Książeczki edukacyjne – książeczki sensoryczne

Jaki wpływ na malucha ma taka książeczka sensoryczna?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest książeczka sensoryczna.  A to innymi słowami książeczka edukacyjna. Wykorzystuje się ją do pobudzania wszystkich zmysłów maluszka. Dostarcza ona do mózgu różne wrażenia sensoryczne – czyli innym słowem mówiąc, bardzo wiele bodźców. Każdy maluszek powinien posiadać taką książeczkę sensoryczną, aby móc ćwiczyć swoje małe rączki i poznawać otoczenie. Książeczki sensoryczne nadają się dla dzieci w każdym wieku. Najprawdopodobniej zaciekawią nawet i Ciebie.

Książeczki sensoryczne wykonane z różnych materiałów

Takie książeczki edukacyjne są zazwyczaj wykonywane z różnych materiałów. Takie wykonanie książeczki sprawia, że dzieci poznają różne tekstury i ich dźwięki. Każdy element takiej książeczki jest specjalnie przyczepiony. Niektóre książeczki posiadają elementy, które można odczepiać i przyczepiać do niej ponownie. Nasz bobas ćwiczy dzięki temu motorykę małą czyli tak zwane ruchy precyzyjne. Zazwyczaj charakterystyczną cechą takich książeczek z odczepianymi elementami są rzepy.

Funkcje książeczki edukacyjnej

Dzieci, które mają do dyspozycji książeczki sensoryczne często w późniejszym procesie dorastania patrzą na świat z szerszej perspektywy. Poznają i lepiej chłoną ten otaczający je świat. Są bardziej otwarte na poznawanie różnych bodźców i nie mają z tego powodu kłopotów. Poszerzają swoje myślowe horyzonty i zwiększają swoje doznania.

Różnorodność książeczek edukacyjnych

Jest naprawdę sporo książeczek edukacyjnych. Niektórzy rodzice decydują się również na samodzielne wykonanie takich książeczek. Nie jest to bardzo trudną sprawą. W Internecie znajdziemy wiele podpowiedzi, jak taką książeczkę sensoryczną wykonać. Spośród różnorodności książeczek edukacyjnych można wyróżnić też takie, które dają możliwość poznania czegoś więcej nisz różne struktury. Mamy możliwość zakupić książeczki, dzięki którym dzieci będą poznawać różnego rodzaju dźwięki. Na przykład książeczki obrazkowe z opisanymi dźwiękami lub książeczki typu „naciśnij mnie”.

W całej tej różnorodności książeczek, możemy znaleźć również takie gdzie zauważymy personalizację zwierząt. Możemy przeczytać o tym, jak różne zwierzątka przezywają emocje. Radosne i smutne sytuacje Pamiętajmy o tym, że dziecko ma prawo na poznawanie różnych emocji, również tych uznawanych przez nas za negatywne. Dzięki temu wzrasta jego inteligencja emocjonalna.

Ciekawe książeczki, to również te, w których fragmenty książeczek poruszają się. Takie fragmenty mogą poruszać się za pomocą pociągnięcia za jakieś sznureczki lub ogonki karteczek.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
#me - 193699
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
#niewidzialna
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
1 2 3 z Gąską

 

 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź