Panele słoneczne

Ekologiczne źródła energii stały się w ostatnim czasie bardzo ważne. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się m.in. panele słoneczne. Również ich ilość na rynku znacznie wzrosła, a mnogość rozwiązań, parametrów i szczegółów konstrukcyjnych jest tak duża, że wybór może przyprawiać o zawrót głowy.

Wiele osób rozróżnia panele solarne na monokrystaliczne i polikrystaliczne. Jest to dość ważny podział. Ich główną różnicą jest zaś sposób produkcji takich paneli, ale i sprawność, wygląd oraz ich cena. Jednak nie jest to głównym aspektem, na który powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze fotowoltaiki. Warto wybrać doświadczoną i godną zaufania firmę, która produkuje panele słoneczne. Ponadto, ważne są także parametry wybranych paneli. Możemy bowiem natrafić na słabe panele polikrystaliczne, jak i na mocne panele polikrystaliczne. Analogicznie, bez trudu znajdziemy słabe panele monokrystaliczne, ale i bardzo mocne. Dlatego też powinniśmy maksymalnie skupić swoją uwagę na wyborze najlepszych paneli, które będą spełniały nasze oczekiwania.

Panele słoneczne polikrystaliczne czy monokrystaliczne?

W przypadku solarów polikrystalicznych mamy do czynienia z panelami, które dość łatwo się produkuje, jednak ich wydajność często jest mniejsza niż w przypadku monokryształów. Elektrony mają utrudnione poruszanie się pomiędzy ogniwami co sprawia, że do uzyskania sporej mocy instalacji fotowoltaicznej potrzebnych będzie znacznie więcej paneli. Panele monokrystaliczne wytwarzane są z pojedynczego, potężnego ogniwa krzemowego, dzięki czemu elektrony mogą swobodnie przemieszczać się w ogniwie, a wydajność takiej instalacji jest znacznie większa. Jednocześnie, najczęściej instalacje wykonane z paneli solarnych monokrystalicznych są droższe, a proces ich produkcji bardziej skomplikowany. Panele polikrystaliczne bywają znacznie tańsze.

Wiele osób zwraca także uwagę na to, iż panele solarne monokrystaliczne są znacznie bardziej estetyczne i lepiej prezentują się na przykład na dachu budynku, niż panele polikrystaliczne. Ponadto, panele polikrystaliczne często są mniej wydajne, niż monokryształ, przez co do uzyskania takich samych parametrów wydajności niezbędne może okazać się zainstalowanie większej liczby paneli. W wielu przypadkach jest to bardzo ważne. Jeśli chcemy wykonać panele fotowoltaiczne na dachu budynku, który nie jest zbyt duży, możemy mieć problem z zamieszczeniem odpowiedniej liczby paneli do naszych potrzeb. Wówczas niezwykle istotna jest wydajność solarów, ich moc i wielkość.

Montaż paneli fotowoltaicznych

Montaż paneli fotowoltaicznych – dlaczego jest tak ważny?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale montaż paneli solarnych jest równie istotny co same panele. Przez błędy w zamontowaniu paneli zdarzają się liczne problemy, których można było by uniknąć, gdyby wybrać profesjonalny montaż paneli solarnych. Źle zamontowana instalacja może przysporzyć nam wiele problemów. Sprawność paneli będzie znacznie mniejsza, niż zakładana. Panele mogą zacząć szwankować, a błędna instalacja paneli słonecznych na dachu może unieważnić gwarancję. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby wszystko było wykonane zgodnie ze sztuką, a nasza instalacja fotowoltaiczna przynosiła nam zyski w postaci darmowej, ekologicznej energii elektrycznej powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na wybór właściwych paneli słonecznych, jak i na urządzenia przetwarzające pozyskaną energię w prąd, jak i na instalację paneli i ich podłączenie. Wówczas zyskamy pewność, że nasze panele będą działały bez zarzutów, a my będziemy cieszyć się darmowym prądem przez wiele następnych lat.

Więcej informacji na temat paneli słonecznych otrzymasz od firmy SunTrack s.c.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź