prezent świąteczny dla chłopaka

Jak pozyskać followersów na Instagramie?

Zastanawiasz się jak poszerzyć grono odbiorców Twojego profilu na instagramie? Za względu na prostotę serwisu ilość stworzonych na nim kont jest obecnie ogromna, a wypromowanie swojego profilu może być bardzo trudne, jednak nadal możliwe, jeśli zastosujesz się do kilku gotowych wskazówek unikając przy tym powszechnie stosowanych błędów sztucznie podbijających wartość konta.

Pierwsze kroki – jak przygotować się do promocji swojego Instagrama?

Jakość

W pierwszej kolejności musisz przemyśleć formę przedstawiania swoich myśli, co chcesz publikować, w jaki sposób wyróżnić się spośród kont o podobnej tematyce. Najlepszym sposobem będzie, zanim jeszcze zaczniesz publikować, przejrzenie kont które będą Twoją bezpośrednią konkurencją i poszukanie elementu, który możesz, względem nich poprawić. Może to być np. jakość lub ilość publikowanych zdjęć, jakość ich opisów, język lub pomysł na zdjęcia.

Styl

Dodatkowym elementem wyróżniającym Cię w społeczności instagrama będzie Twój własny, niepowtarzalny styl, który pokaże Twoim obserwującym, że nikogo nie naśladujesz i chcesz dać im kawałek siebie, ciekawej osoby, która ma coś do pokazania. W ten sposób bardzo naturalne pozyskasz followersów, którzy Cię polubią i nie opuszczą przy pierwszej, lepszej okazji.

Aktywność

Najważniejszym punktem podczas planowania nowego instabloga będzie czas, który poświęcisz na jego rozwój. Aby skutecznie zatrzymać obserwatorów musisz cyklicznie dodawać nowe posty. Jest to trzeci, najważniejszy punkt podczas prowadzenia instagrama. Bez cyklicznie dodawanych, najlepiej codziennych postów, Twoi obserwatorzy mogą uznać Twój blog za martwy i usunąć follow.

Kupno followersów na początek?

Jedno z najpopularniejszych pytań to czy można na sam początek kupić trochę followersów dla lepszego wyglądu profilu? Wiele osób powie, że jest to błędne działanie i jakże nieetyczne w stosunku do innych użytkowników instagrama oraz innych portali społecznościowych. Kupno realnych followersów powoduje, że w jednym momencie Twój profil zaczyna obserwować wiele kont, tak jakbyś był popularny. Najlepiej jest rozłożyć dodawanie followersów w czasie bo wtedy będzie wyglądać realniej.

Błędy podczas rozwijania istabloga – niepoprawne pozyskiwanie followersów

Jesteś na samym początku swojej przygody z blogowaniem. Jak każdy nowy bloger chciałbyś natychmiastowych efektów, wzrostu popularności oraz ilości followersów. Podczas działań na Twoim instablogu trzymaj się jednej, ale bardzo konkretnej zasady, która definiuje, jakie działania będą odpowiednie. Zasada ta brzmi: Im większa naturalność, tym lepiej dla Twojego wizerunku. Chodzi o to, że wszelkie sposoby powodujące natychmiastowy wzrost zainteresowania Twoim profilem będą niewiarygodne, powodujące w głównej mierze stratę czasem finansową, ale zawsze wizerunkową. Przede wszystkim wyrzekaj się poniższych działań:

Wymiana tzw. follow za follow

Bardzo popularny sposób pozyskania nowych obserwatorów polegający na zapisie do specjalnej grupy, w której każdy uczestnik daje follow pozostałym członkom tworząc swego rodzaju siatkę obserwatorów. Jest to nienaturalny sposób pozyskiwania niskiej jakości obserwatorów.

Boty na koncie

Pomimo jawnej niezgodności z regulaminem ta metoda nadal jest stosowana przez wielu blogerów. Nie polega na typowym pozyskiwaniu obserwujących, tylko na automatycznym dodawaniu „kreatywnych” komentarzy pod postami innych użytkowników, aby ten zainteresował się Twoim profilem. Metoda ta jest o tyle zła, że zostawia suchą reakcję bez dalszych działań, która może spowodować nawet usunięcie Twojego konta.

Żebrolajki

Metoda coraz rzadziej spotykana, polega na błaganiu i żebraniu innych użytkowników o zapoznanie się z profilem i dodanie do obserwujących. Metoda ta powoli odchodzi do lamusa z powodu przynoszenia zupełnie odwrotnego skutku.

Podsumowując, powyższa lista to tylko najpopularniejsze błędne metody pozyskiwania widoczności na instagramie. Wracając do zasady naturalności, najważniejsze, aby obserwujący Twojego bloga byli zainteresowani tym co publikujesz, chcieli wchodzić w interakcje i pozostawali przy Tobie. Nieważna jest ilość, a jakość Twojej społeczności.

Jakościowi obserwatorzy – pozyskiwanie wartościowych followersów

Aby zachęcić potencjalnych odbiorców do pozostania z Tobą na dłużej postaraj się przede wszystkim zaangażować w rozwój bloga, przy okazji stosując się do poniższych porad:

Dopasuj hashtagi

Każdy dopasowany do tematyki bloga hashtag powoduje, że dotrzesz do większej liczby odbiorców. Hashtagi możemy podzielić na dwie główne kategorie – ogólne i niszowe – Nie bazuj tylko na ogólnych tagach, gdzie Twoje wpisy mogą szybko zginąć w tłumie. Postaraj się dobierać tagi w taki sposób, aby połowa z nich była ogólna, a druga połowa – niszowa.

Oznaczenia lokalizacji

Poprzez dodawanie lokalizacji określonego miejsca zwiększasz swoją wiarygodność oraz szansę, że inni użytkownicy trafią na Twój post dzięki wyszukiwaniu przez lokalizację.

Instastory

Co jakiś czas warto dodać relację instagram story poprzez którą w kreatywny sposób możesz wyrazić siebie, sytuację, otoczenie czy myśli przez spontaniczne mówienie do kamery. Pozwoli Ci to na zbliżenie relacji z Twoimi obserwatorami oraz pomoże w zwiększaniu widoczności całego profilu. Instastory stały się bardzo popularne w ostatnim czasie, dlatego warto po nie sięgać jak najczęściej.

Jakość treści

pomimo tego, że instagram jest przeznaczony w głównej mierze do publikowania zdjęć i krótkich filmów, treść posta jest równie ważna. Postaw na jakość nie tylko zdjęć, ale także opisu. Niech to będzie treść zachęcająca do pozostawienia komentarza, opisująca sytuację przedstawioną na zdjęciu, a jednocześnie wolna od błędów interpunkcyjnych oraz stylistycznych.

Udzielaj się

Aby inni Cię zauważyli, postaraj się dodawać komentarze, reagować u innych użytkowników oraz wchodzić w dyskusje. W ten sposób dasz o sobie znać społeczności i sprawisz, że ktoś zainteresowany tematyką Twojego bloga zainteresuje się kim jesteś. Pamiętaj jednak, aby Twoje komentarze nie stały się żebrolajkami. Postaw na konkretną, rzeczową dyskusję, a nie proszenie o wizytę.

Jeśli będziesz stosować się do powyższych wskazówek Twój profil zostanie zauważony przez wielu użytkowników, a Ty odczujesz regularne wzrosty ilości wartościowych followersów. Pamiętaj, że każdy sukces wymaga czasu oraz określonego nakładu pracy. Nie poddawaj się podczas rozwijania swojego bloga. Poprzez jakość, systematyczność oraz ciekawe przedstawienie swojej osoby osiągniesz sukces na portalu instagram.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź