Postawmy przed dzieckiem zadanie – gry edukacyjne i wychowanie

Gry edukacyjne na ratunek i problem do rozwiązania

Negocjujmy z dziećmi i pozwalajmy na to aby same rozwiązywały swoje problemy. Czasem zdarza się, że nasz maluch nie chce posprzątać swojego pokoju. Od razu zwróćmy uwagę, że negocjować możemy z dzieckiem starszym nić 3 latek. Z czterolatkiem spokojnie możemy wdawać się już w dyskusje i negocjować różne warunki. Czterolatek powinien uczyć się już na własnym doświadczeniu jak rozwiązywać problemy. Więc pozwólmy mu je rozwiązywać i dochodzić do tego samemu. Dajmy mu problem do rozwiązania. Doskonałym przykładem takiego „problemu do rozwiązania” może być właśnie gra edukacyjna.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zrób to sam Maska motyla - 3824
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Znaki drogowe (0179)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Gra - Znajdź mnie
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Ziemia i Księżyc - 3241

Zastanów się, jak to można rozwiązać – gra edukacyjna

Wszystkie rozwiązania powinny wyjść od naszego dziecka. My jako rodzice możemy jedynie naprowadzać naszego malucha na rozwiązanie problemu. Najlepiej żeby rozwiązania nie pochodziły o nas. Naprawdę. Dajemy wtedy dziecku szanse na uczenie się i rozwijanie swojego toku myślenia. Samodzielne rozwiązywanie problemów jest bardzo ważne w dorosłym życiu. Jednak aby nasze dziecko stało się dorosłym człowiekiem, najpierw musi przejść etap samodzielnego myślenia i rozwiązywania różnych problemów w szkole. Tak spotka się naprawdę z wieloma różnymi sytuacjami, które będzie musiało przemyśleć samodzielnie. Bardzo ważny jest również sposób w jaki mówimy do dziecka. Niestety, przecież  często jesteśmy sfrustrowani, że nasz maluch nie wpadnie od razu na tak logiczne rozwiązanie. Jednak pamiętajmy, że dla niego samodzielne myślenie, to jakby taka trochę nowość. Zawsze mama lub tata podejmowali za niego decyzje i rozwiązywali istotne kwestie. Nie pokazuj więc mu od razu rozwiązania, a co najważniejsze – nie krzycz.

Okaż dziecku zaufanie i poproś o argumenty – rozwiązywanie problemów podczas grania

Nie traktujmy naszego malucha dalej jak dwulatka czy trzylatka.  Jeżeli gramy w jakąś poważną co do wieku grę z czterolatkiem to pozwólmy mu na dyskusję. Nie rozwiązujmy od razu wszystkich problemów za nasze dziecko, choć nasza ręka już wyrywa się aby udzielić mu pomocy. Chcemy już coś poprawić lub przesunąć na właściwe miejsce… Nie róbmy tego. Wszelkie niedoskonałości i trudności w grze edukacyjnej są do przejścia.

Gry edukacyjne uczą jak radzić sobie z problemami

Trudności są po to, aby nasze dziecko poradziło sobie z nimi i było z siebie dumne, że dało radę. Okaż po prostu swojemu dziecku zaufanie i pozwól mu na samodzielne rozwiązanie problemu w grze edukacyjnej. Jeżeli dziecko nie chce się na coś zgodzić, bo uważa, że coś przekracza jego umiejętności to nie przejmuj się. Przecież Ty w pewnych momentach swojego życia uważałeś tak samo. Na przykład, że nie umiesz czegoś zrobić do póki się tego nie podjąłeś – i co? Udało się albo się nie udało… ale zdobyłeś dzięki temu jakieś doświadczenie. Wiesz już teraz co sprawi Ci trudność a co nie. Ta sama wiedza potrzebna jest Tobie i Twojemu dziecku po to, aby móc się rozwijać. Ćwicz z dzieckiem jego możliwości i jego chęci. Pamiętaj jednak o tym, że dziecko ma prawo mieć swoje zdanie.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Team Gra Edukacyjna Tajemnice Ziemi 11+
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
3 Słowa (0375)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Albi BrainBox [outlet]

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź