prezent świąteczny dla chłopaka

Familijne gry planszowe – zabawa dla całej rodziny

Familijne gry planszowe. Gry, które łączą pokolenia.

Czy znacie przepis na udany rodzinny obiad? My znamy! Pozostaw domowe rodzinne spotkania przed telewizorem daleko za sobą. Zapomnij o niezręcznej ciszy, podczas jedzenia ulubionego schabowego z ziemniaczkami. Naszym przepisem na udane rodzinne spotkanie są gry planszowe! Wybierz gry familijne, które połączą pokolenia w Twojej rodzinie. Grając w gry planszowe kształtujesz nie tylko zdolności swojego mózgu, ale i relacje między członkami rodziny. Zadbaj o te relacje. Rodzina to najważniejsze osoby w Twoim życiu. Spędzając razem czas możecie się świetnie bawić.

Zachęcamy do grania w gry planszowe i integrowania się w gronie swojej rodziny.

Propozycja gry planszowej, która integruje rodzinę.

Gra Bug – Zielona Sowa – gra edukacyjna

Gra BUG

ŹRÓDŁO: zakupomat.net

Jeżeli myślisz, że masz dobrą pamięć gra BUG dokładnie sprawdzi Twoje umiejętności. Gra BUG jest rekomendowana dla dzieci powyżej 6 r.ż. Zawiera dwa warianty. Pierwszy wariant opisuje grę dla 2 do 5 osób. Drugi wariant przedstawia pojedynek dwuosobowy. Czas obu rozgrywek wynosi 15/20 minut.

Pierwszy wariant – BUG – od 2 do 5 osób.

Do zagrania w wariant podstawowy będą potrzebne:

  • potasowane karty,
  • plansza główna,
  • kolorowe żetony do gry przedstawiające robaki tzn. „bugi”.

Każdy z graczy pobiera 5 żetonów z robakami w tym samym kolorze. Talię z kartami należy potasować. Po potasowaniu kart, należy ją rozdzielić na dwie części. Jedna z części powinna mieć 8 kart ułożonych robakami do góry. Będzie to talia pytań. Druga talia powinna składać się z 24 kart ułożonych robakami do dołu. Gra podzielona jest na 8 rund.

Na początku każdej rundy, jeden z graczy będzie wykładał po 3 karty z 24 talii kart – robakami do dołu. Kartę należy odwrócić robakami do góry, tak aby wszyscy gracze ją widzieli. Na zapamiętanie karty gracze mają 10 sekund! Po tym czasie gracz odsłania drugą kartę. Druga karta również jest odsłaniania robakami do góry i widoczna dla graczy przez 10 sekund. To samo dotyczy trzeciej karty. Karty układane są jedna na drugiej. Po odsłonięciu kart, odsłaniamy pytanie. Pytanie wybieramy z 8 karcianej talii pytań.

Plansza główna służy do zaznaczania odpowiedzi. Żeton z robakiem kładziemy na polu z odpowiednią liczbą. Na jedno pole można położyć dowolną ilość żetonów. Jeżeli udzielisz błędnej odpowiedzi, odkładasz żeton przed siebie. Wygrywa ten, komu pozostanie najwięcej żetonów.

Drugi wariant – BUG – pojedynek.

Do zagrania w wariant drugi potrzebujemy:

  • potasowane karty
  • kolorowe żetony do gry przedstawiające robaki tzn. „bugi”.

W pojedynku będziemy używać tylko jednej talii kart ułożonej robakami do góry i wszystkich żetonów. W naszej rozgrywce bierze udział gracz X i gracz Y. Gracz X jest graczem rozpoczynającym, więc układa przed graczem Y 3 karty ułożone robakami do góry. Po rozłożeniu kart, gracz Y ma 15 sekund na zapamiętanie robaków z obrazków. Po upływie czasu gracz X odsłania jedną dowolną kartę z trzech rozłożonych. Pytanie które zostało odsłonięte, dotyczy tylko tej jednej karty. Gracz Y udziela odpowiedzi na pytanie. Jeżeli gracz Y udzieli zlej odpowiedzi na pytanie otrzymuje żeton z robakiem. Przed sprawdzeniem, czy gracz Y udzielił poprawnej odpowiedzi gracz X musi stwierdzić czy odpowiedź była poprawna. Jeżeli gracz X się pomylił, również otrzymuje żeton.

Zachęcamy do przejrzenia również innych gier.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Team Gra Edukacyjna Tajemnice Ziemi 11+
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
3 Słowa (0375)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
5 kości do gry na tacy uniw

 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź