Jaką zabawkę wybrać dla niemowlaka – Zabawki dla dzieci 0-6 miesięcy – Zabawki aktywizujące

Jaką zabawkę wybrać dla dziecka żeby była bezpieczna i odpowiednia do wieku?

Podobno maluszki do 6 miesiąca życia nie potrzebują żadnych zabawek. Najlepszą zabawą dla małego człowieka jest spędzanie czasu z drugim człowiekiem. Jednak spędzanie takiego czasu na zabawie grzechotkami czy maskotkami wraz z dzieckiem jest o wiele ciekawsze i nie pozwoli na wkradnięcie się nudy. Zabawa z maluszkiem powinna być spokojna. Opiekunowi maluszka zabawki dla niemowląt pomagają w chwilach wyczerpania sił i zwykłego po prostu wyładowania się baterii. Kiedy przychodzi czas na odpoczynek rodzica maluch może zając się zabawkami dla niemowląt. Zabawki sprawdzają się również w chwilach, kiedy nie masz pomysłu na zabawę. Dzięki zabawkom lub kolorowym grzechotką zachęcisz swoje dziecko do aktywności. Maluch może też rozwijać swoje zmysły podczas takiej zabawy. Oczywiście rozwijanie zmysłów dziecka odbywa się przez cały jego czas aktywności, jednak takie zabawki mogą zdecydowanie pomóc w tym procesie.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zwierzątko edukacyjne 13cm
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zestaw grzechotek Baby Senses
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zestaw gryzaków i grzechotek 5szt. (8802-3)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zawieszka grzechotka Tęczowa Gąsienica uniw

Zabawki dla dzieci mądrze dobrane – Zabawki odpowiednie dla wieku dziecka

Dobieraj zabawki odpowiednie do wieku dziecka. Jest to bardzo ważne. Nawet jeżeli uważasz, że Twój maluch jest zdolniejszy niż wszystkie inne dzieci, nie kupuj mu zabawek, które nie są przeznaczone dla jego wieku. Oznaczenia zabawek są po to aby maluch mógł bawić się nią bezpiecznie. Pamiętaj zawsze czytaj różne ostrzeżenia i instrukcję obsługi. Odnośnie zabawek wykonanych z materiału sugeruj się instrukcją odnośnie prania zabawki.

Zabawki dla przedziału wiekowego 0-6 miesięcy

W tym okresie maluchy będą uwielbiały wszystkie zabawki, które będą wydobywać jakieś dźwięki z siebie. Furorę sprawią najróżniejsze grzechotki. Grzechotek dla niemowlaków jest naprawdę wiele. Jak wybrać odpowiednią grzechotkę? Na początku warto dać dziecku miękką i pluszową zabawkę grzechotkę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że maluch nie uderzy się nią i nie nabije sobie guza podczas zabawy. Maluszki w swoich początkowych zabawkach grzechotkami machają nimi na wszystkie strony. Te ruchy nie są jeszcze do końca kontrolowane, więc może zdarzyć się tak, że maluch się uderzy. Dlatego miękkie zabawki są tak ważne w początkowym okresie rozwoju dziecka i zapoznaniu go z grzechotkami. Później możemy wybierać bardziej elastyczne zabawki. Około 3 miesiąca życia możemy wprowadzać już te twardsze rzeczy. Maluszkowi mogą już wychodzić ząbki. Podczas ząbkowania warto dać dziecku do zabawy grzechotki wykonane z elastycznego materiału. Przykładem mogą być elastyczne grzechotki z przyssawkami. Takie grzechotki wykonane są z bezpiecznego silikonu. Maluszek może bawić się nimi i używać ich jako gryzak.

Sprawdzone metody na ząbkowanie

Wiadomo, że gryzaki są potrzebne małemu dziecku podczas ząbkowania. Maluszek gryząc takie gryzaki pomaga zębom wyrżnąć się z dziąseł. Masaż dziąseł uśmierza też przez jakiś czas ból i swędzenie. Gryzaki można też chłodzić w lodówce. Chłód przyniesie dodatkową ulgę dziecku. Oprócz używania gryzaków możemy stosować też różnego rodzaju żele z substancją przeciwbólową. Masaż dziąseł paluszkiem z takim żelem na pewno przyniesie ukojenie maluszkowi.

Zabawki aktywizujące – co to jest?

Zabawki aktywizujące to takie zabawki, które rozwijają zmysły dziecka. Takie większe pluszami grzechotki często spełniają właśnie rolę zabawek aktywizujących. Mają one bardzo wiele elementów, które dziecko poznaje stopniowo. Maluszek dzięki takim zabawkom rozwija nie tylko swoje zmysły ale i ciekawość i myślenie. Zabawki aktywizujące bardzo często mają przywieszki do wózka lub kołyski. Te zabawki zazwyczaj składają się z grzechoczących i szeleszczących elementów. Mają różne tekstury i zrobione są z miękkich i śliskich materiałów. Niektóre z nich wyposażone są w lusterka lub gryzaki.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
-BAM BAM GRZECHOTKA MOTYL 96/192 - 5902012788929
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Fisher Price Aktywizująca Zebra (FGJ11)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Aktywna kula zegnij&kręć (4086162)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Aktywna żaba  (BB3018)

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź