prezent świąteczny dla chłopaka

Kuchnia gastronomiczna – serce każdej restauracji

To pytanie spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi restauracji. Gazowa, czy elektryczna, ile palników? Zobaczmy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kuchni do przygotowania dań.

Kuchnie gastronomiczne – różne rodzaje

Nie da się ukryć, że dzisiejsza technologia jest na tyle rozwinięta, iż pytanie „jak wybrać najlepszą kuchnię do gastronomii?” jest zasadne. To nie czasy średniowiecznych zajazdów i karczem, gdzie kucharka stawiała garniec z kaszą na kuchni węglowej! Kuchnie gastronomiczne są dziś zasilane elektrycznie lub gazem. Bywają również mieszane, czyli palniki działają na gaz, a piekarniki posiadają grzejniki elektryczne. Wśród wymienionych rodzajów mieści się każda niezawodna kuchnia gastronomiczna ze sklepu gastroprodukt.pl.

Kuchnie gastronomiczne

Zmienna bywa także wielkość kuchni przeznaczonych dla gastronomii. Mają one po cztery, sześć lub osiem palników. Im więcej, tym urządzenia są większe i szersze, dlatego planując otwarcie restauracji, należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczeń kuchennych, do których mamy zakupić wyposażenie. Gotowanie nie może odbywać się w ścisku, a stanowiska pracy kucharzy i szefa kuchni muszą spełniać wymogi BHP.

Jak wybrać najlepszą kuchnię do gastronomii?

Kuchnia gastro

Najlepiej kierować się jakością i potrzebami klientów. Kuchnia powinna być wykonana ze stali nierdzewnej, mieć zabezpieczenia przeciw wypływowi gazu, uniemożliwiać wykipienie płynnych potraw do wnętrza urządzenia, mieć niezawodne przyłącza gazowe i elektryczne. To tyle, co do jakości. Przekonajmy się również, że najlepszy sklep z maszynami dla gastronomii oferuje wsparcie techniczne przy rozruchu i daje urządzenia w leasing.

Jeśli chodzi o potrzeby klientów, to kuchnia gastronomiczna ze sklepu gastroprodukt.pl, której kupno rozważamy, powinna mieć tyle palników, aby umożliwiać przygotowanie w jednym momencie wszystkich składników potrawy. Nie może dochodzić do sytuacji, gdy ugotowane dodatki – ryż czy ziemniaki – już stygną, a w tym czasie kucharze dopiero mieszają składniki sosu. Wszystkie te elementy powinny być poddawane obróbce cieplnej w tym samym czasie, dzięki czemu klient otrzyma idealnie przygotowaną pozycję z menu.

kuchnia do gastronomii

Gdy więc pytamy: jak wybrać najlepszą kuchnię do gastronomii, odpowiedź może być tylko jedna – niezawodną, dobrą jakościowo, dostatecznie dużą jak na proces przygotowania oferowanych w karcie potraw oraz taką, której zakup i użytkowanie będą wspierali fachowcy ze sklepu, wspomagając nas radą, wyjaśniając wątpliwości i sugerując najlepsze dla naszej restauracji rozwiązania.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź