Zakładki do książek

Prezent dla mola książkowego

Chociaż mówi się, że sztuka czytania powoli umiera, to gadżety do książek nadal są popularnymi akcesoriami. Co więcej, producenci tych artykułów co rusz wprowadzają nowości, które mają ułatwić czytanie lektur. Jednym z najbardziej popularnych gadżetów dla fana literaturyzakładki do książek. W naszym sklepie znajdziesz ich całe mnóstwo. Oferujemy zakładki do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Po co komu zakładka do książki?

Zakładki do książki wydają się być przeżytkiem. Po co komu taki gadżet? Okazuje się jednak, że w XXI wieku również mają one zastosowanie i są praktycznym akcesorium. Dzięki nim nie trzeba zaznaczyć przeczytanego już fragmentu książki czy dokumentu starym paragonem, papierki po cukierku czy zaginać rogu kartki. Pomocne w tym są zakładki do książek i to w wielu nowoczesnych odsłonach! W naszym sklepie znajdziesz niemal wszystkie rodzaje tego gadżetu. Oferujemy zakładki do książki dla dzieci, młodzieży, a także w stylistyce, która spodoba się osobom dorosłym.

Klasyczne zakładki do książek

Najpopularniejsze i powszechnie używane są klasyczne zakładki do książek. Opatrzone i udekorowane są one różnymi wzorami, cytatami, postaciami z bajek, filmów, kreskówek czy innymi ozdobami. Można też spotkać zakładki z motywem zwierzątek, roślinnym, baśniowym. Coraz częściej producenci odmieniają wygląd klasycznych zakładek, dodają do nich np. główki zwierzątek, nogi i ręce czarownicy lub księżniczki, czy inne elementy interaktywne. Takie gadżety duże grono zwolenników zyskują przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży.

Zakładka do książek silikonowa ze wskaźnikiem

Zakładki silikonowe do książek to wygodne gadżety. Można używać ich bez względu na rozmiary lektury, pasują do każdej. Większość tego rodzaju gadżetów posiada wskaźnik w postaci łapki. Jej zadaniem jest wskazywanie, w którym miejscu zakończyło się czytani. Dużą zaletą tego typu zakładek do książek jest również to, że nie wypadają, dzięki czemu nie zgubi się fragmentu, na którym zakończyło się czytanie. Zakładki z silikonu do książek idealnie spisują się w podróży lub gdy lubimy czytać w komunikacji miejskiej.

Zakładki do książek magnetyczne

Ten typ zakładek wyposażony jest w magnes, dzięki któremu gadżety doskonale trzymają się zaznaczonych stron. Zakładki magnetyczne to połączenie tradycyjności i nowoczesności, które gwarantuje wygodę i komfort czytania.

Zakładki z latarką do książki

Szukając ultranowoczesnych gadżetów, warto zwrócić uwagę na zakładki z latarką. Mogą one spełniać funkcję aż trzech produktów: lampki nocnej, latarki i zakładki. Zakładki wyposażone w latarkę sprawiają, że w czasie czytania oczy mniej się męczą. Jest to możliwe dzięki światłu, które skierowane jest bezpośrednio na czytanie litery. Po zakładki do książki z latarką sięgać powinny przede wszystkim osoby, które często czytają przed snem.

Zakładki do książek decoupage

Coraz popularniejszymi produktami są zakładki decoupge. Swoim wyglądem przypominają te klasyczne, ale są ozdobione własnoręcznie i często wykonane ze sklejki. Na zakładce można przykleić wzory np. z serwetek. Sprawia to, że zakładka do książki wygląda tak, jakby ją ktoś namalował. Ozdobne zakładki można wykonać samodzielnie, odwiedzając wcześniej nasz dział a akcesoriami DIY. Osoby, które nie czują się na siłach do prac typu zrób to sam, mogą zakupić zakładki decoupage w naszym sklepie. Wybór jest szeroki, a zakładki wyglądają, jakby wyszły spod ręki mistrza.

Grawerowane zakładki do książek

Zakładki z grawerem to gadżet doskonały na prezent dla moli książkowych i nie tylko. Ciekawym pomysłem jest personalizowana zakładka do książki, na której znajdzie się imię lub szczególna do obdarowywanego data. Oprócz tego można na niej wygrawerować cytaty z ulubionych książek lub filmów lub inne przesłanie. Takie zakładki do książek sprawdza się jaki upominek na zakończenie szkoły, studiów, dla szefa, pracownika czy zupełnie bez okazji.

Na prezent można również podarować elegancką zakładkę do książki z miedzi, kolorowych kamieni, ozdobioną zawieszkami lub frędzlami. To, jak będzie wyglądał gadżet, warto dobrać od indywidualnego gustu obdarowywanego.

Drewniane zakładki do książek

Na uwagę zasługują również drewniane zakładki do książek. Maluje się je farbami lub ozdobią z pomocą techniki dekupażu. Takie zakładki cechują się trwałością i solidności – posłużą kilka lat. Podobne właściwości mają zakładki do książek metalowe. Są one jednocześnie trwałe i oryginalne, a przy tym nie tak łatwo je zniszczyć. Metalowe zakładki pozwalają również na wykonanie na nich grawerów.

Z czego wykonuje się zakładki do książek?

Zakładki do książek wykonuje się z rozmaitych materiałów. Klasycznym rozwiązaniem jest stworzenie jej z papieru o grubszej teksturze, to jednak niejedyne rozwiązanie. Zakładki do książek wykonuje się również z drewna, metalu, czy na szydełku. Takie gadżety to małe dzieła sztuki, bez których nie poradzi sobie żadna domowa biblioteczka. Są ciekawym pomysłem na prezent, dla osób lubiących czytać i delektować się pięknymi przedmiotami. Sprawdza się jednak nie tylko w biblioteczce, ale i w szkolnym plecaku czy teczce studenta.