Obuwie sportowe dziecięce

Dla zdrowia i zabawy

Aktywność fizyczna pozwala na zachowanie zdrowia, również dzieciom. Do uprawiania sportu najmłodszych przekonują zarówno nauczyciele, jak i lekarze. Zanim jednak pociechę wyśle się na blisko lub bieżnie, warto zakupić odpowiednie obuwie sportowe. Obuwie sportowe dla dzieci ma chronić stopy przed urazami, a także zapewnić wygodę w czasie aktywnej zabawy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Cechy charakterystyczne obuwia sportowego dla dzieci?

Obuwie sportowe dziecięce to specjalny rodzaj bytów, które przeznaczone są do aktywności fizycznej. Ich zadania, funkcje i wygląd podobne są do butów sportowych dla dorosłych. Tak więc obuwie sportowe dziecięce musi usztywniać stopę, a jednocześnie zapewnić jej swobodę ruchu – dzięki temu stopa dziecka będzie mogła się prawidłowo rozwijać i kształtować.

Jakie buty sportowe dla dziecka wybrać?

Mnogość dyscyplin sportowych oraz ich różny charakter sprawia, że obuwie sportowe dziecięce powinno być dopasowane do uprawianej przez dziecko aktywności. I tak na nogach przyszłych gwiazd piłki nożnej powinny znaleźć się uniwersalne korki turfy dziecięce. Buty korki stabilizują postawę dziecka w czasie aktywnego biegu oraz zwiększają przyczepność do podłoża. W ofercie naszego sklepu znajduje się także obuwie sportowe dziecięcej o lekkiej, sprężystej podeszwie. Ten typ butów sportowych świetnie spisze się na bieżni. Producenci butów dziecięcych oferują także obuwie dla następczyń i następców Agnieszki Radwańskiej. W dziale obuwie sportowe dziecięce można zakupić specjalne buty do tenisa, które charakteryzują się doskonałą amortyzacją stopy.

Jakie buty dla dziecka do sportu?

Bez względu na to, jaki typ obuwia sportowego dziecięcego się wybierze, należy pamiętać, że bezwzględnie powinno ono zapewniać dobrą wentylację i cyrkulację powietrza. Takie cechy musi mieć nawet obuwie sportowe nieprzemakalne. Istotną kwestią jest również to, aby buty do sportu ustabilizowały dziecięcą stopę, co będzie zapobiegać kontuzjom i urazom. Fizjoterapeuci zalecają, aby obuwie sportowe dziecięce było miękkie, elastyczne oraz nie osiadało podwyższonej pięty. Przód buta powinien być odpowiednio sztywny, dzięki czemu ewentualne zagniecenia szybko wrócą do stanu pierwotnego. Miękka powinna być też podeszwa, ale tylko w przedniej części. Wybierając dziecku buty na WF czy dodatkowe zajęcia sportowe nie ignorujmy też kwestii wygody i wyglądu obuwia.

Buty sportowe nie tylko do sportu

Jeszcze do niedawna po obuwie sportowe sięgali tylko adepci sportowych wyczynów. Dziś ten typ butów wykosztuje się nie tylko do sportu i zakłada do dresów. Sportowe obuwie w ostatnich sezonach weszło na modowe salony adidasy to dziś nie tylko buty na WF, ale i uzupełnienia casualowych stylizacji zarówno chłopięcych, jak i dziewczęcych. Białe adidasy można łączyć z kwiecistymi sukienkami, spodniami rurkami czy jeansowymi spódniczkami. Kolorowe adidasy i sneakersy noszą dziś największe modowe blogerki i to niekoniecznie na siłowni, na bieżni czy korcie tenisowym.

Obuwie sportowe dziecięce: wzory, kolory, fasony

Współczesne obuwie sportowe dziecięce to feria barw, kolorów i wzorów, a także mnogość fasonów. Jako podstawowe buty sportowe dla dzieci wymienia się adidasy, sneakersy, halówki, trampki, korki piłkarskie. Dostępne są one w klasycznych i uniwersalnych barwach, a także nietypowych zestawieniach kolorystycznych. Małe sportsmenki pokochały białe buty sportowe z miętowymi wstawkami. Na topie jest też dziewczęce obuwie sportowe w kolorze różu oraz z kwiatowymi aplikacjami. Modni sportowcy w ostatnich sezonach zakładają natomiast buty sportowe niebiesko – czerwono lub fioletowo – zielone.

Buty sportowe dla dzieci na kadź pogodę

W ofercie producentów dziecięcego obuwia sportowego znaleźć można buty na każdą porę roku. Mali sportowcy będą mogli z nich korzystać zarówno upalnym latem, jak i mroźną zimą. W letnie i wiosenne dno doskonałym wyborem będą dziecięce buty sportowe wykonane z przewiewnej siateczki. Zapewniają one odpowiednią wentylację, zagwarantują, że stopa nie będzie się pocić oraz przyczyniają się do komfortu malucha w czasie aktywności fizycznej. Na zimę i jesień lepiej jest wybierać obuwie sportowe dla dzieci uszyte z wytrzymałych i wodoodpornych materiałów. Dzięki temu niestraszne będą niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak: deszcz, śnieg, mróz.

Jakie buty na WF dla dziecka?

Większość dzieci swoją aktywność fizyczną ogranicza się do zajęć sportowych w szkole, czyli lekcji WF. Aby dziecko mogło uczestniczyć w zajęciach, powinno posiadać strój oraz buty sportowe. Kując buty na WF, przede wszystkim należy zadbać o ich odpowiedni rozmiar. Ma on duży wpływ na komfort używania obuwia. Podczas zakupów należy również zwrócić uwagę na rodzaj nawierzchni, na której będzie cieszyć dziecko. Inne buty należy dobrać na zajęcia na orliku, inne na hali gimnastyczne. Warto też pamiętać, że wiele szkół ma szczególne wymagania co do dziecięcych butów na WF. Najczęściej można spotkać się z wymogiem, aby obuwie na zajęcia sportowe posiadało białą podeszwę, która nie brudzi i nie porysuje hali, częstym wymogiem są też buty wiązane, a nie zapinane na rzepy. Za podstawowy model butów na salę gimnastyczną uznaje się halówki. Wyróżniają się one kauczukową podeszwą, która dobrze trzyma się nawierzchni. Dziecko może w innych wykonywać wiele ćwiczeń. Należy pamiętać, że dziecko na WF nie powinno zakładać zwykłych, niesportowych butów. Może to skończyć się urazem lub kontuzją, a także będzie oznaczało dla niego mały komfort podczas ćwiczeń.