Skarbonki

Sposób na oszczędzanie

Umiejętność oszczędzania i poprawnego gospodarowania pieniędzmi to pozytywne cechy, które warto u siebie doskonalić. Najlepiej ćwiczyć je już od dzieciństwa. Pomocą w tym jest skarbonka. Pozwala ona na odkładanie drobnych sum, a tym samym oszczędzanie. W naszym sklepie znajdziesz skarbonki dla dzieci i dla dorosłych. Będą one świetnym prezentem na rozmaite okazje, a przy tym praktycznym domowym gadżetem.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak oszczędzać pieniądze?

Sposobów na oszczędzanie pieniędzy jest bardzo dużo. Jednak wprowadzania ich w życie trzeba się nauczyć. Najlepiej naukę tę rozpocząć od najmłodszych lat. Pierwszym akcesorium, które ma ułatwić ten proces i zachęcić do odkładania drobnych sum jest skarbonka. Jeszcze do niedawna kojarzyła się z urocza i sympatyczną różową świnką, do której chowa się drobne monety. Dziś skarbonki przyjmują różne formy i postacie. Bez względu jednak na kształt skarbonki nadal pełni ona tę samą funkcję – jest miejsce odkładania pieniędzy.

Design skarbonek

Tradycyjna skarbonka to grubiutka, różowa świnka ze szczeliną na górze, przez którą wrzuca się pieniądze. Producenci coraz częściej jednak proponują nowoczesne skarbonki, które niewiele mają wspólnego z różowym zwierzątkiem. Skarbonki wykonuje się dziś z plastiku, metalu, porcelany. Mają one duże lub małe rozmiary, przyjmuje różne kolory i kształty. Mogą występować pod postacią puszki, kubka, bohatera z kreskówki itd. Wszystko to sprawia, że każdy może odnaleźć skarbonkę idealną dla siebie. W naszym sklepie znajdziesz produkty takich marek jak BGtech, Starpak, Derform, Goki, Beniamin, Small Foot, Euro trade, Alexander, Mega Creative, Kemis czy Stnux. Marki te oferują skarbonki dla dzieci oraz modele, które spodobają się dorosłym.

Materiał wykonania skarbonki

Na wygląd oraz trwałość skarbonki wpływ ma przede wszystkim materiał, z jakiego zostanie ona wykonana. Możliwości jest bardzo dużo. Warto jednak wybierać skarbonki trwałe i solidne, ponieważ często są one nie tylko schowkiem na oszczędności, ale i ciekawą dekoracją domowego wnętrza. Ustawić można je w pokoju dziecka, salonie czy sypialni.

Najpopularniejszymi modelami są skarbonki plastikowe wykonane z polipropylenu, polichlorku winylu, polietylenu lub innych tworzyw sztucznych. Są to tanie gadżety, które chętnie kupowane są dla dzieci. Przed zakupem należy jednak sprawdzić, czy plastikowa skarbonka posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Niektóre odmiany plastiku mogą być szkodliwe dla najmłodszych.

Dużą popularnością cieszą się też skarbonki metalowe. Najczęściej przybierają one postać wysokiej puszki wykonane z aluminium. Skarbonki z metalu ozdobione są rozmaitymi wzorami np. postaciami z barek, herbami klubów piłkarki, motywami florystycznymi, cytatami, sensacjami. Dodatkowo skarbonki metalowe wyposażone są w kłódkę, która pozwala dostać się do zgromadzonych oszczędności bez uszkadzania puszki.

Skarbonki wykonane z drewna to te o niebanalnym wyglądzie. Naturalny materiał, jakim jest drewno, prezentuje się niezwykle elegancko i wytwornie. Dlatego też drewniane skarbonki znakomicie nadają się na prezent np. dla młodej pary. Skarbonki wykonuje się głównie z drewna bukowego lub sosnowego. Mogą one mieć naturalny kolor, być powleczone bezbarwnym lakierem lub pomalowane farbami. Na szczególną uwagę w kategorii skarbonek z drewna zasługują te ozdobione zgodnie ze sztuką decoupage.

Ostatnim tworzywem, z którego robi się skarbonki, jest ceramika. Skarbonki ceramiczne znane są od lat i nadal chętnie kupowane. Są one solidne, a jednocześnie bardzo stylowe. Pasują do większości wnętrz, można postawić je nawet w pomieszczeniach reprezentacyjnych np. salonie.

Skarbonki dla dziewczynek i dla chłopców

W naszym sklepie znajdziesz modele dedykowane dziewczynkom, chłopcom lub skarbonki uniwersalne. Niektóre z nich służą nie tylko do przechowywania drobnych, ale i wyposażone są w dodatkowe funkcje. Praktycznym gadżetem będzie na pewno skarbonka z budzikiem, która może przybrać formę zwierzątka czy kwiatka. Gadżet jest tak skonstruowany, że przestaje dzwonić dopiero po wrzuceniu monety.

Chcąc komuś sprawić stylowy prezent, warto postawić na szklane skarbonki wystawki. Mają one wąski kształt i są niezwykle wysokie. Wrzucane do środka monety automatycznie układają się jedna na drugiej, tworząc ciekawą mozaikę. Takie skarbonki będą ciekawą dekoracją, która ucieszy osoby dorosłe.

Propozycja dla fanów muzyki to skarbonka słuchawki równie efektownie będzie się prezentować skarbonka z lampką nocną.

Jak wyjąć pieniądze ze skarbonki?

Gromadząc oszczędności w skarbonce, trzeba brać pod uwagę, że kiedyś będziemy chcieli je wyjąć. Dobrze więc już na początku sprawić, jak można to zrobić. Dawniej, aby wyjąć oszczędności, skarbonkę trzeba było rozbić, dziś nie ma już takiej konieczności. Większość modeli pozwala na wyjęcie monet poprzez specjalny otwór, który montowany jest na dole gadżetu. Dzięki temu nie niszczy się skarbonki i po wyjęciu pieniędzy, dalej można gromadzić nowe oszczędności.