Kapcie i pantofle dziecięce

Czy dziecko powinno chodzić w kapciach?

Kapcie i pantofle dziecięce to buty, w których chodzi się w pomieszczeniach zamkniętych: domu, szkole, przedszkolu. Noszenie kapci przez dzieci jest kwestią sporną. Niektórzy lekarze i fizjoterapeuci zalecają, aby dzieci po domu chodziły boso, ewentualnie w skarpecie z antypoślizgową podeszwą.  Niechęć do kapci i pantofli dziecięcych wynika z tego, że butach maluch nie ma takiej swobody ruchu, stopa jest zamknięta, a aparat kostno-stawowo-mięśniowy stóp nietrenowany. Kapcie i pantofle dziecięce mają jednak swoje zalety. Zapewniają ciepło stopie, zwiększają stabilność, przeciwdziałają utracie równowagi.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kapcie dla niemowlaka

Zanim dziecko zacznie samodzielnie chodzić kapcie i pantofle są zbędnym akcesorium. Na stopy malucha wystarczy nałożyć specjalną skarpetę z antypoślizgową podeszwą lub innymi elementami zapobiegającymi poślizgnięciu np. skórzaną powierzchnią Takie specyficzne kapcie dla dzieci wyróżniają się bardzo dużą elastycznością. W praktyce oznacza to, że nie blokują pracy stopy oraz pozwalają na wygodne przemieszczenie się z miejsca na miejsce. Skarpetki antypoślizgowe są też wygodniejsze przy raczkowaniu i stawianiu pierwszych kroków. Ich zaletą jest nie tylko wygoda, ale i niska cena oraz dużą dostępność rozmiarów – mogą nosić je niemowlaki oraz starsze dzieci.

Kiedy kupić pierwsze kapcie i pantofle dziecięce?

Pierwsze kapcie i pantofle dziecięce warto kupić, kiedy dziecko nauczy się dobrze chodzić. Ten rodzaj obuwia jest więc dedykowany dzieciom powyżej 3 roku życia. Specjaliści radzą, aby z zakupem kapci po domu nie spieszyć się. Trzeba jednak pamiętać, że maluch przyzwyczajony do chodzenia boso lub w antypoślizgowej skarpecie może konsekwentnie odmawiać zakładania domowego obuwia.

Jakie powinny być kapcie i pantofle dziecięce?

Decydując, że dziecko po domu ma chodzić w kapciach lub pantoflach, trzeba zatroszczyć się o to, aby były one jak najwyższej jakości. Specjaliści podkreślają, że nic tak nie szkodzi stopom malucha, jak zakładanie źle dobranych butów. Może to się skutkować nieprawidłowym rozwojem stóp, a także powstawaniem wad postawy.  Dobre kapcie i pantofle dziecięce to jednak spory wydatek. Za takie bezpieczne dla malucha trzeba zapłacić nawet powyżej 150 złotych.

Kapcie i pantofle dziecięce

Kupując kapcie i pantofle dziecięce trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Pierwszą jest materiałów wykonania butów po domu. Obuwie powinno być wykonane z materiału przepuszczającego powietrze. Najlepiej sprawdzają się naturalne tkaniny – im mniej jest sztucznych dodatków, tym lepiej. Kolejną ważna rzecz to rozmiar. Rozmiar kapci dla dzieci powinien być idealnie dopasowany do stopy. Nie powinno kupować się butów na wyrost czy na później. Za duże buty będą stwarzać zagrożenie dla prawidłowego rozwoju stóp, a także bezpieczeństwa malucha. Zaleca się też wybieranie kapci i pantofli, które mają przyjazne zapięcie, które nie będzie stwarzać problemów dzieciom i rodzicom. Kapcie i pantofle dziecięce najczęściej są wkładane lub zapinane na rzepy, rzadziej można spotkać modele wiązane. Przy zakupie trochę uwagi trzeba też poświęcić podeszwie butów po domu. Idealnie, gdy jest ona cienka i elastyczna. Powinna zginać się w miejscu, w którym zginają się palce. Podeszwa kapci dziecięcych powinna być zabezpieczona antypoślizgowymi elementami i zapewniać dobrą przyczepność do podłoża. Bezpieczne kapcie i pantofle dziecięce to także te, które nie są za wysokie i pozwalają na swobodne poruszanie kostką.

Jakie kapcie dla dziecka wybrać?

Nasz sklep oferuje szeroki wybór kapci i pantofli domowych dla dzieci. Dostępne są one w różnych fasonach, wzorach, kolorach. Proponujemy pantofle dziecięce w szerokiej rozmiarówce. Dzięki współpracy z wieloma producentami obuwia dziecięcego możemy zaproponować kapcie i pantofle dla dzieci w atrakcyjnych cenach. Najchętniej wybierane modele kapic i pantofli dla dzieci to:

  • Dziecięce kapcie skórzane – modele te charakteryzują się miękką, antypoślizgową podeszwą, która zapobiega przewróceniu się malucha; kapcie skórzane dla dziecka posiadają też ważne właściwości oddychające, co pozwala stopie nie pocić się, a przez to nie ogranicza ruchów; dobrym pomysłem jest zakup kapci skórzanych ze ściąganą krótką cholewką, która zapobiega spadaniu buta z nogi; kapcie skórzane dla dzieci dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych, z różnymi nadrukami, wzorami, ozdobami;
  • Dziecięce skarpety antypoślizgowe- ten rodzaj kapci idealny jest zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci; wybierając dobrej jakość skarpety z ABS, można liczyć na to, że posłużą przez bardzo długi czas; dobrej jakości modele nie rozciągają się i dobrze trzymają na nodze; dzięki antypoślizgowym elementów na spodzie zapobiegają wywrotką i poślizgnięciom na podłodze; co ważne izolują one również chłód, który może przenikać do stopy od podłogi; dużą zaletą dziecięcych skarpetek antypoślizgowych jest niska cena oraz mnogość wzorów i kolorów;
  • Skiddres – swoim wyglądem przypominają skarpety antypoślizgowe, jednak wyposażone są one w specjalny system ABS; są to specjalne wypustki, które zapobiegają upadkom i poślizgnięciu; ten rodzaj kapci dziecięcych posiada również ściągacze na palce oraz lekką stabilizację pięty, co sprzyja nauce chodzenia;
  • Bambosze – to doskonałe kapcie dla dzieci na zimę; puszyste, skórzane i z futrzaną wełnianą wkładką zapewniają ciepło stopom nawet w najzimniejsze dni; bambosze dla dzieci ozdobione są różnego rodzaju aplikacjami i naszywkami, często mają pompony i oryginalne wzory.