Gry edukacyjne dla czterolatków – przegrywanie i wygrywanie – emocje dziecka w wieku 4 lat

Gry edukacyjne dla dzieci w wieku 4 lat

Każdy rodzic pragnie aby jego dziecko rozwijało się, uczyło i jednocześnie czerpało z tego wiele radości. Chcemy zapewnić naszemu przedszkolakowi wszystko co najlepsze. Wiemy też, że ciężko zachęcić dziecko do nauki. Więc ta nauka musi być atrakcyjna i zawierać w sobie wartości edukacyjne oraz możliwość zabawy. Warto więc rozejrzeć się za grami edukacyjnymi. Szeroka oferta gier edukacyjnych dla czterolatków daje rodzicom ciekawe możliwości, aby ich dzieci mogły lepiej poznawać otaczający je świat. Ciekawe zabawki ale również użyteczne w sposób edukacyjny. Gry edukacyjne dla dzieci w wieku 4 lat dostarczają wiele informacji i sporo zabawy.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zrób to sam Maska motyla - 3824
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Znaki drogowe (0179)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Gra - Znajdź mnie
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Ziemia i Księżyc - 3241

Co się dzieje u czterolatka, który gra w gry edukacyjne?

Czterolatki to dzieci, które już po okresie takiego spokoju i gotowości do współpracy jakim był trzylatek znów zamieniają się w trochę takiego małego buntownika. Jest to okres, w którym naszym przedszkolakiem targają skrajne i rozchwiane emocje. Gry edukacyjne, szczególnie te ze współzawodnictwem mogą pomóc opanować te emocje. Poczucie równowagi czterolatka może zostać zachwiane, więc pojawiają się skrajne emocje. Im więcej będziemy grać w gry i ćwiczyć te emocje, tym nasze dziecko będzie sobie z nimi lepiej radzić. Czterolatek może odczuwać bardzo silne emocje. W tym okresie ważna jest cierpliwość rodzica i zrozumienie. Bardzo ważne jest też to, aby dać dziecku upust do wyrażenia tych emocji.

Ataki złości u czterolatka – przegrywanie

Bunt czterolatka jest bardziej świadomy niż bunt jaki prawdopodobnie przeżywało nasze dziecko w wieku dwóch lat. Maluch może zdenerwować się w konkretnych sytuacjach. Na przykład może być to sytuacja kiedy właśnie przegra jakąś rozgrywkę. Obraża się na osobę, która wygrała grę i rozpoczyna się lament. Jest to atak złości i ekspresja emocji dziecka. Maluch dopiero uczy się radzić sobie z tymi emocjami. Maluch przy takim ataku złości może używać brzydkich słów lub nawet uderzyć osobę, która wygrała w grę. Jednak jest to etap, w którym dziecko rozwija się coraz bardziej intelektualnie. Im więcej będziemy spędzać na zabawie w gry edukacyjne tym lepiej maluch poradzi sobie z wyrażaniem złych emocji. Każdy z nas odczuwa dobre i złe emocje. Dorośli nauczyli już radzić sobie z tymi złymi emocjami. Pamiętajmy, że dziecko dopiero się tego uczy. Możemy podpowiedzieć maluchowi jak radzić sobie ze złością lub zaprosić do rewanżu.

Czterolatek umie prowokować – pogodzenie się z przegraną

Podczas ataku złości czterolatek umie już poniekąd postawić się na miejscu drugiej osoby. Umie wyobrazić sobie i w pewnym stopniu przewidzieć, jak osoba prowokowana może się zachować. Jeżeli widzimy, że maluch chce tylko zwrócić naszą uwagę na fakt, że jest mu źle z przegraną – pozwólmy mu pogodzić się z tym. Czterolatek spokojnie poradzi sobie z przemyśleniem swoich emocji. Dla rodziców takie emocje mogą być jeszcze trudniejsze do zrozumienia niż bunt dwulatka. Bo przecież nie pamiętamy już, jak to jest być dzieckiem w wieku czterech lat i jak ciężko poradzić sobie z takimi emocjami. Na szczęście nasze dziecko jest w stanie zrozumieć nasze komunikaty, więc powinniśmy tłumaczyć i jeszcze raz tłumaczyć maluchowi jego emocje. Wytłumaczmy dziecku jeszcze raz zasady gry i to jak należy się zachowywać fer play a jak nie. Pamiętajmy jednak, żeby dokładnie tłumaczyć wszystko czterolatkowi. W tym wieku dziecko umie stawiać na prawdę trudne pytania i nie wystarczy nam już argument „nie bo nie”.

Dyskusja czterolatka nad wygraną lub przegraną

Dzieci w tym wieku umieją bardzo dużo dyskutować. Nawet jeżeli nasz maluch wygrał w grę, to będzie o tym opowiadał każdemu z graczy. Jest to więc też taki etap, gdzie dziecko bardzo przeżywa emocje pozytywne i negatywne.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Team Gra Edukacyjna Tajemnice Ziemi 11+
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
3 Słowa (0375)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Albi BrainBox [outlet]

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź