Gryf łamany – czy warto z nim ćwiczyć?

Ćwiczenia siłowe stały się już dla nas codziennością. Obecnie zarówno panie jak i panowie nie stronią od aktywności fizycznej. Co więcej zmieniło się również nasze podejście do sylwetki. Obecnie nie chodzi nam jedynie o to, by skutecznie podjąć walkę z nadprogramową tkanką tłuszczową, a głównie o to, by nasza sylwetka stałą się wyrzeźbiona i jędrna. Treningi siłowe pozwalają nie tylko na to, by zaznaczyć mięśnie, ale również, w przypadku pań, pozwalają się pozbyć cellulitu i sprawiają, że ciało prezentuje się po prostu dobrze. Niezbędnym akcesorium wydaje się więc być gryf łamany. Czy warto z nim ćwiczyć?

Jak wygląda gryf łamany?

Gryf łamany to przedmiot, który znajduje się na wyposażeniu praktycznie każdej siłowni i nie tylko. Wynika to z faktu, że jego konstrukcja jest niezwykle ergonomiczna, a ćwiczenia z nim nie różnią się niczym od tych, które można wykonać przy pomocy normalnego gryfu. Okazuje się, że gryf łamany, może dać nawet znacznie większe możliwości. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest on prosty, a posiada odpowiednie wgłębienia, które zapewniają jeszcze lepszy i pewniejszy chwyt. Co więcej, z uwagi na różnorodne możliwości związane z dopasowaniem chwytu, gryf łamany umożliwia ćwiczenie różnorodnych partii mięśniowych, uwzględniając nawet najmniejsze partie mięśniowe rąk.

Gryf łamany i dodatkowe obciążenie

Dosłownie w ten sam sposób, co gryf prosty możemy wykorzystywać gryf łamany, taki jak np. https://be-active.pl/pol_m_silownia_Gryfy_gryfy-lamane-242.html. Wobec tego nic nie stoi na przeszkodzie, by zawiesić na nim dodatkowe obciążenie, jeśli sam ciężar tego gryfu nie jest dla nas już wystarczający. Dzięki temu można jeszcze bardziej zintensyfikować trening i poprawić wydajność i siłę mięśni. Pamiętajmy jednak o tym, że dodając kolejne obciążenia do gryfu łamanego niezbędne jest ich odpowiednie zabezpieczenie najlepiej przy pomocy klem lub klamr zaciskowych. W ten sposób zadbamy o swoje i innych bezpieczeństwo podczas treningu.

Czy warto trenować z wykorzystaniem gryfu łamanego?

Wspomniane już zostało, że pod względem funkcjonalności i możliwości treningowych, gryf łamany nie różni się od tradycyjnego gryfu prostego. Niemniej jednak zapewnia on znacznie pewniejszy oraz stabilniejszy chwyt, co znacznie może przełożyć się na komfort treningu. Co więcej można dzięki niemu trenować różnorodne partie mięśniowe i wykorzystywać go zgodnie ze swoimi potrzebami. Z pewnością gryf łamany jest jednym z tych elementów na siłowni, na który warto zwrócić nieco większą uwagę i być może rozpocząć z nim budowanie masy mięśniowej. Z pewnością przyniesie to oczekiwane rezultaty.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź