prezent świąteczny dla chłopaka

Meble ze stali nierdzewnej dla Twojej gastronomii

Jeśli planujesz otwarcie restauracji, czy innej małej gastronomii, to warto zaopatrzyć się w meble gastronomiczne wysokiej jakości. Dobrze by było skorzystać z ofert od polecanych producentów, którzy oferują meble ze stali nierdzewnej. A nie jakieś tanie zamienniki, które nie będą odporne na warunki panujące w kuchni.

  1. Meble do gastronomii – najczęściej wybierane modele
  2. Meble ze stali nierdzewnej –  to najlepszy wybór do gastronomii

Meble do gastronomii – najczęściej wybierane modele

Niezależnie od rodzaju gastronomii, ani też wielkości kuchni, niektóre meble są swego rodzaju standardem na wyposażeniu. Zobacz jakie meble ze stali nierdzewnej najczęściej wybierają właściciele gastronomii i zdecyduj, którego modelu nie może zabraknąć w Twojej kuchni. Wybierając meble weź pod uwagę ustawność kuchni, jej powierzchnię, a także ilość pracowników, jaka będzie jednocześnie na zmianie. Dzięki temu dopasujesz meble tak, aby praca była komfortowa i wydajna.

Stoły narożne

Stoły narożne

Prawidłowe rozmieszczenie mebli gastronomicznych i urządzeń ma bardzo duży wpływ na komfort pracy i jej wydajność. Stoły narożne sprawdzą się rewelacyjnie wszędzie tam, gdzie kuchnia musi być jak najlepiej zagospodarowana, a nie ma dużej powierzchni roboczej. Dodatkowym plusem jest również półka pod spodem, na której można przechowywać różne kuchenne akcesoria. Garnki, patelnie, czy pojemniki.

Stoły przyścienne

Stoły przyścienne

Chociaż są zdecydowanie większe od tych narożnych, również sprawdzą się w aranżacji niewielkiej powierzchni kuchennej. Montowane są bezpośrednio przy ścianie, mają dużą powierzchnię roboczą i półkę na przechowywanie kuchennych akcesoriów. Jeśli masz dużą powierzchnię, to bez problemu możesz utworzyć różne kombinacje z innymi stołami. Jeśli chcesz wydzielić jedną połowę kuchni na strefę roboczą, to dobrym pomysłem będzie połączenie stołu przyściennego z narożnym. W ten sposób utworzysz ciągłość powierzchni roboczej. Dzięki czemu kucharz nie będzie musiał „biegać” od blatu do blatu po całej kuchni.

Stoły centralne

Stoły centralne

Sprawdzą się raczej tam, gdzie nie musimy obawiać się o przestrzeń. Stoły centralne nie mają wsparcia dodatkowe (ściana, inny stół). Dlatego ważne jest, aby były wykonane solidnie i miały stabilne nogi. Konstrukcja takich stołów powinna mieć dodatkowe wzmocnienia w postaci mocowania do podłogi. Ważne jest również, aby nogi były dobrze wyprofilowane.

Pamiętaj, że decydując się na meble ze stali nierdzewnej producent, powinien być sprawdzonym dostawcą mebli do gastronomii.

Meble ze stali nierdzewnej –  to najlepszy wybór do gastronomii

Jeśli myślisz poważnie o swojej restauracji, to wiedz, że inwestycja w porządne meble ze stali nierdzewnej jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Dlaczego jest to takie ważne? Jeśli kupisz tani sprzęt chcąc zaoszczędzić, gwarantujemy, że w perspektywie długoletniego użytkowania mebli nie zaoszczędzisz. To bardzo proste. Meble słabej jakości, a co najgorsze nieprzystosowane do warunków panujących w kuchni zaczną szybko rdzewieć. Co sprawi, że cyklicznie będziesz zmuszony do ponownych inwestycji w meble. Decydując się na meble ze stali nierdzewnej, tak naprawdę ponosisz jednorazową inwestycję, albo przynajmniej inwestycję na kilkadziesiąt lat. Stoły ze stali nierdzewnej są odporne na wilgoć, zmiany temperatur, czy gorące rzeczy, jakie zapewne na nim się znajdą. Kolejny aspekt to utrzymanie stołów w czystości. Meble wykonane ze stali nierdzewnej są pozbawione porów. Czyli ich powierzchnia nie jest porowata. Dzięki temu blaty i pozostałe części mebli łatwo utrzymać w czystości. A jak wiemy w gastronomii jest to bardzo ważne.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź