Tappi i awantura z olbrzymem – dla wszystkich miłośników Tappiego

Jest to kolejna książka z przygodami Tappiego. Nasz drogi wiking Tappi przeżywa niezwykłe przygody, bo okazuje się, że mimo tego, że jest naprawdę sporych rozmiarów wikingiem, jest od niego ktoś większy. Na swej drodze bowiem spotyka ogromnego olbrzyma giganta. Natyka się na niego na końcu lasu. W związku z tym, że olbrzym pojawił się, pojawia się też sporo różnych problemów, na które Tappi musi jakość coś zaradzić. Czy mieszkańcy lasu poradzą sobie z olbrzymem i olbrzymim problemem? Koniecznie powinniście przekonać się o tym sami!

Ciekawy tekst i przepiękne ilustracje w książce z przygodami Tappiego

Książka jest bardzo ładnie wykonana a jej ilustracje jak zwykle przecudnie narysowane. Tappi i awantura z olbrzymem zaciekawia nas już samą swoją okładką. Możemy na niej znaleźć różne elementy – matowe i połyskujące. Różnią się one też odbiorem w naszym dotyku. Po jednych przechodzimy gładko palcem, a po drugich trochę bardziej czujemy opór powierzchni. Na pierwszych stronach opowieści widzimy różnych bohaterów książki, którzy zostali narysowani na niebieskim kreślarskim papierze i podpisami, kto jest kim. Bo przecież może się zdarzyć, że zapomnimy jakąś postać… warto jest wtedy otworzyć pierwsze strony i sobie je przypomnieć.

Tappi i awantura z olbrzymem – książka dla przedszkolaka

Na kolejnych stronach opowieści znajdziemy przepiękne rysunki i trochę mniej treści. Jest to bardzo fajna pozycja dla wszystkich przedszkolaków, które jeszcze nie umieją czytać, ale uwielbiają oglądać książeczki. Ilustracje są niezwykle kolorowe i bardzo piękne. Oglądanie ich może wciągnąć na bardzo długi czas. Są narysowane bardzo szczegółowo tak, że możemy się w nich całkowicie zatracić. Krótkiego tekstu możemy używać też do nauki czytania razem z naszymi dziećmi.

Problemy w książce Tappi i awantura z olbrzymem 

Na kolejnych kartkach zobaczymy już wielkiego olbrzyma, który narobił wiele zamieszania w lesie. Jest bardzo duży i potężny więc złamał po drodze jakieś drzewo. Zwierzątka przypatrują się mu uważnie, a on sam ogląda swoją wielką dziurę w skarpetce w paski. Takiego olbrzyma można się przestraszyć. Z buzi wystają mu dwa, żeby a włosy ma czarne i zmierzwione. Ilustracje są bardzo dobrze wykonane. Za pomocą tych ilustracji możemy wymyślać różnego rodzaju zabawy z naszym dzieckiem. Jedną z takich zabaw może być na przykład, zabawa w znalezienie lisa, lub króliczka. Możemy też postarać się policzyć ile pasków ma na skarpetce olbrzym lub ile palców jest na jego ręce.

Czytajcie książki dzieciom – Tappi i awantura z olbrzymem na dobranoc

Podsumowując, książka posiada przepiękne grafiki i ciekawy tekst, który z pewnością zainteresuje każdego przedszkolaka, a nawet dzieci uczęszczające do pierwszych klas szkoły podstawowej. Ta książkę z powodzeniem można czytać dziecku na dobranoc i co jakiś czas pokazywać kolorowe obrazki, przerywając sobie czytanie grą w odnajdywanie szczegółów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź