prezent świąteczny dla chłopaka

Wyprawka dla małego psa

Decydując się na kupno lub przygarnięcie pieska, należy najpierw przygotować dla niego wyprawkę, aby zapewnić mu komfortowe warunki, już od pierwszego dnia w naszym domu. Wbrew pozorom lista niezbędnych rzeczy jest dość długa i skompletowanie całego zestawu może wymagać odpowiedniej wiedzy. Co więc należy kupić jeszcze przed sprowadzeniem pieska do domu?

Karmienie

Odpowiedni pokarm niewątpliwie jest bardzo ważny. W przypadku, kiedy decydujemy się na szczeniaka, trzeba pamiętać o karmie przeznaczonej dla szczeniąt. Jeśli kupujemy psa od hodowcy lub od poprzedniego właściciela, warto dowiedzieć się jaki rodzaj karmy pies przyjmował do tej pory, aby nie stresować go dodatkową zmiana. Wprowadzenie nowego pokarmu lepiej zacząć dopiero kiedy zwierzę zaaklimatyzuje się u nas, na początku warto mieszać nową karmę, z tą którą nasz pupil jadł do tej pory. W przypadku kiedy mamy do czynienia z psem małej rasy, ale już dorosłym i nie wiemy, jaki pokarm przyjmował wcześniej, warto wybrać wysokiej jakości karmę przeznaczoną dla psów małych ras, ponieważ mają one inne potrzeby żywieniowe od większych psów.

Oprócz karmy warto kupić przysmaki i gryzaki dla psa.  Przysmaki przydadzą się podczas szkolenia naszych piesków, jako nagroda za wykonane polecenie. Z kolej gryzaki są bardzo pomocne, szczególnie w przypadku szczeniaków, ponieważ mają one naturalną potrzebę gryzienia, i dzięki zakupieniu specjalnych gryzaków możemy uniknąć zniszczenia mebli i innych przedmiotów w naszym domu. Warto też zainwestować w przysmaki oczyszczające zęby, ponieważ pomogą utrzymać uzębienie naszego pupila w dobrym stanie.

Nie możemy zapomnieć o miseczkach, w których będziemy podawać pokarm i wodę. Należy kupić dwie, nie powinny być zbyt duże, ponieważ psy małych ras powinny przyjmować pokarm kilka razy dziennie w małych ilościach. Najtańsze są miseczki plastikowe, ale warto zainwestować w ceramiczne lub metalowe, ponieważ są łatwiejsze do czyszczenia. Warto również dokupić miseczkę podróżną, składaną, która przyda się nawet w czasie dłuższych spacerów, aby piesek mógł się napić.

Miejsca do spania

Pies musi mieć swoje własne miejsce przeznaczone na wypoczynek, dlatego niezbędnym elementem wyprawki jest legowisko. Legowiska dla małego psa można nabyć w sklepie zoologicznym lub przez Internet. Legowisko musi być miękkie, warto kupić takie, które będzie można prać w pralce. Legowiska powinny być wykonane z materiałów, które niełatwo pogryźć i są odporne na zadrapania psimi pazurami, a jednocześnie przyjemne w dotyku i miękkie. Trzeba dobrać rozmiar tak, aby zwierzę mogło się wyciągnąć na swoim posłaniu. Najlepiej przed zakupem zmierzyć pupila od głowy do podstawy ogona i dodać kilka centymetrów, szczególnie w przypadku szczeniaka, który szybko urośnie. Wygląd legowiska dla małego psa nie powinien być kwestią najważniejszą, pupil musi się w nim po prostu dobrze czuć, a dla nas powinno być one łatwe w utrzymaniu.

Akcesoria niezbędne podczas spacerów

Podstawą są obroża lub szelki. Eksperci uważają, że psy ras miniaturowych narażone są na urazy kręgosłupa szyjnego i na zapadanie tchawicy, dlatego obroża może być dla nich niebezpieczna. Dobrym rozwiązaniem może być jednak naprzemienne stosowanie obroży i szelek. Kiedy już zdecydujemy się na kupno szelek, stoi przed nami duże wyzwanie, ponieważ źle dobrane mogą mieć niekorzystne oddziaływanie na aparat ruchu pupila. Bez względu na to, czy wybierzemy szelki, obroże czy obydwie opcja, należy dokupić smycz. W przypadku szczeniaków lepiej kupić na początek krótszą, aby unikną zaplątywania się pupila. Kiedy nasz czworonożny przyjaciel dorośnie lub po prostu kompletujemy wyprawkę dla dorosłego psa, kupmy smycz dłuższą, najlepiej automatyczną. Do obroży, czy szelek należy przypiąć adresówkę, czyli zawieszkę, na której będą podstawowe dane kontaktowe właściciela. Ten niewielki wydatek może okazać się wybawieniem w razie zaginięcia pupila.  Podczas spacerów musimy mieć również zestaw do sprzątani po psie, podstawą są woreczki, ale warto kupić zestawy złożone z chwytaka oraz woreczków (rolki z woreczkami są wymienne). Na dłuższe wyjazdy i wizyty u weterynarza powinniśmy mieć też transporter dopasowany do wielkości psa.

Zabawki

Bez względu na to, czy mamy do czynienia ze szczeniakiem, czy dorosłym psem malej rasy, powinien mieć on swoje zabawki. Podstawą są gumowe zabawki do gryzienia i piłeczki. Zabawki muszą być dopasowane do rozmiarów naszego pupila, psy małych ras nie będą się bawiły dużymi piłkami, jak np. owczarek niemiecki. Zabawki typu Kong, do których można wkładać suchą karmę, umilą psu czas, który spędza sam w domu, ponieważ wyciąganie karmy jest bardzo absorbujące.

Czystość i pielęgnacja

Psy małych ras często mają problemy z nauczeniem się czystości, nawet kiedy już dorosną. Czasami w czasie brzydkiej pogody nie mają ochoty na spacery. Warto, więc kupić kuwetę ze specjalnymi wkładami. Kuwet przyda się też w przypadku szczeniaka, który jeszcze nie potrafi załatwiać się na zewnątrz. Nie możemy też zapomnieć o artykułach do pielęgnacji pieska. Podstawą jest szampon, dla szczeniąt są specjalne szampony, dla psów dorosłych również. Kolejna ważna rzecz, to szczotka do czesania pieska i cążki do pazurków.

Ubranka

Psy małych ras często marzną podczas zimowych spacerów, dlatego warto zakupić im specjalne ubranka. Jest obecnie wiele sklepów internetowych z ubraniami dla psów, znajdziemy je też w dużych skalpach zoologicznych, a nawet marketach. W wyborze stroju dla naszego pieska należy również kierować się głównie wygodą psa, ponieważ wymyślne psie stroje nie zawsze są dla niego wygodne. Trzeba też pamiętać, aby zakładać je, kiedy psu jest faktycznie zimno, a nie kiedy chcemy żeby ładnie wyglądał.

Przygotowanie do wychowania pieska małej rasy wymaga skompletowania odpowiedniej wyprawki dopasowanej do potrzeb czworonoga. Warto mieć już wszystkie niezbędne rzeczy jeszcze przed przyjazdem naszego nowego pupila do domu. Dobranie odpowiedniej wyprawki jest szczególnie trudne, kiedy jest to nasz pierwszy pies, warto więc skorzystać z przewodnika, który pomoże nam o niczym nie zapomnieć. W doborze niezbędnych rzeczy należy kierować się wygodą i komfortem pupila.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź