Jak się bawić z niemowlakiem? Zabawy z dzieckiem do 3 miesiąca życia.

Zabawy z niemowlakiem

Zabawa z maluszkiem to najbardziej wartościowa aktywność. Taka aktywność jest wartościowa zarówno dla rodzica jak i dziecka. Niemowlaczki chętnie angażują się w zabawę. Naprawdę, wręcz ją uwielbiają. Każde dziecko przecież uwielbia spędzać czas ze swoim rodzicem. A czas spędzony na zabawie i śmiechu jest chyba najlepszą rodzinną rozrywką. Jednak jak bawić się z takim maluszkiem? Wiele rodziców zastanawia się nad tym tematem. Postaramy się Wam przybliżyć to zagadnienie i odpowiedzieć na to pytanie.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żyrafa piłeczkowy pościg (52365)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żyrafa centrum zabawy (1164640)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
ZWIERZOBUS  DD42287

Pierwsze zabawy sensomotoryczne – zabawki dla niemowlaków

Żeby bawić się z naszym maluszkiem do 3 miesiąca życia nie potrzebujesz specjalnych zabawek. Pierwsze zabawy to zabawy z reguły sensomotoryczne. Czyli takie zabawy z ciałem i ruchem maluszka. Taka zabawa polega na eksplorowaniu siebie i zabawek dla niemowlaków poprzez wzrok – czyli obserwowanie zabawek dla niemowlaków przez nasze dziecko. Do zabawy maluszki używają również ust. Czyli po  prostu znane każdemu rodzicowi wkładanie własnych części ciała czy zabawek dla niemowląt do buzi. Oczywiście do zabawy potrzebne są jeszcze maleńkie dłonie naszego bobaska. W tym wieku będzie to jednak tylko drapanie i przypadkowe machnięcia rączkami.

Maty edukacyjne i zabawki dla niemowlaków 

Do takich zabaw będzie potrzebna maluszkowi przestrzeń. Bardzo dobrze sprawdzają się różne maty, na przykład maty edukacyjne. Taka przestrzeń pozwala maluszkowi swobodnie eksplorować świat i nie ogranicza jego ruchów. Doświadczenia jakie płyną z przeżywania ciekawych chwil na macie edukacyjnej zachęcają malucha do dalszego poznawania otaczającego go świata i swojego ciała. Podczas takich zabaw na macie edukacyjnej dziecko dowiaduje się bardzo wielu rzeczy. Przyswaja wiadomości dotyczące cech charakterystycznych różnych przedmiotów i ludzi.

Jeżeli chcemy wprowadzić ruch w rozwoju niemowlęcia w tym okresie możemy bujać, kołysać i huśtać naszego maluszka w różnych kierunkach. Podczas takiego bujania uzyskujemy korzyść w postaci stymulacji układu przedsionkowego naszego dziecka. Czyli kształtuje się zmysł równowagi naszego maluszka. Ma to bardzo duże znaczenie w procesie rozwojowym dziecka i w późniejszych okresach uczenia się. Braki w funkcjonowaniu układu przedsionkowego pojawiają się, gdy już nie możemy wrócić do czasu bujania naszego maluszka. Pokazują się w postaci trudnych do wyjaśnienia zaburzeń emocjonalnych u dziecka. W przyszłości z powodu braku właśnie bujania, kołysania czy huśtania berbecia mogą pojawić się również zaburzenia zachowania i uczenia się. Dodatkowym efektem nie bujania dziecka są trudności w sprawności ruchowej przez słabo rozwinięty układ równowagi. Więc dziecko w tym wieku należy bujać i huśtać. Dla takiego maluszka jest to bardzo dobre.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź