Laptop od Mikołaja? Jak go wybrać i sfinansować?

Laptop jest z całą pewnością jednym z najbardziej pożądanych prezentów, jakie można zna-leźć pod choinką. Jak go wybrać i sfinansować? Podpowiadamy.

Laptop to wyjątkowy świąteczny prezent, także ze względu na swoją użyteczność. Sprawiając taki podarek swoim najbliższym, nie tylko niezmiernie ich ucieszysz, ale także pomożesz – w nauce, rozwijaniu zainteresowań, a nawet pracy zdalnej. Jak wybrać komputer, który najlepiej spełni oczekiwania użytkownika?

Laptop idealny – jak go wybrać?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Wiele zależy tu przede wszystkim od preferencji i wieku użytkownika oraz od przeznaczenia sprzętu. Zdecydowanie inne potrzeby będzie miał nastolatek, wielbiciel gier komputerowych i dojrzały dorosły, który chce rozpocząć swoją przygodę z grafiką komputerową.

Zanim rozpoczniesz poszukiwania, zastanów się, jaki budżet chcesz przeznaczyć na komputer. Zdecyduj także:

 • jakiej wielkości powinien być ekran. Do używania laptopa w domu, surfowania w internecie i oglądania filmów z powodzeniem wystarczy ten 13,3 lub 14-calowy;
 • ile powinna wynosić optymalna waga laptopa. Jeśli będzie noszony w torebce, nie może być zbyt ciężki;
 • jaka powinna być optymalna rozdzielczość ekranu. W przypadku prac graficznych warto sięgnąć po ten o rozdzielczości 4K (3840×2160);
 • jaki powinien być system operacyjny, rodzaj procesora i ile pamięci powinien mieć laptop.

Kolejnym krokiem może być skorzystanie z internetowych porównywarek laptopów, przejrzenie wątków na forach dyskusyjnych (lub założenie własnego) i zaznajomienie się z treścią branżowych artykułów w internecie. Dobrym pomysłem może być także rozmowa ze znajomym specjalistą, do którego masz zaufanie.

Nie masz oszczędności? Rozważ tani kredyt gotówkowy przez internet

Jeśli nie dysponujesz obecnie wystarczającymi oszczędnościami, jednak zależy ci na tym, aby tegoroczne prezenty były naprawdę wyjątkowe, rozważ zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Jak wybrać kredyt ratalny, który będzie nie tylko tani, ale również wygodny w obsłudze?

Zanim wybierzesz kredyt gotówkowy, koniecznie porównaj oferty poszczególnych banków. Sięgając po pierwszy lepszy, możesz nie tylko przepłacić, ale narazić się także na konieczność wykonania zupełnie zbędnych czynności (np. wizyty w oddziale banku celem podpisania umowy). Analizując parametry, zwróć szczególną uwagę na:

 • możliwość pożyczenia pieniędzy w 100% przez internet. Dziś, w czasach pandemii COVID-19 brak konieczności odwiedzania bankowego oddziału to ogromny walor. Upewnij się, że online wykonasz wszystkie czynności, wraz z podpisaniem umowy;
 • koszty. Dobry kredyt gotówkowy online powinien być nie tylko wygodny, ale również niedrogi. Analizując wysokość opłat, zwróć uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale także na dodatkowe koszty – prowizję czy koszt ewentualnego ubezpieczenia. Całkowity koszt finansowania najlepiej zilustruje RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa procentowa. Im niższa, tym tańszy kredyt;
 • dodatkowe udogodnienia. Choć nie są one koniecznością, mogą znacząco ułatwić codzienność.

Przykład:

Sięgając po Kredyt bez wychodzenia z domu oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, możesz skorzystać aż z kilku dodatkowych opcji:

 • atrakcyjnej oferty indywidualnego ubezpieczenia na życie;
 • pakietu „Pomoc na zawołanie” – ubezpieczenia assistance obejmującego profesjonalne wsparcie medyczne i techniczne;
 • Pakietu Usług Bankowych obejmującego (w zależności od wybranej opcji):
 • – bezpłatny dostęp do dokumentacji kredytowej;
 • – wystawienie opinii bankowych, zaświadczeń i kopii dokumentów;
 • – wysyłkę dodatkowych blankietów wpłat zgodnych z polską normą;
 • – przypomnienia SMS (o dacie i wysokości najbliższej raty oraz potwierdzające wpłatę na umowę oraz jej spłatę);
 • – wydruk raz na 12 miesięcy Raportu BIK Pass Plus. Raport ten zawiera kwoty twoich kredytów, wysokości spłacanych rat oraz ocenę punktową twojej historii kredytowej.

Współczesne bankowanie powinno być nie tylko niedrogie, ale także wygodne. A wygodę z pewnością zapewni możliwość pożyczenia pieniędzy przez internet, szybka wypłata środków czy atrakcyjne assistance, które w nieprzewidzianych sytuacjach okaże się na wagę złota.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź