Rok w lesie – Książka dla dzieci od 2 roku życia – Książka obrazkowa

Książka w twardej okładce kartonowej „Rok w lesie” autorstwa Emilii Dziubak to książka obrazkowa dla dzieci od 2 roku życia. Książka została wydana przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jest to książka obrazkowa, i znajdziemy w niej bardzo wielu bohaterów. Już na pierwszych stronach przeczytamy o nich wszystkich, krótkie informacje. Później odwracając kolejne strony, będziemy mogli przyjrzeć się co dzieje się z naszymi zwierzęcymi bohaterami w poszczególnych porach roku. Każda rozkładówka to kolejny miesiąc. Także będziemy mogli zobaczyć cały rok z życia różnych zwierzątek. Zwierzęta miesiąc po miesiącu przeżywają różne rzeczy. Różne rzeczy też się z nimi dzieją i możemy zauważyć, że nasi bohaterowie zmieniają się pod wpływem właśnie pór roku.

Jak czytać książkę obrazkową „Rok w lesie”?

książkę obrazkową można czytać jako swego rodzaju spacer po lesie. Wędrujemy po kolejnych stronach książki i oglądamy to, co się na nich dzieje. Jest to spacer po lesie przez całe 12 miesięcy, który jest niezwykle ciekawy. Podczas tej naszej wędrówki po kolejnych stronach zapoznajemy się z różnymi zwyczajami i zachowaniami zwierzątek. Widzimy też jak zmienia się roślinność i to, co dzieje się w ziemi, pod powierzchnią, po której stąpamy. Najciekawszą rzeczą jest zapoznanie się jak te wszystkie zwierzątka żyją przez ten cały rok w lesie. Na kartkach znajdziemy bardzo wiele zwierząt, i to pięknie zilustrowanych. Niektóre zwierzątka śpią, inne poszukują w tym czasie jedzenia. Zimą zapadają w sen zimowy, a inne ciężko pracują. Możemy też zobaczyć co dzieje się po zmierzchu, na niektórych stronach. Zaobserwujemy, że jeleń zrzuca poroże na zimę – bo nie jest mu ono potrzebne – potrzebne mu będzie dopiero na wiosnę. Przez całą zimę możemy obserwować naszego jelenia jak chodzi bez poroża. Jednak na wiosnę poroże mu odrasta.

Książeczka obrazkowa i masa humoru – „Rok w lesie” – Książka dla dzieci od 2 roku życia

W książeczce znajdziecie wiele humoru sytuacyjnego. Możemy zaobserwować tam zakochanego pająka, robaczki, które akurat przechodzą musztrę jak w wojsku. Zobaczymy też niedźwiedzia uciekającego przed pszczołami, bo chyba niedawno zajrzał do ula w poszukiwaniu miodku. Widać też, że królowa mrówek śpi pod liście, ale w koronie. Jest bardzo wiele takich zabawnych ilustracji, które możemy odnaleźć na tych wielkich rozkładówkach. Jest wiele, wiele historii, jakie możemy zaobserwować. Okoliczności i miesiące z kolejnymi odsłonami kart się zmieniają, ale bohaterowie pozostają, co jest bardzo ciekawe dla dzieci. Wypatrywanie na kolejnych kartkach tych samych bohaterów i śledzenie ich losów jest niesamowitym przeżyciem.

Niezwykłe ilustracje pobudzające ciekawość i kreatywność – „Rok w lesie” – Książka dla dzieci od 2 roku życia

Emilia Dziubak po prostu zachwyca swoimi ilustracjami. Kto nie miał jeszcze tej przyjemności zapoznać się z jej ilustracjami, koniecznie powinien to zrobić. Styl jej ilustracji jest po prostu niepowtarzalny i bardzo uroczy. Oglądanie tej obrazkowej książeczki jest niezwykłym relaksującym zajęciem nawet dla dorosłych. Trzeba przyznać, że autorce udało się połączyć rozrywkę dla dzieci i zabawę dla ich rodziców. Wpatrywanie się i wyszukiwanie zwierząt i okoliczności przy opowiadaniu o losach poszczególnych zwierząt, to niesamowity relaks dla rodzica. Szczególnie jeżeli ktoś z nas pracuje przed komputerem, tutaj może dać odpocząć swoim oczom przy zupełnie innym zadaniu. Oczy pracują wtedy na różnej intensywności. Obserwujemy obraz całościowo, a później spoglądamy na poszczególne przypadki i skupiamy swój wzrok na jednym z nich.

 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź