwięcej.

Powiedzmy sobie jednak szczerze – przytulanie i zabawianie niemowlaka nie jest wcale takie proste

Zabawa z takim małym brzdącem nie należy jednak do najłatwiejszych. Niektórzy mają do tego talent. Od razu wiedzą co robić z małym dzieckiem, żeby nie płakało. Jak je ukołysać czy jak ułożyć je w łóżeczku żeby było mu wygodnie. Niektórzy jednak potrzebują pomocy, aby wszystkiego spokojnie się nauczyć. I tutaj przychodzą z pomocą różne gadżety. Możemy wykorzystywać poduszki dla dzieci czy specjalne smoczki. Do pomocy przychodzą też zabawki dla niemowląt i różnego rodzaju zawieszki nad łóżeczkiem czy obracające się karuzele dla niemowlaków. Maluszki wpatrują się w zabawki i są zaciekawione kształtami.

Zabawa z niemowlakiem – w co się bawić?

W co się bawić z takim niemowlakiem bez używania zabawek było opisane już w innym artykule na naszym portalu. Możesz przejrzeć nasze wpisy i poszukać tej tematyki. Jednak czasem takie zabawy bez użycia maskotki bywają nudne. Fajnie czasem odegrać jakąś scenkę i pokazać coś ciekawego dziecku. Nie tylko dlatego, żeby nasz maluch się trochę rozerwał ale też dla samego faktu naszej rozrywki. Bawiąc się w różnego rodzaju teatrzyki lalkowe my też się przy tym bawimy. I powinniśmy się bawić. To jest nasz czas z dzieckiem. Nie tylko maluch powinien czerpać z tego przyjemność. Tak naprawdę maluszkowi do 6 miesiąca życia nie są potrzebne żadne zabawki. Jednak stają się potrzebne dla nas rodziców, aby urozmaicić sobie trochę zabawę z dzieckiem.

Maluszek ma dobry kontakt z otoczeniem w wieku około 3 miesiąca

W tym okresie dzieci zaczynają już cieszyć się na widok rodzica. Wyciągają do niego rączki i śmieją się. Możemy zauważyć też, że mięśnie maluszka są już trochę silniejsze. Maluch może ćwiczyć swoje mięśnie leżąc na brzuszku lub bawiąc się zabawkami. Unoszenie zabawek w rączce stymuluje w niej mięśnie. Dzięki temu rączki małego dziecka stają się silniejsze. Takie maluszki próbują już odwracać się z brzucha na plecki. Możemy zauważyć próby przewracania się na bok. Podczas takich zabaw fajnie używać miękkich zabawek. W łóżeczku dziecka też powinny znajdować się miękkie rzeczy, by maluch nie zrobił sobie nimi krzywdy. Twarde zabawki mogą zranić maluszka. Dzieci do 3 miesiąca życia nie kontrolują tak bardzo swoich ruchów. Twardymi i ciężkimi zabawkami mogą wyrządzić sobie krzywdę. Najważniejsze jest jednak wcześniej wspomniane przytulanie dziecka i mówienie do niego. Nic nie zastąpi bliskości, której maluch tak bardzo potrzebuje po narodzinach.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
-BAM BAM GRZECHOTKA MOTYL 96/192 - 5902012788929
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Fisher Price Aktywizująca Zebra (FGJ11)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Aktywna kula zegnij&kręć (4086162)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Aktywna żaba  (BB3018)

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź