Gdzie tanio kupić opony rolnicze?

Każdy zmotoryzowany uczestnik ruchu drogowego wie, że dobre opony to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale również i trwałości oraz ograniczenia kosztów zużycia paliwa. To natomiast sprawia, że zakup dobrych opon wiąże się ze znacznym obciążeniem finansowym. Czy jednak tak zawsze musi być? Czy można w jakiś sposób taniej kupić opony? Nasza redakcja sprawdziła to. Poniżej prezentujemy poczynione ustalenia.

Jak kupować tanio opony rolnicze?

Sposobów na tańszy zakup opon jest wiele. Dla potrzeb niniejszego artykułu skupiliśmy się przede wszystkim na oponach rolniczych. Do tej grupy możemy zaliczyć opony do traktora (opony do ciągnika), opony do kombajnu oraz opony do przyczep. Jest to więc dość szeroka kategoria, a jednocześnie bardzo reprezentatywna. W końcu maszyny rolnicze pracują pod stałym obciążeniem i zwykle są znacznie bardziej eksploatowane niż inne rodzaje pojazdów. Niezwykle istotne jest zatem wyposażenie ich w odpowiednie ogumienie.

Warsztaty wulkanizacyjne

Większość z agronomów opony rolnicze kupuje w warsztatach wulkanizacyjnych lub serwisach. Jest to najprostszy sposób, ale jednocześnie najdroższy. W końcu do ostatecznej ceny opony do traktora czy kombajnu obligatoryjnie zostanie doliczony koszt transportu oraz marża warsztatu.

Sklepy internetowe

Młodsze pokolenie rolników sprawnie porusza się w Internecie. W związku z tym nie ma dla niego najmniejszego kłopotu w znalezieniu sklepu internetowego, który będzie posiadać opony odpowiednie do danej maszyny rolniczej. Zwykle ten sposób zakupów należy do tańszych niż w warsztatach wulkanizacyjnych, ale nie najtańszych.

Serwisy ogłoszeniowe

Pozostając w sferze sieci internetowej, innym sposobem na tańszy zakup opon jest zakup opon używanych. Te można znaleźć w różnego rodzaju internetowych serwisach ogłoszeniowych. To z pewnością jedna z najtańszych opcji nabycia opon, jednakże obarczona dość sporym ryzykiem. W końcu ogłoszeniodawca jest względnie anonimowy, a nabyty towar (o ile zostanie w ogóle wysłany) może różnić się od opisu i/lub zdjęcia.

Marketplace

Inną, cieszącą się coraz większą popularnością wśród rolników formą zakupu opon rolniczych jest tzw. marketplace motoryzacyjny, np. woopauto.com. Jest to platforma internetowa, która umożliwia zakup m.in. opon rolniczych, części do maszyn rolniczych i innych pojazdów oraz elementów stanowiących podstawowe wyposażenie warsztatu pojazdów mechanicznych.

W przypadku wspomnianego marketplace, WOOPauto odróżnia od tradycyjnego sklepu internetowego między innymi to, że ogranicza liczbę pośredników do minimum. Oferowany przez niego asortyment nabywa się bezpośrednio od producentów, głównych importerów i dystrybutorów, dzięki czemu do końcowej ceny nie jest doliczona marża pośredników. Częstokroć również nie są doliczone koszty, gdyż transport nabytego towaru jest realizowany własnymi środkami transportu sprzedawcy.

Zakup nowych opon rolniczych przez platformę sprzedażową typu marketplace jest z pewnością najtańszą z możliwych form nabycia ogumienia do pojazdu rolniczego.

Zakup tanich opon rolniczych w bezpieczny sposób

Decydując się na zakup tanich opon rolniczych warto mieć się na baczności. Nie zawsze, ale niestety dość często można paść łupem oszustów. Niska cena opon może stanowić bodziec do dania bezpodstawnego większego pole zaufania. Co zrobić, aby nie dać się oszukać?

Przede wszystkim kupować opony rolnicze ze sprawdzonych źródeł. W tym przypadku z wiarygodnych, istniejących od wielu lat sklepów internetowych lub marketplace motoryzacyjnego.

Co szczególnie istotne, w przypadku wspomnianego wcześniej WOOPauto.com, zarówno zakup opon rolniczych, jak i części, sprzętu oraz elementów wyposażenia warsztatu jest niezwykle bezpieczny. Każda ze stron transakcji jest szczegółowo weryfikowana przez moderatorów. W ten sposób zarówno sprzedający, jak i kupujący mają pewność, że „po drugiej stronie” jest realna osoba, która w rzeczywistości dysponuje danym asortymentem lub posiada środki na pokrycie jego zakupu.

Decydując się na zakup opon rolniczych z woopauto.com można mieć zatem pewność, że nabywany produkt będzie dokładnie taki, jaki został opisany i zaprezentowany na zdjęciach, przy jednoczesnej gwarancji atrakcyjnej ceny.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź