Czym jest zabawa w życiu dziecka? Jaki wpływ ma zabawa na rozwój dziecka? Czy zabawa wspiera rozwój dziecka?

Każdy rodzic chce aby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej. Jeżeli jesteś takim rodzicem poszukującym różnych informacji na temat rozwoju dzieci, to dobrze trafiłeś. Dzięki tym artykułom poradnikowym możesz się wiele dowiedzieć na temat rozwoju dzieci i wspieraniu tego rozwoju. Jako rodzic możesz zrobić bardzo dużo dla swojego dziecka właśnie w domu. Możesz wspierać rozwój swojego maluszka, jednak potrzebujesz do tego wiedzy jak to robić.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żyrafa plastikowa na kółkach
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żyrafa piłeczkowy pościg (52365)

Jak wspierać rozwój dziecka?

Możesz czytać na różne tematy i zapoznawać się na temat wszystkich informacji jakie powstały na temat rozwoju dzieci i jak ten rozwój wspierać. My postaramy Ci się to ułatwić i zebraliśmy tutaj szereg informacji, które z pewnością Ci się przydadzą. Zabawa jest najważniejsza dla dziecka. Tak naprawdę dziecko poznaje świat przez właśnie zabawę. Od momentu narodzenia się naszego dziecka, maluch pozyskuje informacje, które uzyskuje właśnie podczas zabawy.

Wiele zabaw i wiele ćwiczeń, które możesz wykonywać samodzielnie w domu wpływają korzystnie na rozwój Twojego dziecka. Takie zabawy przynoszą bardzo często ogromne i pozytywne skutki w rozwoju, nawet jeżeli chodzi o dzieci z jakimiś zespołami chorobowymi na przykład autyzm, zespół Aspergera czy zaburzenia integracji sensorycznej.

Pomóż swojemu dziecku w rozwoju i poświęć czas na zabawę z maluchem

Zabawa naprawdę jest niezwykle ważna w rozwoju dziecka. Potwierdzają to lekarze, terapeuci i psycholodzy dziecięcy. Wszyscy zgodnie stwierdzają, że my jako rodzice możemy zdziałać bardzo dużo jeżeli chodzi i wspieranie rozwoju naszego dziecka właśnie dzięki zabawie z dzieckiem. Jednak kiedy stajemy się tymi rodzicami i na świecie pojawia się nasze dziecko, które dorasta. Oczywiście najpierw jest niemowlakiem, później staje się przedszkolakiem i uwielbia zabawę. Niestety, często ta zabawa z dzieckiem staje się dla nas rodziców problemem. Po prostu czasem brakuje nam ochoty, chociażby przez wykonywane obowiązki w domu czy naszą pracę. Zdarza się też, że brakuje nam czasu albo po prostu dobrych pomysłów na zabawę.

Zabawa musi sprawiać przyjemność Tobie i Twojemu dziecku

To oczywiste, że zabawa musi sprawiać przyjemność. Najlepiej jest wtedy gdy, zabawa sprawia przyjemność Tobie i Twojemu dziecku. Z maluszkiem powinno się bawić tak naprawdę już od momentu jego narodzin. Wtedy możemy wyrobić sobie ten nawyk zabawy z dzieckiem. Zacznij się po prostu bawić ze swoim dzieckiem. Z niemowlakiem możesz wykonywać różne ćwiczenia fizyczne, swoją drogą dbając przy okazji o linię. Dziecko będzie zadowolone z kołysania i podnoszenia go. Czytaj swojemu dziecku. W naszych artykułach poradnikowych znajdziesz wiele informacji na temat czytania dziecku i tego jak takie czytanie wpływa na rozwój dzieci. Nie musisz kupować dziecku najdroższych zabawek, żeby bawić się z nim. Czasem do zabawy wystarczy tylko dobry pomysł lub wyobraźnia.

Nie musisz ulegać presji reklam z dziecięcymi zabawkami

Przepełniony zabawkami dziecięcy pokój wcale nie jest najlepszym miejscem dla dziecka. Maluch będąc w takim pomieszczeniu przepełnionym zabawkami, często ma problem ze skupieniem się na jednej zabawce. Wielu psychologów dziecięcych sugeruje rodzicom chowanie pewnej części zabawek i wymienianie asortymentu z zabawkami co jakiś czas. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, jeżeli chodzi o dzieci, które posiadają bardzo dużo zabawek. Nie musisz kupować dziecku najnowszych i najmodniejszych zabawek. Wcale nie będziesz przez to gorszym rodzicem. Dla dziecka liczy się nie zabawka, a to, ile czasu spędzisz ze swoim dzieckiem. Najważniejszy jest właśnie ten czas, jaki poświęcisz swojemu dziecku. Nawet kilka minut fajnej i dobrej zabawy daje bardzo dobre efekty w rozwoju dziecka.

Zabawa z rodzicem wspiera rozwój zmysłów dziecka

Taka zabawa z rodzicem wspiera słuch, wzrok i poprawia koncentrację u dziecka. Nie ma tak naprawdę nic lepszego, niż zabawa z dzieckiem jeżeli chcemy wspierać jego rozwój. Zabawa z dzieckiem to wartościowy czas, który spędzacie razem. Podczas spędzania wspólnie czasu buduje się też więź między Wami. To bardzo ważna rzecz, która wzmacnia poczucie wartości u dziecka i poczucie bezpieczeństwa. Baw się ze swoim dzieckiem i czerp z tego radość. By zabawa była przyjemnością, musi być dostosowana do wieku dziecka. Jeżeli zabawa będzie zbyt trudna przestanie być przyjemna. Dziecko sobie z nią nie poradzi i będzie sfrustrowane a my zdenerwowani. Zabawa nie ma być obowiązkiem. Pamiętaj o tym. Sprawdzaj w co Twoje dziecko lubi się bawić i dostosuj zabawy do swojego malucha.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
-BAM BAM GRZECHOTKA MOTYL 96/192 - 5902012788929
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Baby Gripcar Słoniątko - 38241
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Beaba "Bouncer Up&Down II" Leżaczek grey/blue - 912485

 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź